Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzegorz12366

Duże zużycie pamięci ram

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem poskładałem niedawno komputer i mam taki problem gdy włączam komputer i wchodzę w procesy mam zużycie 6-7 gb ram, a w sumie mam 8gb i gdy chce właczyć przegladarke komputer tak jakby się przycinał. Co może być przyczyną tak dużo zużytej pamięci ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alt+ctrl+del / menadżer urządzeń i szukaj + ss z tego ... nie mamy szklanej kuli żeby zobaczyć co tam u ciebie siedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aure@ chyba menager zadań czy nie??? :E Albo sobie najeżdżasz strzałko na pasek startowy, naciskasz prawy przycisk i wtedy menager. Tam masz w procesach, co ile ramu zawija... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam fakt :) Snork ;) instalowałem sprzęcik w tym momencie i było wcześnie pomyliłem się xD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej będzie użyć skrótu klawiszowego CTRL+SHIFT+ESC, aby wywołać okno Menedżera Zadań Systemu Windows.

Polecam użyć darmowego narzędzia "Process Explorer" do wyświetlenia jeszcze więcej szczegółów nt uruchomionych procesów, zużycia pamięci, CPU itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antimalware service executable zuzywa 320 mb pamięci

system 110 mb

iastormdatasvc 96 mb

host usługi system lokalny 97 mb

 

to są te najwięcej zajmuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te procesy łącznie nawet 1Gb nie zajmują. Odpal jeszcze raz managera zadań i kliknij pokaż procesy wszystkich użytkowników. Nie masz przypadkiem płyty głównej z kartą sieciową Killer? Często oprogramowanie killera powoduje wycieki pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/282f047decf95.png.html

 

prosze link, nic praktycznie nie mam wlaczone

 

https://zapodaj.net/7ed74653433a9.png.html

 

Przecież te procesy łącznie nawet 1Gb nie zajmują. Odpal jeszcze raz managera zadań i kliknij pokaż procesy wszystkich użytkowników. Nie masz przypadkiem płyty głównej z kartą sieciową Killer? Często oprogramowanie killera powoduje wycieki pamięci.

coś jest killer performance suite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz karte sieciową killer? ściągnij podstawowe stery do tej karty (te ważące około 300kb czy coś podobnego) i wywal wszystkie programy do tej karty - zainstaluj te podstawowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz karte sieciową killer? ściągnij podstawowe stery do tej karty (te ważące około 300kb czy coś podobnego) i wywal wszystkie programy do tej karty - zainstaluj te podstawowe

ok, mam plyte główna z170 gaming k4 wszystko z płytki instalowałem

 

tylko włączyłem teraz fife 16 i zaraz prawie 8 gb ramu wykorzystane i komputer się zacina

https://zapodaj.net/c29b6e3af83c0.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli Killer™ E2400 Gigabit LAN - wypływ masz na 99% spowodowany softem do tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz windows update w usługach systemu i napisz czy jest poprawa

 

Czytanie boli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło wyłączenie wszystkich powiadomień https://zapodaj.net/efec0ca3ce1d4.png.html I tak są bezużyteczne, bo non stop tylko usilnie błagają o włączenie zapory i antywirusa. Możesz też spróbować wyłączyć usługę Superfetch (to chyba właśnie ona odpowiada za genialny pomysł MS - kompresję pamięci). Jeśli to nie pomoże, to musimy się dowiedzieć jaki ukryty proces zjada tą pamięć i będzie potrzebny screen z Process Explorera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Aure, przyjmuje Tfoje objaśnienia :E, jesteś rozgrzeszony... :finger:

Autorze, a tak spróbuj: Start --> uruchom --> wpisz: msconfig i podaj co masz w zakładce "uruchamianie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Aure, przyjmuje Tfoje objaśnienia :E, jesteś rozgrzeszony... :finger:

Autorze, a tak spróbuj: Start --> uruchom --> wpisz: msconfig i podaj co masz w zakładce "uruchamianie".

 

killer network manager, nvidia backend, menadzer realtek hd audio i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj darmowe narzędzie "Process Explorer". Pokaże ci też ukryte procesy systemowe, które tez mogą zapychać RAM.

Zrób i umieść tutaj zrzut z podglądu zużycia RAM-u z tego narzędzia.

 

coś takiego dostaniesz:

Process Explorer

 

Kolumna "Private Bytes" to aktualnie zajęta pamięć.

Kolumna "Description" opisuje nazwę programu, który zajmuje pamięć

"Company Name" producenta uruchomionego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj darmowe narzędzie "Process Explorer". Pokaże ci też ukryte procesy systemowe, które tez mogą zapychać RAM.

Zrób i umieść tutaj zrzut z podglądu zużycia RAM-u z tego narzędzia.

 

coś takiego dostaniesz:

Process Explorer

 

Kolumna "Private Bytes" to aktualnie zajęta pamięć.

Kolumna "Description" opisuje nazwę programu, który zajmuje pamięć

"Company Name" producenta uruchomionego programu.

teraz już coś lepiej choćby było, może tylko na chwile nie wiem

https://zapodaj.net/ae803b3299834.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 31% zajętego fizycznego RAM-u wg mnie jest OK na chwilę obecną.

 

Używasz widzę przeglądarki Chrome, ona potrafi zająć RAM skutecznie w pewnych okolicznościach

 

Przyjrzał bym się paru programom czy powinny tam być uruchomione np MSMPENG.exe (120 MB RAM zajętego). To chyba Windows Defender - program Microsoftu ale głowy dać nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten zajęty ram w czymkolwiek autorowi przeszkadza czy po prostu widok zajętego ramu przeraża?

Ram zajęty = dobrze.

Gorzej gdy jest zajęty i się nie zwalnia gdy coś innego go potrzebuje - wtedy i tylko wtedy mamy problem.

 

To są jakieś mity z czasów windowsa XP bez SP żadnego, czyszczenie ramu, optymalizacja, żeby jak najmniej było używane itp..

 

Ja mam 4gb tylko i zawsze mam zajęte 70-80%, nawet gdy chrome nie działa, gdy nic nie robię.

A jak uruchomię gre/program zabierający 1-2gb ramu to nagle magicznie ten program ma do niego dostęp i zaczyna tyle zajmować.

Ram używany = szybszy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że coś się zmieniło po zainstalowaniu nowego sterownika do karty sieciowej, bo dzisiaj przeinstalowałem i zainstalowałem nowe inne, bo tam ciągle było w użyciu 6-7 gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że pomoc w pełni - na pewno problemem był sterownik od sieciówki, problem powtarza się na większości konfiguracji. Zajęty ram to dobra rzecz- pod warunkiem że jest zajęty przez ważny proces, tu nie można go wykryć - po prostu błąd programu.

 

Ogólnie nie wiem czy instalowałeś inne stery i te są poprawne czy skorzystałeś z standardowych (te są na podanej stronce od ciebie pod hasłem/linkiem "Standard Drivers (no Killer Features)") - one nie maja istalatora- instalujesz przez menadżer urządzeń wskazując gdzie masz właściwy plik (w paczce masz pliki dla wielu różnych urządzeń/windowsów) - te na pewno nie mają wypływów pamięci . [informacja dla przyszłych pokoleń]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...