Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kimoki

Nie mogę grać w mmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio wystąpił u mnie dziwny problem. Mianowicie mogę oglądać filmy czy słuchać muzyki z YT. Nie mam problemy z łączem internetowym jednakże nie mogę grać w żadne mmorpg. Gdy próbuję zalogować się do guild wars 2 czy WildStar wyskakuje mi, że nie może połączyć się z serwerami. Ten problem w ciągu ostatniego tygodnia nie był zbyt częsty, był dzień, że spokojnie sobie pograłem w innym właśnie takie ekscesy, wczoraj np. nie mogłem odpalić tych gier, ale za jakieś 20 min znowu działało bez problemu. Dzisiaj od rana nie mogę zalogować się do żadnej z tych gier.

Dodawałem wyjątki do zapory, wyłączałem ją łącznie z antyvirem (Avast) ciągle to samo. Internet szumi od tego, żeby spróbowac coś z jakimiś portami, ale szczerze mówiąc nie umiałem dokopać się do tego jakie to porty ani jak tego dokonać.

Dziwne jest to, że wcześniej przez kilka lat wszystko chodziło mi pod tym względem bez zarzutów. Grałem w co chciałem i kiedy chciałem. Jakieś 2 tyg. temu zrobiłem format bo mi się system zasyfił. Wiele się nie zmieniło, mam win7 ultimate sp1. Router wątpię, żeby blokował jakieś porty skoro nigdy tego nie czynił. Internet działa bez zarzutów a ping na chociażby onet mam 14ms.

Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co robić. Niby co strona w google zawiera problem i możliwe rozwiązania, ale na każdej to samo (zapora, antyvir, porty) z czego tej trzeciej opcji nie mam pojęcia jak ogarnąć. Firewall i antyvir powyłączałem i dalej nie łączy mi gier.

 

Mój router to tp link TL WR841N - tak w razie w.

 

EDIT: Przypadkowo natknąłem się na jakieś dodawanie reguły w zaporze i niby zaczęło działać.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/open-port-windows-firewall#1TC=windows-7

Szkoda, że nie natknąłem się na to zanim zrezygnowany napisałem post. -_-

Chociaż nie jestem pewien czy kiedy jutro spróbuję się zalogować, do którejś w w.w mmo czy problem znowu będzie występował. Mój komputer czy też OS zdają się działać na kaprys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...