Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szatek11

Niebieski ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem. Otóż dzisiaj dwa razy wyskoczył mi taki niebieski ekran: 1lzAuuv.jpg?1

Przy komputerze siedzę praktycznie non stop od 18 do teraz z jakimiś tam przerwami trwającymi max pół godz.

 

Wyskoczył nagle nic nie włączałem, żadnego progrmau, jedynie otwarta była przeglądarka.

 

Może to być przez to że dokupiłem 4GB RAMu ostatnio i wczoraj jak włożyłem te kości RAM to niebieskiego ekranu nie uświadczyłem a też siedziałem długo przy komputerze.

Jednak dzisiaj dwa razy ekran pojawił się z nienacka.

 

Jak zaradzić temu żeby sie więcej nie pojawił? Jaka może być przyczyna tego?

 

Dziekuje z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno bit defender może być przyczyną

 

przełącz zapisywanie zrzutów na mały zrzut (mini dump), i użyj np blue screen view do interpretacji zrzutów - zrobi to automatycznie po zainstalowaniu

 

żeby zmienić zrzuty naciśnij klawisz win + pause, i w zaawansowane - awarie systemu ustaw mały zrzut

 

podobno można użyć także narzędzia windowsa - driver verifier - żeby użyć trzeba w wierszu polecenia w trybie administratora wpisać

 

verifier /standard /all

 

sprawdzenie sterowników nastąpi podczas następnego startu

 

żeby odczytać wyniki sprawdzenia trzeba wpisać w wierszu

 

verifier /query

 

podobno verifier trochę niebezpieczny, tzn system może nawet w ogóle nie wystartować, jeśli sprawdza sterowniki - w takim wypadku trzeba go wyłączyć z płytki instaltora - naprawa - wiersz polecenia, wpisać

 

C:\Windows\Verifier.exe /reset

 

radziłbym - przestawić zrzuty na mały zrzut, po 2-3 awariach ściągnąć blue screen view, i sprawdzić - jeśliby z identyfikacją sterownika (bo to raczej błąd sterownika, nie sprzętu) były problemy, spróbować użyć verifier

 

usuń plik memory (dump) z folderu windows, ewentualnie użyj ccleaner (ale ccleaner usuwa także mini dumpy, nie używaj po przestawieniu na małe zrzuty, albo odhacz je w ccleaner)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...