Forum PCLab.pl: Custom ITX - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (22 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Custom ITX v2 Oceń temat: ***** 3 Głosów

#1 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Maj 2016 - 03:49

Mała zmiana pierwszego postu
CATZ C1

Specyfikacja:
- wymiary: 350x209x69 (5,04L) bez unibody, 379x217x69 (5,67L) z unibody
- Materiał: 2mm Aluminium, unibody 5mm Aluminium
- GPU: maksymalna długość 213mm
- CPU Cooler: do to 50mm
- Dyski: M.2, 1 HDD/SSD 2,5"
- ODD: 1 - Slot-in
- Zasilanie: HDPLEX 160W/HDPLEX 300W + zewnętrzna kostka 19,5V
- lakierowanie: dowolne - paleta RAL
- riser: taśma 250- 300mm
- przycisk 22mm LED biały/czerwony/niebieski/zielony
- cennik:
Sama obudowa lakierowana 1 lub 2 kolory + przycisk led (bez unibody) - 400zł
Unibody + 50zł
Riser + 130zł
Zasilanie hdplex 160W + zewnetrzny HP 230W - 350zł (maksymalna konfiguracja i3/i5 + gtx1060)

Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek

Z 5mm unibodyDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek

Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek

Możliwa konfiguracja bez ODD z gpu ustawionym jak w wersji SFX i sztywnym riserem.

Catz C-SFX
Specyfikacja:- wymiary: 379x317x84 (10L)
- Materiał: 2mm Aluminium, unibody 5mm Aluminium
- GPU: długość 310mm
- CPU Cooler: do to 65mm
- dyski: M.2, 4 HDD/SSD 2,5"
- zasilacz: SFX/SFX-L
- wentylatory: 2x120mm 25mm or 1x120mm + 120mm AiO
- lakierowanie: dowolne z palety RAL - do 2 kolorów
- riser: giętki 5cm sintech lub sztywny kątowy
- przycisk 22mm LED
- Cennik:
   obudowa lakierowanie do 2 kolorów, przycisk, unibody - 600zł
   Riser 60zł

Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek
Możliwa wersja z ODD, lub grubość 69mm.

Ten post był edytowany przez Amitoza dnia: 21 Luty 2017 - 02:44

#2 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 13:25

Co sądzicie o powiększonej wersji obudowy, aby pomieściła zasilacz sfx i dłuższe karty graficzne do 30cm lub chłodnice 240mm(30mm) i kartę itx?

#3 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 13:29

Sfx znacznie powiększy obudowę. Może pomyśl o tfx?

ps Fajna, bardzo fajna, ale jak dla mnie za mała. Mój itx musi przyjąć na procka wieżę pod wentyl 92mm.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 13:58

Zobacz postbielas, o 14 Maj 2016 - 14:29, napisał(a):

Sfx znacznie powiększy obudowę. Może pomyśl o tfx?

ps Fajna, bardzo fajna, ale jak dla mnie za mała. Mój itx musi przyjąć na procka wieżę pod wentyl 92mm.

Tfx wielkiej różnicy nie zrobi, bo ma wymiary 70x85x17,5 a sfx 100x120x63,5. Więc obudowa była by o prawie 1cm grubsza niż teraz, a przy sfx tylko 3mm. Przy czym z tfxem urośnie na długości o 7cm, a sfxem o 10. Do tego przy powiększeniu o 10 wejdzie chłodnica 240mm (bo są jeszcze ponad 2cm luzu) więc spokojnie pomieści zestawy chłodzenia wodnego - wtedy tylko trzeba by zmienić ściany boczne aby otwory wentylacyjne były bo obu stronach bloku przelotowo przez całą obudowę, przez co z kolei nie będzie nagrzewać wnętrza.

Dodatkowo Rozważam możliwość instalacji szczelinowego napędu DVD/blurey w aktualnej wersji. Tylko czy zrobić to kosztem jednego dysku, czy niższego chłodzenia procesora?

Ten post był edytowany przez Amitoza dnia: 14 Maj 2016 - 14:03

#5 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 14:06

Dysku. Dziś dyski są tak pojemne (zarówno hdd, jak i ssd), że szkoda podduszać cepa. Ponadto można zdecydować się na mobka ze złączem m2, jak ktoś chce więcej dysków.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 14:14

Zobacz postbielas, o 14 Maj 2016 - 15:06, napisał(a):

Dysku. Dziś dyski są tak pojemne (zarówno hdd, jak i ssd), że szkoda podduszać cepa. Ponadto można zdecydować się na mobka ze złączem m2, jak ktoś chce więcej dysków.

No to tutaj będzie nawet mniejszy problem, bo trzeba tylko przeprojektować uchwyt na dyski.

