Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zoltan666

Deepcool Captain 240 - pompa i wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem chłodzenie Deepcool Captain 240. Podłączyłem zasilanie zgodnie z opisem: pompa pod CPU_FAN wtyczką 3-pin, wentylatory przez rozgałęziacz do CPU_OPT wtyczkami 4-pin. Efekt jest taki, że zarówno pompa jak i wentylatory chodzą na maxa i nie da się ich spowolnić. Problemem jest prawdopodobnie to, że pompa jest z wtyczką 3-pin. Na razie poradziłem sobie tak, że pompę podłączyłem pod gniazdo CHA_FAN1, a wentylatory pod oba gniazda CPU_FAN i CPU_OPT. I jest ok, mogę regulować osobno wentylatory i osobno pompę. Wentylatory w zakresie 600-2200 RPM, a pompkę w zakresie 600-2500RPM (a nawet całkiem ja wyłączyć). Pompka normalnie podczas pracy pulsuje czerwonym podświetleniem, przy niższych obrotach podświetlenia brak z racji zapewne niższego napięcia. W specyfikacji chłodzenia jest mowa o zakresie obrotów wentylatorów, natomiast co do pompki sa takie informacje:

Pump Connector

3Pin

Pump Operating Voltage

6~13.8VDC

Pump Rated Voltage

12VDC

Pump Speed

2200±10%RPM

Pump Current

0.16±15%A

Pump Power Consumption

1.92W

Pytanie: Czy taki sposób podłączenia całości może pozostać? A jeśli tak to co z obrotami pompki, jaki zakres ustawić, aby jej nie zaszkodzić. Wprawdzie czy przy 1200, czy przy 2000RPM pompka pracuje tak samo cicho/głośno, ale wydaje mi sie, ze nie potrzebuje tych 2000RPM przy zwykłym przeglądaniu internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich instrukcjach od aio z jakimi miałem styczność (a już trochę tego było), zalecają podłączenie pompy pod stałe źródło 12v, ale są pompki w tych zestawach, które można programowo zwolnić (najlepszą regulację mają krakeny (najszerszy zakres)) - ja swoją trzymam na min. - różnica między tym, a max. rpm to 3-5 stopni, czyli nie za dużo, za to już poziom hałasu zupełnie inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Swiftecha H220 i tam pompa i wentylatory miałem podłączone pod taki rozgałęziacz, a ten rozgałęziacz pod CPU_FAN. Tylko, że tam pompka była 4-pin z PWM i sterowałem obrotami pompki i automatycznie zmieniały się też obroty wentylatorów. Tutaj tak się nie da bo pompka jest 3-pin, a gniazdo CPU_FAN pozwala regulować tylko urządzenia 4-pin z PWM. Wszystko co ma 3-pin będzie chodzić na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...