Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stupididea

[Zestaw] OPT Gry/M-OC/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Byłabym wdzięczna za pomoc przy złożeniu komputera przeznaczonego wyłącznie do gier - będzie stał w salonie jako dodatek do TV, ale nie chodzi mi o wersję mini tylko pełnowymiarowy PC. Komputer będzie podpięty do telewizora Sony Sony KDL-55W829B 1080p - nie będę grała na wyższych rozdzielczościach.

 

Gram głównie w gry RPG i inne singleplayer z ciekawą fabułą - np. ostatnie gry z serii Mass Effect, Dragon Age, Assassin's Creed, GTA5, TW3 także przyszłe gry Bioware i CDR. Nie gram i nie będę grać w multiplayer, więc jak długo gra jest grywalna to lekki spadek fps do sensownego poziomu nie robi mi ogromnej różnicy. Niemniej powyższe wydane już gry powinny chodzić bez problemu na najwyższych ustawieniach grafiki.

 

Wymogi:

- SSD 500 GB - oprócz gier nie będę tu przechowywała żadnych danych, więc nie potrzebuję HDD;

- w miarę cichy (ale nie na tyle, żeby poświęcić istotnie wydajność albo dołożyć b. dużo do ceny);

- z potencjałem rozbudowy za parę lat;

- nierzucająca się z oczy obudowa (raczej ta niż ta, ale może jest coś ciekawego w niższej cenie);

- windows.

 

Budżet - nie mam ograniczeń, ale nie chcę przepłacać za podzespoły, których nie wykorzystam w pełni, a raczej wybrać coś optymalnego do powyższych oczekiwań. Mogę teraz kupić słabszy i zmodyfikować za dwa lata, jeżeli to bardziej opłacalne niż inwestować od razu w nowsze podzespoły.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj do premiery nowych serii kart graficznych. Nie ma sensu brać hi-end kompa do gier z dzisiejszym kartami graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj do premiery nowych serii kart graficznych. Nie ma sensu brać hi-end kompa do gier z dzisiejszym kartami graficznymi.

 

Przecież grafikę może kupić póżniej.

 

Ja zaproponuje taki zestaw (nie podałeś budżetu więc trochę "zaszalałem"):

http://www.morele.net/inventory/info/ZxvvJf/

Bez karty graficznej. O jej zakupie zadecydujesz po prezentacji nowych od AMD/nVidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Cena zestawu jest OK bez gpu.

 

Pytanie kiedy mają być te nowe modele kart graficznych? Czy warto inwestować w najnowszy model albo czy ceny starszych rzeczywiście znacznie spadają, czy to taki mit? Jeśli mam czekać na nowe karty, żeby cena starszych spadła o 200 zł, to wolę kupić już teraz i nie czekać. Jeśli mam kupić najnowszy model karty, to czy zakup natychmiast po premierze jest optymalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o wydajność, może się okazać, że kupisz w cenie GTX 970, GTX 1070 ewentualnie R9 480 o wydajności GTX 970 za 200zł taniej (dodam że te dywagacje obok to tylko niewiążące przykłady). Co do spadków cen to by się nie nastawiał na jakieś mega obniżki.  Gdzieś czytałem, że np. nVidia ponoć już nie realizuje dostaw "starych" chipów właśnie po to żeby zrobić miejsce na nowe (czyli żeby nie przeceniać np. GTX'ów 970 itp). http://pclab.pl/news69301.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bardzo zależy mi na komputerze jeszcze w maju, bo wyjątkowo mam dużo czasu na granie i to się szybko nie powtórzy. Poczytałam i pierwsze nowe karty nVidia mają się pojawić w czerwcu, a lepsze modele pewnie do końca roku.

 

Czy to byłby bardzo głupi pomysł, żeby kupić zestaw zaproponowany powyżej i używaną kartę graficzną na allegro za kilkaset złotych, a na początku przyszłego roku wymienić na coś naprawdę solidnego? Wiem że to oznacza wywalenie do kosza kilkaset złotych na obecną grafikę plus przez kilka miesięcy raczej przeciętną wydajność w grach, ale mam komputer od razu, a to dla mnie ważne. Co byście polecili tymczasowo za np. 500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przeczekanie i chwilowe granie:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-950-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-zt-90602-10m-767054/

 

Karta całkiem dobra. Nie będziesz się złościć, że gry ledwo działają. Większość gierek pójdzie na Wysokich ustawieniach. Pisałaś, że zadowolisz się wystarczającą ilością FPS - to tak jak ja - dla mnie zabawa w 30fps jest jak najbardziej możliwa i grywalna, a z tą kartą spokojnie to osiągniesz.

 

A co do całego zestawu, to jest szansa, że złoty się trochę wzmocni na rynku walutowym, to też ceny wszystkich komponentów pójdą trochę w dół - dlatego mówiłem o czekaniu.

Ale jak jest parcie na nowy PC, to bierz to co napisał @przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fantastycznie, biorę. Dzięki za pomoc.

 

BTW, dostajecie coś z morele za nakręcanie im sprzedaży? Bo powinniście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu mają przejrzystą stronę i fajnie się koszyk kompletuje. Nie wiem jak inni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat - pora na wymianę karty graficznej.

 

Co myślicie o MSI 1070 Gaming X do poniższego zestawu?

 

 

 

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W, 80 plus BRONZE, activePFC, 2xPCI-E (BN181)

Obudowa Zalman R1, USB 3.0, Czarna (R1)

Dysk SSD Crucial MX200 500GB SATA3 (CT500MX200SSD1)

Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8)

Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80662I56500)

Płyta główna MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI ,USB 3.1, mATX (B150M MORTAR)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 (SPC144)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...