Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ronn!3T

DAC / Dźwiękówka do ok. 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym znacząco polepszyć jakość odtwarzanego dźwięku.

 

Obecnie posiadam:

- Słuchawki Superlux HD681 Evo MKII (do słuchania muzyki, w planach zmodowanie)

- Creative T6100 5.1 (do filmów)

- Creative X-Fi Xtreme Gamer (obecna dźwiękówka)

 

Wymagania:

- Znacząca poprawa dźwięku podczas słuchania muzyki w stereo na moich słuchawkach (obecnie wydaje mi się, że kombinacja ciepłych słuchawek 681 evo 2 + ciepłej x-fi xtreme gamer jest zbyt ciepła)

- Możliwość podpięcia mojego zestawu 5.1 służącego do oglądania filmów

- Posiadam mikrofon Trust Starzz Microphone (ten wolnostojący) i w obecnej konfiguracji łapie niestety bardzo dużo szumów, co dyskwalifikuje go podczas nagrywania dźwięku. Chciałbym aby wejście mikrofonowe było jakoś sprzętowo "odszumiane". W przyszłości w planach kupno lepszego mikrofonu.

 

Budżet: okolice 400zł, powiedzmy +/- 100zł.

 

Czy AIM SC808 się tutaj sprawdzi? Czy jest coś lepszego w tej cenie (biorąc pod uwagę moje preferencje)? Teraz chyba nówka SC808 za 429zł z przesyłką. Nie analizuję rynku DAC/Dźwiękówek, ale chyba miesiąc temu SC808 było za jakieś 500zł. Więc aktualnie jest to chyba dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: to co jest na karcie matce - jest bardzo dobrej jakości, czyli dźwięk w stereo będzie mega! Zwłaszcza po wymianie słuchawek na lepsze. Natomiast to co jest na karcie córce - jest słabej jakości, czyli wyjścia 5.1 są marne i wejście mikrofonowe również jest kiepskie - porównywalne do kart zintegrowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w takim razie co w takiej sytuacji zrobić, by "wilk był syty i owca cała" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnym budżecie jest jeszcze Phoebus Solo - tutaj masz dobre wyjście 5.1 i dobre wejście mikrofonowe. Wyjście słuchawkowe również jest dobre, ale nie aż tak dobre jak w AIM SC808. Jeśli jednak nie planujesz zmiany słuchawek na lepszej klasy, to do obecnych Superluxów spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym wyjściu 5.1 mi tak bardzo nie zależy, bo do filmów nie potrzebuję jakoś strasznie dobrego odwzorowania dźwięku. Wystarczy mi możliwość podpięcia zestawu i 2 razy w tygodniu zobaczenie jakiegoś filmu. Natomiast dobre wejście mikrofonowe byłoby wskazane. Słuchawki może kiedyś zmienię ale czytałem, że istnieje modyfikacja do Superluxów HD681 Evo polegająca na wymianie kabla i usunięciu jakichś "gąbek" w środku. Pisali o tym na audiofanatyku. Modyfikacje sprawują, że słuchawki zaczynają grać mniej basowo a góra "zyskuje więcej powietrza" w efekcie poprawiają się tony wysokie i słuchawki stają się mniej ciepłe. Porównywali je wtedy, że po modyfikacjach grają jak jakieś słuchawki za 700zł, nie pamiętam nazwy.

 

Nierozwiązana byłaby jedynie kwestia dobrego wejścia mikrofonowego. Najbardziej zależy mi na czymś, co filtrowałoby dźwięk z mikrofonu, trafiający do karty, by po nagraniu głosu nie trzeba było odszumiać w jakichś dziwnych programach. Chciałbym dostać czysty dźwięk z mikrofonu w czasie rzeczywistym. Wiem, że do tego będę musiał zmienić mikrofon na jakiś bardziej profesjonalny. Ale być może istnieją jakieś zewnętrzne DACi specjalnie dedykowane tylko pod mikrofon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli się wyjaśniło - kupujesz AIM'a do stereo i masz dobrą jakość na wyjściu słuchawkowym. 5.1 też da się podłączyć i jako tako będzie grało. Natomiast mikrofon musisz kupić na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tylko, że wtedy chyba pojawi się następujący problem. Załóżmy, że prowadzę audycję radiową w radiu internetowym. Skoro karta matka z kartą córką działają niezależnie, to nie będę mógł jednocześnie odtwarzać muzyki i mówić, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofonu na USB i tak nie podłącza się do karty - on działa niezależnie i jest widziany w systemie jako osobne urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Tak się zastanawiam czy sens kupować tak drogiej karty muzycznej do twojego sprzętu. Wiadomo słuchawki możesz wymienić na lepsze ale zestaw 5.1 jest słabej jakości i nie masz co się martwić o wejścia 5.1 na karcie.

