Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

beenzoo

Formatowanie Windowsa 10 bez płyty instalacyjnej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was forumowicze. Potrzebuje waszej pomocy, mianowicie chciałbym przywrócić sobie windowsa do stanu fabrycznego tak aby był tylko windows, jest taka możliwość ?

Nie wiem czy to wina windowsa czy zasyfionego komputera ale odkąd mam tego windowsa 10 kompletnie on, że mną nie współpracuje. Wydaje mi się, że nie jestem gotowy na taką drastyczną zmianę, najchętniej to bym przerzucił się z powrotem na Win7 ale niestety zgubiłem naklejkę z kodem ( można jakoś w plikach odnaleźć aktualny kod windowsa na którym system pracuje?

 

 

Pozdrawiam.

-M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale jeżeli nie masz nalepki to system w razie kontroli nie będzie legalny.

 

Jeżeli brakuje Ci obrazu, a znasz kod wystarczy go wpisać na stronie M$ i będziesz upoważniony do pobrania czystego i oryginalnego obrazi ISO który możesz wypalić na płytę/pendrive i zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale jeżeli nie masz nalepki to system w razie kontroli nie będzie legalny.

 

Jeżeli brakuje Ci obrazu, a znasz kod wystarczy go wpisać na stronie M$ i będziesz upoważniony do pobrania czystego i oryginalnego obrazi ISO który możesz wypalić na płytę/pendrive i zainstalować.

 

Rozumie, postaram się znaleźć tą nalepkę.

A nawiązując do tematu głównego, jestem w stanie gdzieś odczytać ten klucz systemu w systemie ( masło maślane, mam na myśli czy jest on gdzieś zapisany do odczytu )

I jeszcze jakbyś mnie nakierował gdzie to się pobiera bo kompletnie nie potrafię się odnaleźć na tej stronie.

 

Pozdrawiam.

-M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program WinKeyFinder powinien sobie bez problemu poradzić z odczytem klucza licencyjnego.

 

System pobiera się stąd Mój link

 

Swoją drogą dobra decyzja, bo Windows 10 to jakaś chora pomyłka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program WinKeyFinder powinien sobie bez problemu poradzić z odczytem klucza licencyjnego.

 

System pobiera się stąd Mój link

 

Dziękuje Ci za szybką i sprawną odpowiedz.

 

Temat można zamknąć.

 

Pozdrawiam

-M

 

 

#EDIT - Jednak napotkałem mały problem program Win Keyfinder odnalazł klucz dla systemu Win10 Pro lecz na linku który podałeś wyskakuje błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System pobiera się stąd Mój link

Ale nie akceptuje kluczy OEM do Windows 7, dopiero w 8.1 to rozsądnie rozwiązali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić, jak nie wejdzie to zostaje wzięcie sumy kontrolnej ze strony M$ i szukanie po torku systemu a następnie porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone i to kilka razy, nie akceptuje i tyle jakieś kilka miesięcy temu nie akceptowało chyba że to zmienili.

Są obrazy oryginalnych systemów na necie i to na polskim forum, ale pewnie nie wolno podawać linków.

 

@ Autor

Poszukaj tej naklejki z kluczem produktu bo bez tego nic nie zrobisz, a link do obrazu systemu Ci podam.

Tylko podaj wersję tego Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone i to kilka razy, nie akceptuje i tyle jakieś kilka miesięcy temu nie akceptowało chyba że to zmienili.

Są obrazy oryginalnych systemów na necie i to na polskim forum, ale pewnie nie wolno podawać linków.

 

@ Autor

Poszukaj tej naklejki z kluczem produktu bo bez tego nic nie zrobisz, a link do obrazu systemu Ci podam.

Tylko podaj wersję tego Windowsa.

 

Naklejkę mam a windows jakiego poszukuje to Win7 professional / home premium 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejkę mam a windows jakiego poszukuje to Win7 professional / home premium 64 bit

Żarty sobie robisz z nas czy naprawdę nie znasz się na rzeczy.

Albo jedno albo drugie, to jaką masz w końcu wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty sobie robisz z nas czy naprawdę nie znasz się na rzeczy.

Albo jedno albo drugie, to jaką masz w końcu wersję.

 

Nie, po prostu znalazłem nalepkę z home premium a jeśli chodzi o professional okazało się, że w piwnicy na starym pc jest nalepka :))

Spokojnie :)

 

Pozdrawiam

-M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się ten Windows, z którego robiłeś upgrade do Win 10, którego miałeś na PC. Obecny Win 10 jest Home, czy Professional?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się ten Windows, z którego robiłeś upgrade do Win 10, którego miałeś na PC. Obecny Win 10 jest Home, czy Professional?

 

Tyle, że ja bym po prostu chciał zainstalować windowsa 7 i nie przechodzić na tą dziesiątkę bo kompletnie nie przypad mi do gustu

A windows 10 na którym aktualnie pracuje był robiony z windowsa 7 HOME

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że masz licencję na Home. Pro jest przypisany póki co do tamtego pc z piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że masz licencję na Home. Pro jest przypisany póki co do tamtego pc z piwnicy.

Czyli co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować Windows 7 Home Premium a o W10 zapomnieć.

Naprawdę nie masz nośnika z Windowsem co jak co ale nośnik z systemem posiać to już sztuką jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować Windows 7 Home Premium a o W10 zapomnieć.

Naprawdę nie masz nośnika z Windowsem co jak co ale nośnik z systemem posiać to już sztuką jest.

 

Tak, od samego początku chce to zrobić. Któryś z forumowiczów miał mi podesłać linka gdzie dostanę windowsa 7 do pobrania ( Oczywiscie używajać w pełni legalnego kodu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś upgrade systemu, jak rozumiem? Możesz przywrócić system sprzed aktualizacji to raz, a dwa - jeśli nastawisz się jednak na czystą instalację, to możesz spróbować najpierw przywrócić 10 do stanu świeżo zainstalowanego systemu (rozwiązuje problem mulącego systemu po aktualizacji) i zobaczyć jak będzie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czysta instalacja Windows 7 z formatem całego dysku a nie żadne pseudo powroty z Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...