Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luuliguzman

Instalacja Windows 7, nie działa klawiatura/mysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z instalacją Windowsa 7 na nowym zestawie komputerowym, mianowicie podczas próby instalacji Windowsa w pierwszym oknie instalacji (wybór języków) nie mogę nic zrobić gdyż ani mysz, ani klawiatura nie reagują (w BIOSie działają). Próbowałem wyłączać tryby Legacy, XHCI i nic.

Jakieś pomysły?

Windows 10 instaluje się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona instalka zakladajac ze to pirat na pendrivie

przeważnie powodem takiego zachowania jest wpięcie klawiatury i myszy pod USB 3.0, do którego w Windows 7 domyślnie nie ma sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeważnie powodem takiego zachowania jest wpięcie klawiatury i myszy pod USB 3.0, do którego w Windows 7 domyślnie nie ma sterownika.

Albo to Skylake bo w pierwszym wątku nic nie napisał o podzespołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybaczcie, tak to Skylake

Płyta : H110M ECO

CPU : I7 6700.

 

Podpinałem do USB 2.0 i 3.0, z przodu i z tyłu.

 

Co do instalki wszystko w porządku, instalowane na drugim PC.

 

Doczytałem się, że do instalacji Windowsa 7 potrzebuję PS2, to załatwi sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybaczcie, tak to Skylake

Płyta : H110M ECO-marki No name

Mój link

 

Windows 7 smart tool-pobierz i nim zintegruj sterowniki usb3.0 z instalką Windowsa.

Skylake nie ma USB2.0 tylko 3.0 bo jest jeden kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem przecież podałem link, mysz i klawa na ps2 powinny załatwić sprawę tak samo jak instalacja z dvd zamiast usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie pomogło, ten programik od MSI?

Ma pomóc on od tego jest, albo zainstaluj z dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płyty pod Skylake mają w UEFI opcję emulacji klawiatury/myszy USB do PS/2. Zobacz, czy coś takiego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem programów do dołączania sterowników do ISO, także nic.

Czy przypadkiem już nie namieszałeś ustawień USB w UEFI? Są domyślne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo o takich banałach jak ustawienie uefi pod Windows 7 to nawet nie wspominam bo to oczywiste.

Należy włączyć legacy bios albo CSM bo różnie się to nazywa.

Także musisz wyłączyć Secure boot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie jest ustawione Legacy + UEFI, druga opcja to samo UEFI.

 

Edit: Jeszcze spróbuję Windowsa nagrać w trybie partycjonowania MBR dla BIOS lub UEFI-CSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły?

Windows 10 instaluje się normalnie.

Zostać przy windows 10 :E

A swoją drogą to w instrukcji masz napisane coś takiego:

Note: It is suggested to plug in your USB Keyboard/USB Mouse to the leftmost

USB port when installing Windows 7.

czyli może mieć nawet znaczenie do którego portu jest podpięta klawiatura i mysz. Czyli wepnij klawiaturę w złącze po lewej stronie lub zamień klawiaturę i mysz miejscami, spróbuj ewentualnie podpiąć tylko jedno z nich.

 

No i trzeba pamiętać też o tym

Note: Due to chipset limitation, during the Windows® 7 installation process, USB

optical drives and USB pen drives are not supported.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

Prosto z manuala do płyty:

 

Installing Windows® 7/ 8.1/ 10

...

2. Insert the Windows® 7/ 8.1/ 10 disc into your optical drive. Note: Due to chipset limitation, during the Windows® 7 installation process, USB optical drives and USB pen drives are not supported.

...

4. For windows 8.1/ 10, skip this step. For Windows 7, access the BIOS menu Advanced > Windows OS Configuration > Windows 7 Installation and set the item to enabled, save changes and restart. Note: It is suggested to plug in your USB Keyboard/USB Mouse to the leftmost USB port when installing Windows 7.

 

Zwłaszcza punkt 4 jest istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest progres. Wykrywa i klawiature ale prosi o jakieś sterowniki.

 

Edit:

Czytałem, żeby podczas instalacji przepiąć pendrive do innego wejścia - 0 efektu - nadal prosi o te sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy mode: Instaluj z napędu DVD SATA.

Hard mode: Ogarnij integrację sterowników USB3. Coś robisz nie tak skoro nie działa. Na pewno masz czysty obraz instalacyjny win7 sp1? Sterowniki zgodne z systemem (bitowość)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowałem sterowniki USB3. Na 99% mam czysty obraz instalacyjny Windowsa 7, zgodność x64 na 100%.

Spróbuję jutro z DVD SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...