Skocz do zawartości
VAMET

Sid Meier's Civilization VI

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się minus te cywilizacje, bo tych na start będzie jedynie 18. Źle to sformułowałem. :E

Chodzi o wszystkie funkcje, rozwiązania.

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest niska, nie da sie ukryć. Dodatkowo mam problem bo tego samego dnia ma premiere BF1 ,a już niedługo Mafia 3, wszystkie gry na mojej must have liście. Kogoś będę musiał odroczyć, nie ma innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale mam parcie na ten tytuł. Większe chyba nawet niż na Mafię 3 i inne premiery tego okresu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Im więcej oglądam filmików i czytam o grze tym bardziej się napalam na nową civkę. Po ostatnich słabych produkcjach firmy Firaxis. Możemy w końcu otrzymać godną kontynuację cywilizacji. Nowa civka wydaje się dość mocno rozbudowana w porównaniu do 4 czy 5. No ale są też obawy czyli algorytm SI itp. No nic raczej kupię na premierę. W wakacje miałem okazję zagrać w wersję preview z limitem tur. Prawie 80% opcji było powyłączane więc za bardzo nie dało się pograć.. ale najważniejsze dla mnie to było wyczucie klimatu.. i gra naprawdę ma klimacik! Czułem się jak przy pierwszym uruchamianiu i poznawaniu Civ 3 i 4 ;).

 

Beyond Earth to była porażka, X-com gra dla dzieci, Starship - nędza i rozpacz. Dlatego mam nadzieję, że w końcu Firaxis stworzy udany produkt.

 

I dam wam dobrą radę. Na tydzień przed premierą Civ 6 + DLC Aztekowie będą w cenie 179/189zł wersja digital. Więc nie kupujcie teraz bo jest jeszcze droga.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Beyond Earth podobało z tym dużym DLC, wiadomo, ze to nie Alpha Centauri - dla mnie numer 1 w serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X-com gra dla dzieci

 

Nigdy bym nie wpadł, że tak można tę grę/serię określić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie wpadł, że tak można tę grę/serię określić. ;)

Nigdy bym nie wpadł na postawienie obok i porównywanie tych dwóch serii. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W końcu to produkcje Firaxis i to co oni tworzyli przez ostatnie lata ;). Tak naprawdę ostatnia udana produkcja od tej firmy to Civ 4 .. czyli szmat czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu to produkcje Firaxis i to co oni tworzyli przez ostatnie lata ;). Tak naprawdę ostatnia udana produkcja od tej firmy to Civ 4 .. czyli szmat czasu :)

Oba XComy to są bardzo dobre tytuły.

A i Civ5 po DLC'kach taki zły nie jest.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oba XComy to są bardzo dobre tytuły.

A i Civ5 po DLC'kach taki zły nie jest.

 

Xcomy może są dobre ale jednak to nie jest to co za czasów Microprose. Uproszczone do bólu w każdym elemencie. Oczekiwałem czegoś jednak lepszego. No ale 2 mi się podoba po filmikach. Tylko nie wiem czy warto grać nie przechodząc jedynki hm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wydali odświeżone wersje oryginałów to po za zatwardziałymi fanami nikt by na to nie spojrzał.

To samo tyczy się Civ.

 

A i tak poszli na kompromis który w moim mniemaniu nie uwłacza oryginałom.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xcomy może są dobre ale jednak to nie jest to co za czasów Microprose. Uproszczone do bólu w każdym elemencie. Oczekiwałem czegoś jednak lepszego. No ale 2 mi się podoba po filmikach. Tylko nie wiem czy warto grać nie przechodząc jedynki hm.

Klimat i rozwiązania w jedynce lepsze w sensie bliższe tradycyjnym, dwójka całkiem dobra gra jako taka ale fan serii będzie kręcił nosem. W obu przypadkach warto zagrać.

 

Rozwiązania w Civ wyglądają obiecująco, sam jestem ciekaw czy na dłuższą metę się przyjmą. Chciałem zobaczyć jakieś nawiązania do starszych części ale to co tworzą obecnie wcale nie musi być gorsze.

Sporo budynków potrzebuje teraz dystryktów do wybudowania i pewnie okaże się ,że miasta będzie trzeba wąsko specjalizować, co już mi się podoba.

 

Na twitchu jest już pare streamów z grą np. totalbiscuit i shenryyr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan serii wracalem co roku do UFO:EU i Terror from the Deep. Wracalem do czasu az nie wyszedl nowy XCom ktory mnie na tyle oczarowal ze wracam juz do nowej odslony a starej od kilku lat nie wlaczalem. (z dodatkiem oczywiscie, bo bez to... meh)

 

Jedynie czego mozna sie przyczepic to brak tego klimatu "zaszczucia" i troche male mapy. Poszli bardziej w komiksowosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Może spróbuje ponownie zagrać w tego nowego Xcom`a. Jeżeli tak was oczarował hm. Jak będzie czas to dam jej chyba już 3 szansę. Czy jest szansa aby zmienić dubbing na ENG? Próbowałem kiedyś zmienić głosy na angielskie ale wówczas i tracę też polskie napisy. Dlaczego nie dali kurcze wersji kinowej. Dubbing zabija klimat! W 2 też tak jest?

