Skocz do zawartości
VAMET

Sid Meier's Civilization VI

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego, co marketing firmy uzna za właściwy kierunek produkcji. Projektanci już nie projektują gierek. Projektanci jedynie wykonują zadania rozrysowane przez strategów z marketingu. Mam wielką nadzieję na to, że marketing uzna, że trzeba teraz zadowolić ludzi, którzy widzieli starsze odsłony gry i oczekują czegoś wyrafinowanego. Po cukierkowo-infantylnych screenach jednak można wątpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to. Podobnie było np z Xcom 2, nie tego fani oczekiwali i produkt mimo ,że wcale nie najgorszy to trochę dziwnie skręcił w bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy, żeby tylko nie wyszło tak jak Beyond Earth, no i nie dam za grę 60$ poczekam aż stanieje i wyjdą DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko liczę na dobrą wydajność nowego silnika, długie ładowania między turami to była zawsze zmora Civek, która po jakimś czasie odbierała chęć do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Eh zobaczymy co z tego wyjdzie. Grafika trochę cukierkowa ale może będzie tak jak z Civ 4. Wyjdą po prostu mody zmieniające kolorystyke jak słynny Blue Marble. Ważne by sama gra była wciągająca.. No i liczę na lepsze SI :) .. Oby znów nie wysyłali osadników bez wsparcia ;) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy, żeby tylko nie wyszło tak jak Beyond Earth, no i nie dam za grę 60$ poczekam aż stanieje i wyjdą DLC.

Jak plułem na Beyong Earth, przed premierą tej skórki do Civ gry, to mnie pojechano. Teraz to widzę że wyznacznik zmarnowanej szansy :)

 

W zmianę SI to już nie wierzę. To jeszcze trudniejsze od zaprojektowania layoutu interfejsu pasującego graczom powyżej 12 roku życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pana Kazimierza bardzo dobrze się słucha i dobrze by było jak powstał by cykl odcinków dla CIV6 z jego komentarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób powinno się sprzedawać produkt - osobami, które pasjonują się daną serią/typem gier, mają wiedzę i potrafią przy tym zaciekawić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz wybieram na jesień/zimę między:

-Mafia3

-Civ6

-F.H.3

-D.S.3

 

I muszę powiedzieć, że trafił do mnie przekaz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie ostatnio oglądałem kilka gameplayów i strasznie się nakręciłem na Civ6. Idealny tytuł na najbliższe, chłodne miesiące. Boli mnie tylko trochę cena, bo te 200 zł to jednak niemało. :) Chociaż z drugiej strony setki godzin zabawy gwarantowane.

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to powinno być taniej do wyrwania :)

 

Edyta.

cena faktycznie 200zł za pudło :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszędzie minimum 200 zł, ale pewnie przed premierą trafią się jakieś okazje.

 

Jeśli jednak komuś zależy na posiadaniu dostępu do wszystkich nacji od razu na premierę, trzeba złożyć pre-order - dodają do niego Azteków (dla reszty dostępni po 3 miesiącach). To akurat słaba zagrywka.

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam daje na wstrzymanie bo pamiętajmy jak to z Civ5 było. Podstawka bez gods and kings była praktycznie beznadziejna. Może znowu wydadzą celowo nie pełną gre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to poczekam na recenzje, bo zakup widzę dwóch tytułów z mojej listy nie wchodzi w rachubę :E Wybór naprawdę już jest ciężki.

 

 

ps.

Mogę też podziękować EA, że ułatwiło mi życie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zmiany naprawdę są gruntowne i trochę przeraża, że trzeba będzie sporo czasu aby to opanować, jeszcze jedna tura, a potem 5 rano i do roboty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z trochę innej beczki, do Civilization lepszy będzie wyżej taktowany i3, np. 6100 czy i5 z większą ilością rdzeni, np 6500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zmiany naprawdę są gruntowne i trochę przeraża, że trzeba będzie sporo czasu aby to opanować, jeszcze jedna tura, a potem 5 rano i do roboty :E

Zmian sporo ale ja wszelkie witam z otwartymi ramionami, skoro nie chcą iść w strone koncepcji z pierwszych odsłon to niech kombinują nad nowymi bo seria tego bardzo potrzebuje. Osobiście troche przeszkadza mi jedynie UI, w sumie zbytnio przypomina ciągle to z V przez co wiele osób bedzie pisało rzeczy w stylu -nowa civ to tylko mod. Takie proste sprawy często rzutują na odbiór ostateczny. Generalnie oczekuję.

 

Co do procka ja bym radził iść w i5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża akurat w tym dobrym kontekście, taktyki i style prawdopodobnie te ze starych odsłon znikną i trzeba będzie całą mechanikę na nowo poznać co oczywiście jest dużym plusem, a jedynie co mnie faktycznie lekko odstrasza to cena, bo 200zł to całkiem sporo i to duża bariera jak dla mnie, co nie zmienia faktu, że CIV jak zawsze to prędzej, czy później obowiązkowy zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście troche przeszkadza mi jedynie UI, w sumie zbytnio przypomina ciągle to z V przez co wiele osób bedzie pisało rzeczy w stylu -nowa civ to tylko mod.

 

Takimi opiniami nie warto sobie w ogóle głowy zawracać. ;)

 

Jak ktoś sobie zada trud i obejrzy różne materiały, przeczyta wrażenia z rozgrywki, to łatwo można wywnioskować, że zmieniło się całkiem sporo i co najważniejsze - Civ6 już na starcie ma tyle samo albo więcej zawartości/funkcji co Civ5 z wszystkimi dodatkami. Samo UI, według mnie, raczej na plus - jakoś tak przejrzyściej i milej dla oka. To samo uważam, jeśli chodzi o grafikę.

 

Co do ceny - 200 zł to oczywiście całkiem duża kwota, ale z drugiej strony gra zapewni setki, a w niektórych przypadkach nawet tysiące godzin dobrej zabawy. Sam się jeszcze waham, ale powoli zmierzam w stronę zakupu. ;)

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie na start będzie tak bogata jak piątka w kompletnej edycji to może 200zł będzie można jakoś strawić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...