Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nonda

Opłata audiowizualna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gordon Lameman

Ja czytałem, że jednak na plebaniach będą musieli płacić.

Nie wierzę. Jestem przekonany, że prędzej czy później ich zwolnią od tej opłaty.

W ostatniej chwili na posiedzeniu wyskoczy poseł PiS i szybko to przegłosują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Nie wierzę. Jestem przekonany, że prędzej czy później ich zwolnią od tej opłaty.

W ostatniej chwili na posiedzeniu wyskoczy poseł PiS i szybko to przegłosują.

Dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony? Hmmm, w sumie też jestem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony? Hmmm, w sumie też jestem xD

Realizm, puszku. Realizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem kupić wcześniej doładowania z góry ?. :E

Jak długo nie będziesz kupował, ergo migał się od opłaty na TVN (TeleVizja Narodowa) to będziesz windykowany. Trwają przepychanki między ministrem a energetyką, kto to ma robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem, że jednak na plebaniach będą musieli płacić.

 

Plebanie tak, ale budynek Kościoła rozumiany jako świątynia już będzie z tego obwiązku zwolniony.

 

Dla mnie to się trochę kłóci ze zdrowym rozsądkiem by płacić za coś czego nie posiadam. Jeśli płacić mają właściciele/operatorzy bankomatów to chyba troche to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy też będzie z tym niezły bek. Ludzie mają sady, co sad, to w nim studnia głębinowa do nawadniania. Studnia zaś sama wody nie daje, więc w każdej studni pompa, silnik elektryczny, to i licznik elektryczny. Czasem jest tak, że jeden gospodarz ma po kilka pól/sadów, więc i kilka liczników, czasem i kilkanaście. Oj, czuję że w tak pisowskim powiecie, jak mój, nieco spadnie poparcie pisowczykom. cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plebanie tak, ale budynek Kościoła rozumiany jako świątynia już będzie z tego obwiązku zwolniony.

Skoro wolnostojący garaż czy słup oświetlający przejście dla pieszych nie będzie, to czemu kościół ma być zwolniony?

Można obciążać tylko liczniki z taryfą G, czyli gospodarstwa domowe. Ale już z resztą będzie trudniej. Polikwidowano taryfy specjalne (w sensie obiekty użyteczności itp) i teraz wszystko jest w C. I kościół, i gminny wodociąg, i obora, i warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wolnostojący garaż czy słup oświetlający przejście dla pieszych nie będzie, to czemu kościół ma być zwolniony?

Zgadnij.

Plebanie pewnie też będą ostatecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szatan z piekła nadciąga, co tu dużo gadać :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Plebanie tak, ale budynek Kościoła rozumiany jako świątynia już będzie z tego obwiązku zwolniony.

 

Dla mnie to się trochę kłóci ze zdrowym rozsądkiem by płacić za coś czego nie posiadam. Jeśli płacić mają właściciele/operatorzy bankomatów to chyba troche to dziwne.

Skoro wolnostojący garaż czy słup oświetlający przejście dla pieszych nie będzie, to czemu kościół ma być zwolniony?

Można obciążać tylko liczniki z taryfą G, czyli gospodarstwa domowe. Ale już z resztą będzie trudniej. Polikwidowano taryfy specjalne (w sensie obiekty użyteczności itp) i teraz wszystko jest w C. I kościół, i gminny wodociąg, i obora, i warsztat.

Zgadnij.

Plebanie pewnie też będą ostatecznie.

Zobaczymy jak się to skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny haracz na coś, czego mogło by nie być.

Niedługo więcej ludzi w państwie będzie pracować żeby te wszystkie podatki zebrać, policzyć i wypłacić zasiłki, niż ludzi zarabiających na PKB i tworzących bogactwo państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500+ pozdrawia podatników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci policzylem ile mamy licznikow i doliczylem sie 11 szt. Super 165zl bede musial wiecej placic za to ze mam w kontenerze prad albo w szafce pod kominem.

Ale spoko doliczy sie 1zl miesiecznie do abonamentu za internet. Albo nawet wiecej bo juz sie dowalaja zeby placic za kable podatek ktore wisza a tego sa setki km i nawet jak sie srednio policzy te 8mm to troche metrow kwadratowych sie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, nie zapłacimy 7-10zł jak twierdzili tylko tyle samo co do tej pory. Do tego kablówki i inni operatorzy będą mieli obowiązek podpierdzielić nas.

 

 

:mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, nie zapłacimy 7-10zł jak twierdzili tylko tyle samo co do tej pory. Do tego kablówki i inni operatorzy będą mieli obowiązek podpierdzielić nas.

ino, #dobramziana - skończy się miganie od płacenia abonamentu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, nie zapłacimy 7-10zł jak twierdzili tylko tyle samo co do tej pory. Do tego kablówki i inni operatorzy będą mieli obowiązek podpierdzielić nas.

 

 

:mad2:

Problem jest z przekazywaniem danych bo znowu jest ustawa o ochronie danych.

Generalnie u nas jak zwykle zabrali się od du... Strony.

Jak wprowadzali naziemna cyfrowa TV to miała być zakodowana. Każdy kto by chciał oglądać to by zarejestrował kartę choćby na poczcie i później sobie opłacał na miesiąc rok czy jak chce.

