Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grafuro

Obudowa z USB 3.0 za ok. 100 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany komputera i przyszedł czas na wybór obudowy.

 

Wytypowałem SilentiumPC Brutus S30 Pure Black oraz Zalman T3.

 

Kilka pytań:

 

1) Czy ma znaczenie wentylator na dole, a na górze. Chyba na dole ma większe trudności z zasysaniem powietrza, gdy jest obrócony w dół w stronę filtra (Zalman T3)?

 

2) Czy ktoś spotkał się z sytuacją, że kable od zasilacza (mam chiefteca 500 W) były za krótkie w przypadku Zalmana T3? Ktoś tak wspomniał w necie.

 

3) Jak montuje się w nich SSD. Trzeba te metalowe prowadnice i do nich się przykręca dysk?

 

 

Proszę o wypowiedzi osoby doświadczone z tymi obudowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiftec 500W to nie model.

 

Dyski w SPC montujesz w ten sposób

P1090540.jpg

 

A tu masz rozpiskę montażu dysków w Zalmanie

ZM-T5_01kor_22.jpg

 

PS. Jak chcesz to sprzedam Ci SPC Gladius M20

387078195_1_1000x700_silentiumpc-gladius-m20-namyslow.jpg

 

Później postaram się wrzucić zdjęcie wnętrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Kupuję nowe podzespoły, więc nie skorzystam z oferty.

 

Czekam jeszcze na doświadczone osoby dot. pyt. 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania, lepszy wentylator na spodzie niż na górze. Gorące powietrze zawsze idzie do góry, taki wentylator stabilizuję temperaturę w obudowie, górny ma za zadanie wydmuchiwać powietrze z obudowy a nie je zaciągać.

Ważnie jest też położenie zasilacza, lepiej na dole a nie na górze. Nie jest bezpośrednio na coolerem procesora i nie zaciąga powietrza z niego, przez ma niższą temperaturę i pracuje ciszej.

Pytanie nr dwa: dalej nie napisałeś modelu zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz Chieftec iArena GPA-500S8 500W. On ma kabel 12V długości 35 cm i chyba będzie problem z przeprowadzeniem go na górę obudowy.

 

Czytam o tych obudowach i widzę, że za niewiele więcej jest ciekawy model z poziomo montowanymi dyskami SilentiumPC Gladius M20 Pure Black. To obecnie mój faworyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam tego SilentiumPC :) jedna z moich ulubionych puszek. Masz jedną zatoczkę na SSD, naprawdę dużo miejsca na organizację kabli, filtry przeciw kurzowe na froncie i dobrą cenę.

Prawda, 35 cm może być problemem jeśli chodzi o zasilanie procka, mi udało się przeciągnąć ten kabel pod kartą graficzną jak miałem zasilacz z krótkimi kablami.

Możesz też stosować przejściówki klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi po analizie, że będę musiał zwiększyć budżet do ok. 150 zł na zasilacz.

 

Ma ktoś z was w tej obudowie takowy ?

 

Który warto kupić (mam na myśli wystarczająco długie kable i moc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy jest sens wymieniać zasilacz w takiej sytuacji (za krótkie kable), zwłaszcza, że za 150 nic sensownego nie kupisz (min. to coś pokroju vs450/vp500/vero500 - a te już kosztują trochę więcej, a jakością nie biją tego czifteka na głowę - do tego dwa pierwsze to praktycznie to samo co Twój obecny, tylko lepiej okablowane) - zamiast zasilacza lepiej kup przedłużkę do wtyczki 4pin - KRÓTSZA lub DŁUŻSZA

 

ps. nie używaj badziewia z molexów, które proponuje kolega ztn w poście #6 :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mi trzeba było! Konkrety. Dzięki za naprowadzenie na najlepsze rozwiązanie.

 

Z tych przedłużek wytypowałem 2 do 12V i główną 24pin po 30 cm każda.

 

Jeszcze pozostała kwestia złącza ATX 12V 8pin na płycie głównej jaką chcę kupić (ASRock H110M-HDS). Zarówna obecny zasilacz, jak i przejściówka jest na 4pin. Będzie pasowała do nowej płyty?

Co prawda znalazłem przejściówki 4pin > 8pin, ale mogą być za krótkie, bo mają 15cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem długi (ok. 40cm) kabel 4pin na 8pin, chyba więc optymalny zestaw przedłużek dla mnie to: 24pin (klik tutaj) oraz 12v 4pin na 8pin (klik tutaj)?

 

Mam rację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenowo wyglądają ok (ta 24pin może być troszkę sztywna, ale za taką cenę cudów nie ma), natomiast co do nowej płyty, to ruszy i na wtyczce 4pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ma być na długo, więc wolę już zainwestować we wtyczkę 4pin na 8pin, bo a nóż kiedyś będę chciał zamontować mocniejszy procesor, to wtedy zasilanie 8 pinów się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bez przejściówki 4pin na 8pin nie uzyskasz nic (ta, którą chcesz zamówić będzie działać jak przedłużka 4pin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inwestuj w zasilacz który ma 8pin. Adaptery 4pin->8pin mają praktyczne zastosowanie tylko dla tych płyt, które nie chcą startować pełnego EPS.

 

Na tej płycie z racji że nie ma OC zasilanie z 4pin wystarczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ktoś w sieci wspomniał o tym, że niektóre płyty sprawdzają czy mają podpięte 8pin, dlatego drążyłem temat.

 

Skoro wystarczy 4pin, to wezmę taki jak tutaj i powinno wszystko ładnie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam nadal, czy sprzedać kilka podzespołów z kompa, czy cały. W 2. przypadku potrzebowałbym więc nowego zasilacza, a nie przejściówek.

 

Przeczytałem sporo dobrego nt. Vero L1 600W. Czy to dobry wybór pod Gladiusa M20 ? Procek jaki mam zamiar kupić to G4400, więc zapas mocy będzie spory, ale technologicznie to ponoć najlepsza konstrukcja PSU do 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero L1 600W to najlepsze co dostaniesz w przedziale ~200 zł, jeśli chcesz lepszy zasilacz to Corsair CX550M lub Supremo L2 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już wiem jaki zestaw zamówić po sprzedaży mojego "czterolatka". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...