Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szirer78

GTX 970 - niemożliwość zainstalowania sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Po pierwsze - to mój pierwszy post, więc chciałbym się serdecznie przywitać.

 

Po drugie - proszę Was o pomoc/opinię.

 

Posiadam PCta o konfigu i5-4460, GTX (Pallit) 970, 8GB i Win10. Komputer ma niecałe pół roku i do niedawna chodził prawie jak złoto - parę miesięcy temu zdarzyło mu się dwa razy wyrzucić na ekran jakieś artefakty podczas grania i zrestartować, ale to wszystko; problem zignorowałem. Niestety, w tym tym tygodniu wszystko wróciło ze spotęgowaną siłą - najpierw artefakty i reset pojawiały się co kilka godzin, potem w trakcie przeglądania internetu, później przy starcie systemu, a na końcu już nawet przed załadowaniem Windowsa, na logo płyty głównej (MSI H81M-P33; w tym etapie też po prostu czasem zamarza, bez resetu). Czasami przed resetem pojawia się BSOD z różnymi błędami - a to tdr, a to video scheduler, a to jeszcze inne cholerstwo.

 

W każdym razie - padaka.

 

Dzisiaj w trybie awaryjnym usunąłem sterowniki Geforce'a (przy pomocy DDU). System zaczął włączać się normalnie, mogę nawet surfować po necie, ale wiadomo - nie po mam 970tkę, żeby jechać na intelu ;). Próbowałem zainstalować sterowniki do karty, lecz niestety - obojętnie którą wersję wybiorę (próbowałem m.in. 362.00, 361.43, 364.51, a nawet 359), w trakcie instalacji ekran miga, wali artefaktami i komputer się restartuje. Po włączeniu systemu sterowników niestety nie ma.

 

Pytanie brzmi więc: czy to może być wada karty i powinienem zgłaszać ją do naprawy? Czy może jednak to wina najsłabszego, jak się właśnie zorientowałem, elementu zestawu: zasilacza Tracer Be Silent 620W (ale jeśli tak, to dlaczego do tej pory chodziło to prawie idealnie?)?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi!

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta na gwarancji, to oddaj do serwisu.

 

I zmień zasilacz na np. Antec 500 Wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szirer78

 

na integrze sprawdzałeś? po za tym, zasilacz very cool :E ale to raczej nie jego wina, karta się wypięła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tak, na integrze jadę teraz, da się nawet rozdzielczość FHD ustawić. Ale youtube klatkuje ;)

Kartę wyciągałem już z gniazda, sprawdzałem kable, oczyszczałem wszystko, podłączałem od nowa... I nic. Wczoraj jeszcze taka operacja pozwoliła rozbujać ją na parę godzin, dzisiaj na GPU już nie mogłem uruchomić kompa właściwie. Niestety nadal nie mogę zainstalować sterowników, przy 20-30% instalacji robi się reset.

 

Aa, do zasilacza mam podłączone też dwa dyski - zwykły HD oraz SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to podpinanie tego zestawu do tego zasilacza to proszenie się o problemy, ale skoro na integrze działa, to raczej nic nie napsuł - bo wtedy i z innymi podzespołami byłby problem (zwłaszcza z dyskami hdd)...sprawdź dla wszystkiego kartę na innym sprzęcie, ale raczej licz się z jej reklamacją i profilaktycznie wymień tego tracera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam obu za odpowiedzi.

 

Jeszcze dwa pytania:

- czy istnieje jakiś sposób, by "software'owo" sprawdzić, że karta jest walnięta?

- czy integra powinna być tak strasznie wolna? Integra w moim stary lapku z i5-2320 dawała znacznie większą wydajność (np. przy video) niż ta z desktopowego i5-4460... co jest dosyć dziwne. A może nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się sprawdzić programowo uszkodzonej karty graficznej.

 

Prawdopodobnie nawet biosu nie sflashujesz i lepiej tego nie rób - oddaj kartę do serwisu.

 

Integra w IB bez problemów wyświetla filmy, więc u Ciebie na nowszym procesorze i wydajniejszej integrze też musi poprawnie działać.

 

Sterowniki do integry zainstalowane ?

 

On-Board VGA Drivers

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/H81M-P33.html#down-driver&Win10%2064

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, próbuję, ale wyskakuje komunikat "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań...". Mam Windows Home 10 64bit, i takie właśnie sterowniki ściągnąłem. Komputer będę odsyłał do sprzedawcy - zajmą się kartą oraz wymienią mi zasilacz (za Corsair VS Series 550W dopłata wyniesie ok 80 zł - dobry deal?). Człowiek z ich działu technicznego powiedział mi, że póki co nie działam na integrze, a na Geforcie bez sterowników, dlatego jest tak wolno. Ino co z tymi sterownikami od Intela, skąd ten błąd? No i jak włączyć integrę?

 

PS. Jestem ogromnie wdzięczny za Wasze odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wejdź do biosu i ustaw init dispaly first na onboard i klik F10 i enter.

 

2. odłącz komputer od sieci 230 volt i wymontuj gtx 970.

 

3. podłącz przewód sygnałowy z monitora do wyjścia grafiki zintegrowanej na płycie głównej - tylny panel płyty głównej.

 

4. podłącz komputer do sieci 230 volt i uruchom system.

 

5. napisz, czy jest obraz - musi być.

 

 

Grafikę GTX970 wyślij do sklepu, niech wymienią na taki sam model lub naprawią.

 

Zasilacz jak można za dopłatą, wymień na tego Corsaira lub Antca 500Wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem problem z instalacja sterownikow do gtx 970. Nie wiem co sie stalo. Dopiero p osciagnieciu driver cleaner wyczyscilem wszystkie stery i wkoncu udalo się zainstalowac nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, zaczęło się ubijanie "starych" kart przez Nvidię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...