I tak robili dopłaty do dekoderów to mogli robi do takich z wejściem na kartę.

No ale wtedy by wyszło ile ludzi chce oglądać TV :)

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o kasę.

Od operatorów komercyjnych by normalnie abonament ściągali albo Ci co nie chcą oglądać publicznej to by mieli zmniejszony abonament

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Nie mam telewizji ani radia. Dlaczego miałbym płacić za coś czego nie ma :?

Po to by bezrobotny na życzenie, emeryt, którzy nie mają dostępu do innych źródeł mieli co oglądać za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ino, #dobramziana - skończy się miganie od płacenia abonamentu :E

 

 

Na szczescie pozostaje jeszcze TV naziemna :E. Mam tylko nadzieje że TV kablowa poda tylko tych co mają u nich wykupiony pakiet TV. Ja mam od nich tylko neta.

 

 

a2J4uZR.png

 

Abonament RTV 2017 NOWA TABELA OPŁAT Oni są zwolnieni z opłat OPŁATY + ZWOLNIENIA + KARY

 

 

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to by bezrobotny na życzenie, emeryt, którzy nie mają dostępu do innych źródeł mieli co oglądać za darmo.

W takim razie, skoro jest obowiązkowy haracz, powinni całkowicie wyeliminować reklamy...bo do tych nie mam nic, w momencie, gdy np. oglądam stację, która utrzymuje się głównie z tego, a ja nie płacę za możliwość oglądania (pomijam w ogóle to, że nie oglądam nic - z wyboru, braku czasu. Wolę posłuchać muzyki, a jeśli już oglądam...to yt :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to by bezrobotny na życzenie, emeryt, którzy nie mają dostępu do innych źródeł mieli co oglądać za darmo.

To są zwolnienia z opłat, a nie darmo, jakoś w przyszłości każdemu naliczą nakaz z góry za rok w pit, cit, z automatu to zrobi zus, krus dla tych co mają świadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ;p jak nie mam tv kablowej i nie mialem to moge nie placic i mowic ze nie mam tv?

 

Troche slabe ze musze placic za tv skoro tv uzywam do ogladania filmow z kompa (hdmi) pendrive itp (edukacyjne).

 

Juz bym wolal zeby przy zakupie tv czy radia pobierano jednorazowa oplata tak jak doliczany jest koszt recyklingu. Tylko jkaby doliczyli duzo to by ciagneli z zagranicy towar a jak za malo to sie nie utrzymaja.

 

Z tym ze znow w 2ga strowe teraz kazdy ma 1 oplate a tak ny mieli od 2tv 3x radio itp w jednym gosp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ;p jak nie mam tv kablowej i nie mialem to moge nie placic i mowic ze nie mam tv?

listonosz cię będzie nachodził i sprawdzał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz bym wolal zeby przy zakupie tv czy radia pobierano jednorazowa oplata tak jak doliczany jest koszt recyklingu. Tylko jkaby doliczyli duzo to by ciagneli z zagranicy towar a jak za malo to sie nie utrzymaja.

Ja to bym wolał, żeby utrzymywali się sami z reklam, bo i tak są tylko źródłem politycznej propagandy i powtórek 20-letnich amerykańskich gniotów, albo zakodowali sygnał i wymagali opłaty za dostęp. Jeśli uważają, że mają program na tyle dobry, że warty jest ściągania opłaty od wszystkich, to na pewno są w stanie się utrzymać z opłat dobrowolnych od osób które chcą ich oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam. trza odłożyc pieniądze na podwyzszoną niedawno pensje prezesa kurskiego :lol2:

 

gdyby zakodowali tzw. publiczne media i brali hajs za ich odkodowanie to wtedy w pół roku musieliby zwinąć interes. lepiej ządać kasy od wszystkich. "misja" sama sie nie zrealizuje :lol2:

telewizji nie oglądam już prawie w ogole. tv zapewnia mi isp (dopłacam bodaj 5 zeta miesięcznie). tego propagandowego gówna w wydaniu tvp i starych seriali niskich lotów też oglądać nie chce ani tym bardziej płacić za produkcje tego szajsu. trzeba będzie zrezygnować z usługi tv i tyle. dotad to odwlekałem bo jednak raz na jakiś czas sie pooglądało coś. wprowadzenie haraczu na pisowskie ścierwomedia było ostatecznym argumentem i przekonało mnie do zmiany swojego podejścia. dzięki :thumbup:

tvp zawsze było politycznym narzędziem (choć po wolało tvn wiec tvp mogło wtedy udawać że jest bardziej obiektywne) ale jak doszedł tam pis... to im sie nie dziwie. mają swoje zabaweczki w postaci republiki i trwamu ale tu zasięg jest bardoz niewielki. zrobili z tvp taką propagandową szmaciurę że jestem zwyczajnie zażenowany gdy czasem to puszcze.

 

strasznie mi sie smiać chce jak słysze że oni móią o potrzebie abonamenty bo nie ma reklam :lol2: owszem. podczas programów nie ma reklam. szkoda tylko że między programami potrafią wrzucić 15minutowy blok reklamowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...