Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

garlick007

4790k vs 5820k vs 6700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy czeka mnie wymiana platformy.

Proszę o pomoc w wyborze procesora, jak w temacie.

 

Zastosowanie: renderowanie, konwertowanie i obróbka video, rzadziej gry.

GPU: GTX 1070 lub 1080

Najważniejszym dla mnie kryterium jest: cena/jakość (cena/wydajność).

Platforma będzie włączona cały czas 24/7, różnica w poborze prądu nie jest dla mnie istotna (wliczona w koszta)

 

Wstępny wybór padł na:

 

4790k

5820k

6700k

 

Na co się decydować, dlaczego?

 

Dodam jeszcze, że mam możliwość zastosowania LC. OC jak najbardziej wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-5820K + OC Do renderowania, konwertowania będzie to najlepszy wybór ze względu na 6 rdzeni 12 wątków. W grach też da sobie radę i nie ma gluta pod IHS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700k

 

najnowszy, najszybszy po OC. w zasadzie jedyny słuszny wybór (nie myślać o aplikacjach wielowątkowych, tylko np. grach)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700k

 

najnowszy, najszybszy po OC. w zasadzie jedyny słuszny wybór...

 

Szybszy od 5820k w renderowaniu ? Serio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszy od 5820k w renderowaniu ? Serio ?

w aplikacjach MT nie będzie szybszy

Tańszą platformą, nastawioną na gry będzie Skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, gry tylko sporadycznie. Głównie konwersja i renderowanie. A może poczekać na 6800k/6850k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, moje niedopatrzenie. Oczywiście iść w wielowątkowość na pierwszym miejscu.

 

Czekać można zawsze, pytanie jak zadania Cię pilą... Na papierze taktowania dużo wyższe nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam już starej platformy (kupionej w 2010 roku):

 

MSI 890fxa-gd70

Phenom II X6 1090T

MSI 6850 cyclone.

 

Nadszedł czas na zmianę, bo konwersja filmów trwa już zdecydowanie za długo, rendering tak samo. Jeżeli chodzi o gry to interesuje mnie szczególnie jeden tytuł: Battlefront (na obecnej karcie nie mogę go uruchomić w ogóle, karta posiada tylko 1GB Ram). Chcę, żeby nowa platforma wystarczyła znowu na jakieś 5-6 lat. Całkowitą przesiadkę planowałem przełom lipca i sierpnia albo sierpień. Jeżeli warto zaczekać do 6800/6850 to zaczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wccftech.com/intel-core-i7-6850k-vs-core-i7-5820k-benchmarks/

 

tu są małe podpowiedzi co do porównania Haswell-E vs Broadwell-E

 

Co do grafiki - 27-go wchodzi do sprzedaży GTX 1080 - najlepszy wybór o ile są fundusze. Chyba 10-go czerwca 1070, który ma być na poziomie obecnie najszybszej grafiki - Titana X, ale ceny używanych 980 Ti są obecnie w granicach 2100 zł, czyli bardzo atrakcyjnie.

Wszystko rozbija się o ilość moniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest na forum jakaś wróżka bądź wróżbita i będzie w stanie powiedzieć, czy wprowadzenie serii Broadwell-E spowoduje spadek cen Haswell-E? Przy obecnym kursie $$$ 6800k wychodzi podobnie do 5820k. 6850k to już parę stów więcej, ale jestem w stanie to przeboleć. Ta magiczna tabelka na dole artykułu nie mówi nic o PCI lanes.

 

EDIT: A co do grafiki, to i tak poczekam na nierefy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika będzie wspomagać renderowanie? jakich narzędzi używasz, bo nic na ten temat nie napisałeś, czy ma być wsparcie dla cuda, bo rozumiem, że tak skoro celujesz w nvidie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wykorzystanie GPU do renderingu jak najbardziej. Używam takich narzędzi jak: Media Composer, Adobe Premiere Pro, Hit Film, Xmedia Recode, Staxrip. Nie celuję w Nvidie, jestem otwarty na razie na wszystko. Generalnei zawsze robię tak, że przed wymianą sprzętu robię dwumiesięczne rozeznanie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broadwelle-E też będą mieć tańsze modele z przyciętą liczbą linii PCIe. Intel zawsze znajdzie dobry sposób aby zachęcić do dużej dopłaty za ten sam kawał krzemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, może komuś się przyda:

 

29_specyfikacja_techniczna_i_ceny_procesorow_intel_broadwell_e_3.jpg

 

 

Prawie 200 $$$ dopłaty do 40 lini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też test ośmiordzeniowca na pclabie.

 

Dopłata do dodatkowych linii ogromna - aż dziw bierze że masa osób robiących 2-way SLI dopłaca do tych procesorów, mimo że nigdzie nie ma testów które by pokazały różnicę między x8/x8, x16/x8, a x16/x16.

 

Podwyżka za najtańsze 6 rdzeni też jest widoczna. Ludzie będą brać haswelle zamiast broadwelli :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie ludzie którzy kupują takie procesory do gier - do sli lepszy będzie zapewne i7 6700k, skoro na jednej karcie radzi sobie lepiej od 8-rdzeniowego broadwella.

A do renderowania opłaca się brać wielordzeniowca którego dodatkowo można lekko podkręcić, jak np 5820k :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wybór padnie właśnie na 5820k. Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi. Do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...