 

 

Jeśli masz w planach zabawę w 5.1 wszytko idzie po optyku i HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale wtedy dźwięk z mikrofonu nie przejdzie przez kartę. Czyli nie będę mógł sterować torem analogowym mikro. Czyli dźwięk mikro nie poleci na serwer radia, bo na serwer radiowy streamowany jest tylko sygnał, który przejdzie przez kartę. Kanał który łączy dźwięk z mikro jest chyba w Windowsie nazywany "Stereo Mix" czy jakoś tak. Owszem z mikrofonem na USB będę mógł normalnie porozmawiać na skype itd. ale do zastosowań radiowych będzie bezużyteczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem "z czym się je" mikrofon do zastosowań radiowych i czy musi on koniecznie "przechodzić" przez kartę w kompie, czy może być na USB. Wolałbym żeby wypowiedział się w tej kwestii ktoś bardziej obeznany, może doman18 coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony masz już kartę muzyczną. Według mnie lepsza karta muzyczna/Dac równa się lepszymi słuchawkami/ kolumnami 5.1. Przelicz sobie wszystkie wydatki czy w przyszłości będziesz stanie zainwestować pieniądze w ulepszenie sprzętu.

Zaś żeby iść w dźwięk 5.1 musisz mieć możliwość ustawienia poprawnie wszystkich kolumn w pokoju. Może zamiast wydawać 500zł na kartę poszukać wzmacniacza stereo z kolumnami? Wydaje mi się że otrzymasz lepszy dźwięk jak z Creative T6100 5.1 jeśli by Ci brakowało basu (w skrócie efekty dźwiękowe możesz podłączyć z obecnego zestawu sam sub)

 

 

A nie możesz zrobić tak obecna karta muzyczna+ DAC pod słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli dźwięk mikro nie poleci na serwer radia, bo na serwer radiowy streamowany jest tylko sygnał, który przejdzie przez kartę.

Dziwna sprawa dlaczego tak miało by nie działać

przy streamowaniu (twitch,hitbox) nie ma żadnych problemów z nagrywaniem dźwięku po USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w ustawieniach Shoutcasta na wyjściu da się wybrać tylko "Sound card output".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mikrofon możesz podłączyć do integry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy Shoutcast może pracować na kilku kartach dźwiękowych jednocześnie? Chyba tylko na jednej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 5.1 i micro zostawię podpięte do X-fi a problem sprowadza się do "Jaki DAC pod ciepłe słuchawki jakimi są Superluxy HD681 Evo mk2".

 

Edycja:

 

Dziś zmieniłem pady w swoich Superluxach HD681 EVO MK2 z skórzanych na welurowe.... I jestem w ogromnym szoku!! Zwykła zmiana padów dała tak piorunujące różnice. Bas się zmniejszył, a ciemna scena przesunęła się bardziej w górę, nieco się rozjaśniło. Słychać też więcej dźwięków z średnicy. Jestem pod wrażeniem! Strzelam sobie w kolano, że dopiero po roku zmieniłem pady. Gdybym tylko wiedział wcześniej, że będzie aż taka różnica na plus....

 

Znalazłem też opis moda, który planuję zrobić i o którym wspominałem wcześniej. Tutaj LINK. Po modzie grają podobno jak Philips Fidelio X1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno te same słuchawki odrazu wymieniłem pady na welurowe i wcale nie były aż takie ciepłe i zamulone w sumie to grały lepiej niż zwykłe HD681 w tamtym czasie tak uważałem

jak chcesz neutralny nie ocieplony DAC tańszy niż SC808 to polecam prodigy cube do twoich słuchawek będzie świetnie zgrywało

za 200-250zł można kupić używany napewno warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :) zakupiłem SC808. Jeszcze do mnie nie dotarł. Ale chciałbym dobrać pod to odpowiednie słuchawki. Aktualnie posiadam HD681 EVO mk2 i wiem, że nie wykorzystam w pełni potencjału tej karty na tych słuchawkach. Niemniej jednak postaram się je też oczywiście przetestować.

 

Pytanie mam proste. Wiem, że to indywidualna sprawa, ale może pomożecie coś dobrać. Jakie słuchawki kupić mniej więcej do 400-500zł by móc usłyszeć to co oferuje i umożliwia SC808? Co mnie interesuje to to, by dobrze się zgrywały z SC808. Chciałbym by było odrobinkę mniej basu niż w EVO mk2 (dosłownie ociupinkę), scena była większa i żeby dobrze słyszalna była średnica i tony wysokie. Chcę jak najlepszej jakości stereo - typowo pod muzykę wszelkiego rodzaju od rocka po muzykę elektroniczną a skończywszy na muzyce klubowej. Chcę móc usłyszeć szczegóły, któych nie słyszę teraz. Posiadam bogatą bibliotekę albumów .flac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...