Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aguero9057

Niska wartość IOPS dysku SSD - podstawą do oddania na gwarancję?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pół roku mam dysk Samsunga 850 EVO 256 gb. Wszystko było ok ale ostatnio zauważyłem że programy trochę zamulają. Zainstalowałem Samsung Magician i o ile wartości "sequential" są optymalne, o tyle już IOPS (random read/write) nie. Wskaźniki oscylują w granicach 37 000 co oznacza że do optimum (ponad 90 000) sporo brakuje. Kable SATA wymieniłem, przestawiałem również dysk w pozostałe gniazda SATA 3 jednak problem pozostał. Próbowałem ze storny MSI ściągnąć nowy sterownik AHCI "On-Board SATA AHCI/RAID Drivers" i zainstalować go jednak system całkowicie padł w bluescreen'ach i musiałem skorzystać z przywracania systemu.

Chciałem wobec tego Was zapytać, czy taka nie-100% wydajność dysku może być podstawą do oddania go na gwarancję?

 

Mój komp:

I5-6600K @4,5

MSI Z170A Gaming M3

16GB Ram Kingston

Windows 7 x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to są wartości typu "do iluś tam iops" i się wykręcą, aczkolwiek spróbować zawsze możesz. Swoją drogą niedawno był tu temat o tym samym dysku z tą samą przypadłością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było coś kiedyś, że dyski samsunga zwalniały po 100dniach. Pomagało zrobienie im formatu.

Coś kiedyś mieli im to poprawić ale czy zrobili to nie wiem. Może się ktoś inny wypowie czy to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Chyba spróbuję go oddać na tą gwarancję ale jeszcze faktycznie przejrzę forum.

 

Format zrobiłem, nawet wgrałem nowy firmware i nic... więc chyba to jedyna pozostała opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może secure erase? Tylko uwaga - rzadko bo rzadko, ale czasem niektóre dyski ta operacja ordynarnie uwalała.

 

Zawsze możesz otworzyć ticket rma u samsunga i zapytać wprost czy są to normalne odczyty. Jeżeli nie, to masz podkładkę aby sklep przyjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam go na gwarę, a jeśli coś się będą pultać to wtedy najwyżej go potraktuję tym secure erase i chyba jednak postawię ich przed faktem dokonanym, bo dogrzebać się do tych zapytań to jest masakra-biurokracja, a i tak pewnie wcisnęli by mi kit że to moja wina ;)

 

Problem został rozwiązany - niskie IOPS było spowodowane ograniczeniem zegara procesora przez funkcję MSI "Thermal throttling". Wystarczyło ją zablokować w BIOS-ie i cała wydajność dysku skoczyła do normy (specjalne podziękowania dla MitycznegoJeża!).

 

Na przyszłość jednak przestrzegam: jeśli sklep w którym kupowaliście dysk Samsunga upadnie, to będą Was odsyłać z gwarancją do jakiegoś oddziału w Holandii. Nic Wam paragon nie da, a obsługa Samsunga ma Was wtedy w czterech literach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...