 

Co do Civilization VI jedynie co mnie na razie wkurza to te takie efekty przy toczeniu pojedynków. Jak np nasza jednostka atakuje drugą to taki jest jakby dziwny efekt przy zadawaniu obrażeń jak w grach Fantasy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie ten ekran startowy w Civilization IV ? Ja zawsze zostawiałem na kilka minut włączony :) To samo miałem w Wieśku 3 w podstawce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

@up Ekran startowy z Civ4 eh rewelacja :). I ta muzyka.. Przy VI ponoć też będzie ten sam Kompozytor :) i ciekawe co teraz stworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhh, szóstka zapowiada się całkiem nieźle, tylko nie wiem kiedy ja znajdę czas żeby w nią grać :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja chyba biorę urlop na premierę :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dali kurcze wersji kinowej. Dubbing zabija klimat! W 2 też tak jest?

Xcom 2 ma spolszczenie kinowe :thumbup:

 

Jeśli ktoś się nudzi ,a chce zobaczyć grę w akcji może sobie odwiedzić streamy, paru wiekszych youtuberów okazjonalnie streamuje już grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Czy żyje ktoś na tym forum, co grał w pierwszą część Civ w roku 1991? :D Tak szybko policzyłem i kurdę 25 lat gram już w tą serię, a teraz mój dzieciak się wciągnął w Civ5, zaczął rok szybciej od tatusia ;) Tak się zastanawiam, czy jest jeszcze jakaś gra, w którą zacząłem za dzieciaka, a dzisiaj są jeszcze nowe odsłony. Można na upartego powiedzieć to o Prince of Persia, Monkey Island, ale już nie robią na bieżąco.

 

CivilizationAmigaAGA.png

 

Mnie osobiście się marzy w końcu tak wielka mapa świata naszego realnego, że będzie można założyć największe miasta z danej nacji w ich prawdziwych lokacjach tak, że inne się zmieszczą obok bez problemu. Taki realny świat z Państwami, ale czekałoby się na następną turę chyba zbyt długo... ;)

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w 1 na amidze, mało z niej wtedy rozumiałem :E

 

Jak wyżej Xcomy, czyli U:EU ;)

 

PS.

FIFA, PES, czyli ISS Pro. :)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żyje ktoś na tym forum, co grał w pierwszą część Civ w roku 1991? :D

Żyje! :) Były to czasy, gdy gry się jeszcze piraciło, więc pamiętam, że na jednej płycie miałem Age of Empires, Panzer General i Civa 1. Pamiętam też swoją pierwszą grę. Wyszedłem z założenia, że najlepiej będzie jak będę miał tylko jedno miasto, bo łatwiej bronić jedno miasto niż kilka, no i skończyłem tę grę w momencie gdy wyszedłem z miasta rydwanem i spotkałem czołg :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, w jedynkę grałem i to nawet całkiem długo. Miała tę magię i innowacyjność zresztą inaczej nie było by potem drugiej- najlepszej odsłony Civ i chyba najlepszej strategii w ogóle. Do dwójki sam tworzyłem mody jeszcze chyba przez pare lat.

 

btw. jeśli komuś coś mówi Freeciv to ona powstała właśnie na bazie Civ2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czy żyje ktoś na tym forum, co grał w pierwszą część Civ w roku 1991?

 

Baa oczywiście, że tak :). Czasami jak oglądam filmiki z Civ1 to aż łezka się kręci w oku. Pamiętam te czasy gdy miałem amigę 500 i wymyślało się choroby aby nie iść do szkoły. A to wszystko po to by grać w civ 1 lub w settlers 1 ;). Przy civ 1 spędziłem tyle czas, że nawet sam Bóg nie dałby rady zliczyć. I te przekładanie dyskietek a było ich 4 na amigę :>..A muzyczka do civ1 zostanie przeze mnie zapamiętana na zawsze ;))

 

W Civ2 grałem też sporo ale jednak zdecydowanie mniej.. W civ3 dłużej bo bardziej mi się spodobała od dwójki.. Natomiast jeszcze więcej czasu spędziłem przy civ 4.. Eh pamiętny rok 2004 i trzymiesięczne tworzenie spolszczenia do niej z innymi civmaniakami. To było coś :> Był to bardzo przyjemny okres. Niestety po wyjściu Civ5 czar prysł i wielu już odeszło lub zrezygnowało z polskiej sceny civ (zostali tylko multiplayerowcy). No ale może powrócą po premierze najnowszej Civki :)

 

Ja oceniłem tak następujące Cywilizacje:

Civilization I - 10/10

Civilization II - 8/10

Civilization III - 9.5/10

Civilization IV - 9/10

Civilization V - 7/10

Civilization Beyond Earth - 5/10

 

Ciekawe jak będzie z 6 ;>

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...