#7 Użytkownik jest niedostępny   CAL44 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 14:17

Jestem strasznie ciekaw jak to wyjdzie tym razem, w porównaniu do wcześniejszego projektu gdzie łączenia blach wyglądały strasznie amatorsko, teraz jest francja elegancja. Jedyne co drażni moje oko to ten srebrny włącznik, w poprzednim projekcie obudowa przez to wywarła na mnie pierwsze wrażenie jakby to był jakiś tani sejf.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 14:23

Zobacz postCAL44, o 14 Maj 2016 - 15:17, napisał(a):

Jestem strasznie ciekaw jak to wyjdzie tym razem, w porównaniu do wcześniejszego projektu gdzie łączenia blach wyglądały strasznie amatorsko, teraz jest francja elegancja. Jedyne co drażni moje oko to ten srebrny włącznik, w poprzednim projekcie obudowa przez to wywarła na mnie pierwsze wrażenie jakby to był jakiś tani sejf.

W poprzedniej wersji, to wina firmy, która w ostatniej chwili dała mi znać, że zewnętrzna czesc obudowy która miała być monolitem o kształcie U jest niewykonalne, gdyż nie mogą wykonać takiego wąskiego długiego gięcia U. Przez co trzeba było wykonać 2 elementy na zakładkę, które przeprojektował jakiś pracownik. W efekcie wyszła katastrofa ;) teraz to miejsce zostało w 100% przeprojektowane i mamy 2 osobne ściany boczne.

Bielas - z drugiej strony to aktualne procesory zbyt gorące nie są - moj starawy i3 Sandy w stresie na niziutkim zelosie trzyma 60*c na 700 obrotach wentylatora 92x15mm i jest bezgłośny, nowe i5 biorą tyle samo energii.Więc przy braku OC chłodzenia niskoprofilowe poradzą sobie bez problemu.

Ten post był edytowany przez Amitoza dnia: 14 Maj 2016 - 14:31

#9 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 14:36

Zobacz postAmitoza, o 14 Maj 2016 - 15:23, napisał(a):

Bielas - z drugiej strony to aktualne procesory zbyt gorące nie są - moj starawy i3 Sandy w stresie na niziutkim zelosie trzyma 60*c na 700 obrotach wentylatora 92x15mm i jest bezgłośny, nowe i5 biorą tyle samo energii.Więc przy braku OC chłodzenia niskoprofilowe poradzą sobie bez problemu.

Racja. Niemniej jednak nikt nie pogniewa się, jak zejdzie z temperaturą jeszcze niżej, tudzież zwolni obroty wentyla, ewentualnie całkiem pozbędzie się go.

Nadal uważam, że dziś przestrzeń dyskowa to jest coś na czym nikomu nie zbywa. Są wielkopojemne dyski, nasy, chmury itp. rozwiązania, że to nie problem. Prędkość również nie powinna być problemem, gdyż zamiast np. raid'u można wyposażyć się w mobka i ssd na m.2 pracujące na nvme, które będzie szybsze niż dwa ssd w raid'zie.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 14:40

Dodaj obrazek

Szybka wizualizacja dla tych którzy nie przepadają za szczotkowanym Alu ;) przy poprzedniej wersji w sumie docelowo miała być taka kolorystyka.

Ten post był edytowany przez Amitoza dnia: 14 Maj 2016 - 14:41

#11 Użytkownik jest niedostępny   groXel 

• ҉
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 17:07

ostatnia czarno-biała wersja super :thumbup: bardzo fajny pomysł z SFX'em i nieco wyższym coolerem :thumbup: mnie osobiście pico trochę zniechęcało.

co do dysków mam takie samo zdanie - jedno miejsce jest całkowicie wystarczające :)

ciekawi mnie jeszcze jak zwiększyłaby się wielkość obudowy gdyby zamiast ITX zastosować mATX :hmm: zasilacz SFX i grafikę wrzucić na "plecy" mobo. przy grafice zastosować giętki riser.

lub grafikę umieścić poziomo nad mobo stosując riser kątowy (w położeniu zasłaniającym resztę slotów PCIe).

Ten post był edytowany przez groXel dnia: 14 Maj 2016 - 17:07

#12 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 17:20

Zobacz postgroXel, o 14 Maj 2016 - 18:07, napisał(a):

ostatnia czarno-biała wersja super :thumbup: bardzo fajny pomysł z SFX'em i nieco wyższym coolerem :thumbup: mnie osobiście pico trochę zniechęcało.

co do dysków mam takie samo zdanie - jedno miejsce jest całkowicie wystarczające :)

ciekawi mnie jeszcze jak zwiększyłaby się wielkość obudowy gdyby zamiast ITX zastosować mATX :hmm: zasilacz SFX i grafikę wrzucić na "plecy" mobo. przy grafice zastosować giętki riser.

lub grafikę umieścić poziomo nad mobo stosując riser kątowy (w położeniu zasłaniającym resztę slotów PCIe).

