Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Buster95

Czym czyścić monitor Monitor AOC i2269Vwm

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :D Mam go już od dwóch miesięcy, a ani razu jeszcze go nie czyściłem niczym, ponieważ nie było widać zabrudzeń, lecz teraz to już jest :E Nigdy nie miałem tak drogiego monitora i nie chciałbym go w żaden sposób zepsuć, dlatego wolę zapytać tutaj :D Czy jakiś specjalny środek kupić i szmatkę, czy płyn do szyb i szmatka czy po prostu lekko nawilżona szmatka(tylko jaka) i jechanka? Pozdrawiam

 

@sama sucha ściereczka nic nie daje, bo ściera tylko kurz, ale nie daje efektu nowego monitora :D

 

@znalazłem na morele taki zestaw - http://www.morele.net/esperanza-zestaw-czyszczacy-led-lcd-tft-es121-zel-mikrofibra-579172/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szmatka z tego zestawu z linka wydaje się być ok. Mnie kiedyś w serwisie komputerowym doradzili, że może być nawet papierowy miękki ręcznik. Niezależnie czy to szmatka, czy ręcznik nie używaj nadmiernego nacisku na ekran. To nie jest szkło jak w niegdysjejszych CRT. Zresztą...może to jest i szkło-nie znam się ;). Tak czy siak nadmierny nacisk nie jest wskazany.

 

Podobno można czyścić nawet wodą ( nie pamiętam czy zwykłą czy destylowaną). Szmatka ma być wilgotna nie mokra.

Nie wiem, czy mogę wymienić nazwę preparatu który ja używam, więc to pomine milczeniem. Tym samym preparatem czyszczę też mój TV.

U mnie po każðym czyszczeniu monitora ramka okalająca ekran ma coraz więcej rys. :kwasny:

Sam ekran po usunięciu z niego kurzu wygląda jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być szmatka do wycierania ekranów LCD. Ja kiedyś kupiłem taką gdzieś w markecie za 1 zł na promocji. Dobrze sprawdza się też szmatka z mikrofibry, albo jak masz starą, flanelową koszule, w której już nie chodzisz, to z niej możesz sobie kawałek wyciąć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu czyszczę wszystkie ekrany Clinem cytrynowym z alkoholem [płyn do szyb]. Czyszczę przy użyciu papierowego ręcznika kuchennego. Wszystko jest w porządku, a ekrany jako nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wycieram na sucho. Nie pluje na ekran, więc tylko kurz na nim osiada i nie potrzeba żadnych detergentów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady! :D kupię ten zestaw czyszczący z morele.net aby nie ryzykować w żaden sposób :P Tylko, że ta butelka to nie jest żaden specyfik do psikania, tylko jakiś żel, nie będzie to pozostawiać żadnych smug?

 

@ShadowMan

ja niestety nie mam tylko kurzu, jak otwieram jakieś picie gazowane to zawsze jakaś mała kropla niezauważalnie padnie na ekran, a potem zasycha :E Lub podczas intensywnej rozgrywki w CSa.. - no wiadomo jak to jest:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...