Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grom-Felix

Laptop do domu do 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam laptopa dla mamy na prezent. Kwota 3000 ty ale jak będzie trzeba dopłacić 100 150 to dopłacę.

 

1. Kamerka:

Taka mama gada dużo na skype itp na kamerkach wiec kamerka fajnie jak by była :

*3D RealSense

*2.0 Mpix

+ microfon punktowy żeby nie łapał echa

 

2. Głośniki ( dziek ) super nie ale żeby radyjko jej mogło grac i nie kolidował z mikrofonem podczas gadania na skype.

 

3. Procesor:

Gry na fb wiec myślę minimum i5. Odpuszczam i7 bo czytałem ze sie grzeją i są głośne.

2 czy 4 rdzenie. Przy włączonym skype,gady,antywirusie,fb,radiu i 1500 innych aplikacji myślę ze 4 rdzenie lepiej będą wyglądać.

 

4. Matryca matowa najlepiej IPS ?

5. Pamięć ram minimum 8 GB

6. Dysk 1 tb HDD nie potrzebny jej sdd

7. Naped na płytki ale nie koniecznie bo wątpię żeby używała.

8. Grafika ?

*NVIDIA GeForce GTX 950M

*NVIDIA GeForce GTX 960M

? Wiem ze te gierki na fb czasami wymagają grafiki sam przetestowałem wiec integra odpada AMD nie lubie ale jak macie sprawdzoną to czekam na polecenie.

 

obudowa ? obojętnie fajnie by było jakby była aluminiowa ale plastik tez może być

 

Mama dużo podróżuje więc fajnie by było jakby laptop był w wadze 2-2.5 max ale ok .. Bateria wytrzymała ale wiem że cięzko minim. 2000 mAh do 4050 ?

 

Lenovo Z51-70 ?

Lenovo Y700

 

Czekam na propozycje dziękuje pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300/8GB/1TB/Win10 GTX950 Biały

Masz tutaj matowa matryce FULL HD IPS dobrej jakości, podświetlana klawiatura dla lepszego komfortu, dobre głośniki JBL grają naprawdę przyzwoicie, w razie czego masz miejsce na dysk SSD m2 więc możesz spokojnie w przyszłości rozbudowac, laptop ma bardzo ładny biały design więc spodoba sie mamie. Laptop posiada pełny procesor i5HQ 4 rdzeniowy wydajny + wydajna jak na tez budzet karte graficzną (wątpie ze Twoja mam wykorzysta jego pełną moc) raczj może Ty ktoś inne jak przyjedzie do gier bo pójdą na nim nowości, waga 2,30 kg wiec nie jest klockiem, w komplecie również system windows 10 o wartosci 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y700 15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD IPS

Tutaj dostajesz odświeżoną wersję y50-70. Matryca FullHD IPS dobrej jakości, w całości aluminiowa obudowa, dobrze spasowana solidna. Mocne dość podzespoły - procesor i5HQ 4-rdzenie 4-wątki, szybki ram DDR4 i karta graficzna GeForce'a z serii GTX960M najwydajniejsza w tym budżecie, mocniejsza od GTX950M o 30%. Mocniejsze dopiero w nowych laptopach za ponad ~4,5tys. Dobra kultura pracy wg testów. Głośniki marki JBL dobrej jakości. Kamerka 3D Intel RealSense w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer V5-591G i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M FHD

Matowa matryca FULL HD, dobra wydajność ogólna jak i w grach, dobry stosunek wydajności do ceny, cichy i chłodny bez obciążenia, dobre wykonanie częściowo z aluminium, łatwy dostęp do podzespołów, płynnie działające zawiasy z szerokim kątem odchylenia ekranu, miejsce na dysk SSD m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak myślę, czy nie przesadzasz z wymaganiami dot. wydajności. Raczej mama nie jest zapalonym graczem a szuka czegoś w miarę mobilnego dobrze wykonanego do codziennej pracy, czy podróży.

Dell Vostro 5459 i5-6200U/8GB/500 GF930M

Renomowana marka dell, dobrze spasowana obudowa - aluminiowa - laptop z serii biznesowej z 3-letnią gwarancją producenta i serwisem typu NBD - naprawa następnego dnia roboczego u Ciebie na miejscu przez serwisanta. Jest dość lekki przy tym i mobilny, 14,1" 1,6kg wagi. Matryca matowa antyrefleksyjna. Dobre podzespoły wystarczające do codziennej pracy - i5ulv skylake'a 6-ta generacja iGPU zintegrowane skylake'a także + grafika dedykowana GeForce'a niezła, wystarczy jej w zupełności do prostych starszych gier. Przyzwoita bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni cienko trochę 2 rdenie to za mało raczej .. teraz ma 2 i przy normalnym użytkowaniu to jest 78 91 % obciążenia .

 

zastanawiam sie nad

 

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300/8GB/1TB/Win10 GTX950 Biały

Lenovo Y700 15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD IPS

 

ten drugi nie ma ssytemu i jest 3 200 + system to za duzo .. wiec raczej wezme ideapad 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y700-15 jest znacznie lepiej wykonany, obudowa w całości aluminiowa i dobre temperatury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni cienko trochę 2 rdenie to za mało raczej .. teraz ma 2 i przy normalnym użytkowaniu to jest 78 91 % obciążenia .

 

zastanawiam sie nad

 

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300/8GB/1TB/Win10 GTX950 Biały

Lenovo Y700 15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD IPS

 

ten drugi nie ma ssytemu i jest 3 200 + system to za duzo .. wiec raczej wezme ideapad 700

 

System to koszt 400 zł. Co do wykonanie jest słabszy idepad 700 - ale ma o wiele wiele atrakcyjniejszy wygląd, ale spokojnie wystarczy mamie.

Wypozażenie maja takie same głośniki JBL, miejsce na dysk SSD itp. Temperatury również w obu przypadkach bardzo dobre.

 

y700-15 to typowa gamingówka kupić taki laptop mamie :P moim zdaniem kompletnie BEZ sensu. Ale nie ja decyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty piszesz za głupoty. Przecież design jest taki sam jeśli chodzi o kształty i wygląd. Kwestia materiałów z jakich jest wykonany.

Lenovo y700-15 jest w całości z metalu, solidny aluminiowy. Ideapad 700 to budżetówka plastikowa, z gorszą kulturą pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design taki sam? hahah no to idz zobacz na żywo oba laptopy a NIE przez interne czy maja identyczny wygląd...

 

Tutaj filmiki

 

A kulture pracy juz była o tym mowa według zagranicznych testów ma nawet lepsze jak y700-15, użytkownicy tez to potwierdzają ale trzeba poczekać na konkretne testy z wiarygodnego zródła.

 

Tutaj temat użytkowników

http://forum.pclab.pl/topic/1102840-Lenovo-IdeaPad-70015ISK/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne góry i mazury. Oczywiście że widziałem oba laptopy na żywo, żyje życiem realnym w przeciwieństwie do niektórych.

 

LenovoIdeapad 700-15 - plastik

ideapad-700-15-inch-in-Black_Windows-10-640x537.jpg

 

 

csm_ideapad_700_15_inch_in_Black_A_Cover_eb30d5a588.png

 

LenovoIdeapad Y700-15 - aluminium szczotkowane

lenovo-y700-hero.png

 

lenovo-laptop-ideapad-y700-touch-15-back.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak jak napisałem? Niech się wypowie osoba postronna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...