Plan jest taki, żeby drugi model miał miejsce na zasilacz sfx bez zwiększania szerokości obudowy a tylko długości, aby zmieści się zasilacz i długa karta 30cm lub zasilacz i chłodnica 120, ewentualnie samą chłodnica 240.

Kolejny pomysł, to tfx, karty około 27cm, ale chłodzenie do 65/70mm. Nie do końca mnie to jednak przekonuje, bo wtedy smukłość szlak trafi - nie mniej jeżeli będzie troche entuzjastów tego pomysłu, to nie ma problemu.

Pico to pico - zawsze można zamontować hdplexa, który samodzielnie ciągnie gtx970 i i5 bez żadnych kombinacji.

Wrzucając gpu na plecy mobo powstanie trochę klocek - co najmniej 11cm grubości. druga opcja fajna - wystarczy przerzucić otwory montażowe o 180* i chłodzenie karty skierować do góry - gdyby nie dyski, to można by to zrobić nawet nie zmieniając rozmiaru aktualnego - tyle, że ni riser kątowy, bo wypadało by skierować kartę do góry i wspiąć ją w pierwszy slot.

#13 Użytkownik jest niedostępny   groXel 

• ҉
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 18:50

to jakby Ci się chciało to chętnie zobaczę wizualkę opcji nr 2 tj. mATX + GPU poziomo do mobo :thumbup:

Ten post był edytowany przez groXel dnia: 14 Maj 2016 - 18:51

#14 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 18:53

No to zaczynają się schody ;)

Napęd wejdzie, ale kosztem przesunięcia karty trochę bliżej ściany bocznej co z kolei uniemożliwi montaż dodatkowego wentylatora przy chłodzeniach 2 slotowych.Strata mała, bo chłodzenie i tak trzeba rozebrać aby taki wentylator wszedł.

Dodaj obrazek
tak będzie umiejscowiony.

I kolejna sprawa - czy robić otwory na USB 3.0. Jeżeli tak to na przodzie, czy na boku? Na przodzie mnie nie przekonuje bo zrobi się bałagan na panelu.

Ten post był edytowany przez Amitoza dnia: 14 Maj 2016 - 19:07

#15 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 19:15

Zastanów się, czy odd nie mieści się pod płytę główną. Ile masz tam miejsca?

#16 Użytkownik jest niedostępny   groXel 

• ҉
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 19:18

Zobacz postAmitoza, o 14 Maj 2016 - 19:53, napisał(a):

I kolejna sprawa - czy robić otwory na USB 3.0. Jeżeli tak to na przodzie, czy na boku? Na przodzie mnie nie przekonuje bo zrobi się bałagan na panelu.

moim zdaniem zbędna opcja ;) dużym plusem jest obecny minimalizm i "gładka" konstrukcja.

zresztą doszłaby gimnastyka ze sztywnym kablem USB3.0 do mobasa w ciasnej budce :E

Ten post był edytowany przez groXel dnia: 14 Maj 2016 - 19:18

#17 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 19:18

Zobacz postbielas, o 14 Maj 2016 - 20:15, napisał(a):

Zastanów się, czy odd nie mieści się pod płytę główną. Ile masz tam miejsca?
nie ;P trzeba 1,3cm, mam tam 5mm i wycięty otwór na wyższe mocowania chłodzenia. Musiał bym ustawić płytę na 2cm dystansach więc maksymalna wysokość chłodzenia spadła by do 30-35mm.

#18 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 19:20

Hmm... za duża rewolucja w projekcie by się zrobiła. Odpada.

#19 Użytkownik jest niedostępny   Amitoza 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Maj 2016 - 22:06

Wstępny etap powiększenia pod zasilacz sfx ukończony, teraz będę kombinować nad systemem montażu - tak prezentuje się różnica gabarytów - wysokość nie uległa zmianie, więc ten rzut najlepiej zobrazuje zmianę.Szerokość wzrosła o 7mm, więc teraz chłodzenie na cepa tak 50-55mm powinno wejść. Długość wzrosła z 21 do 31cm, więc wejdzie chyba wszystko poza gigantami. No i 3 dyski lub 2 i napęd szczelinowy. Objętość wzrosła o prawie 3 litry z 4,6 do 7.5 co nadal jest wartością oponad 2.5 litra mniejszą od node 202.

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Amitoza dnia: 15 Maj 2016 - 09:16

#20 Użytkownik jest niedostępny   groXel 

• ҉
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2016 - 12:15

super to wygląda! :thumbup:

• (22 Stron)
  • +
  • 1