Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

novi

I5 6600k po oc zbliżona wydajność do stock i5 6600 w cs go

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nie wiedziałem kompletnie jaki dział wybrać . Niedawno skladalem koledze jak i sobie komputer. Problem polega na tym , że kolega na stock i5 6600 i płytce na h110 , ma zbliżone fps w cs go do moich . Testowałem jego pc i on ma 350-400 fps podczas gier meczowych , ja bez oc mam 200-350 fps . Problem polega na tym , że oba komputery testowałem na tych samych ustawieniach gry, parametrach startowych i tych samych systemach operacyjnych . Na początku miałem 1 kość tam , wiec sobie tłumaczyłem ze to różnica dual channel vs single , ale jednak to nie to . On ma identyczny ram jak ja , z tym ze ja mam cl podkrecony a on stock . Czyżbym mial coś źle ustawione w biosie ? Bios p2.90 , temperatury max 65* , cache podkrecone do 43. Stabilność oc bardzo dobra , 0 bsoda . Po podkreceniu mam około 20 fps więcej od niego . Nawet wyłączając renderowanie wielordzeniowe mam tylko trochę mniej fps , niż na włączonym powiedzmy maksymalny fps zbliżony , minimalny niższy o około 50 . Na i5 2500k jak wyłączyłem renderowanie fps spadały automatycznie około 40% w dół . Wykorzystanie procesora podczas gry do 85% , na pulpicie 0 procent . Co to może być ? Ja już nie mam pomysłów , próbowałem wszystkiego , jedynie nie grzebalem za dużo w biosie , miałem wcześniej lga1155 gdzie nie było aż tak sporo opcji . Dodam że nieraz bios lubi się "zawiesić" na jakieś 2-3 minuty po czym wszystko wraca do normy . Bios aktualizowalem , z poziomu uefi automatyczne wyszukanie w internecie i aktualizacja . Pierwotna wersja biosu to p1.90 jak dobrze pamiętam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko jednej rzeczy - karty graficznej. Myślę, że CS nie siedzi na procku, więc to tam szukałbym przyczyny. Chyba, że karty też są identyczne...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na itegrze jadą :hmm:

Potrzebna dokładna specyfikacja PCtów. Jakie Mobo, GPU, RAM, OS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej bez sensownie naprodukowac się pisząc post, niz na poczatku podać wszystkie potrzebne dane i zaoszczędzić czas forumowiczów o takie pytania jak wyżej.

 

Jaki Ci się bios wiesza to też cos jest nie tak jak powinno być. Do tego os i monitoruj zużycie grafy, dysku bo może coś się w tle pobiera. Ale jasnowidzami nie jesteśmy więc bez szczegółów nic nie zdzialamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA śmierć zapomniałem podać pełnej specyfikacji .

Moj pc :

I5 6600k 4.6ghz

Asrock z170 extreme 4

Crucial ballistix sport lt 2x8gb 2400mhz cl16 dual channel , oc cl do 14

Silverstone argon ar07

evga gtx960 4gb ssc

ocz modxstream pro 600w

SSD crucial m500 240gb

Windows 10 x64 home

 

Dodam że nawet jak ustawie średnie ustawienia to fps może o 20 mam mniej. Zużycie gpu na poziomie 65% na medium

 

Specyfikacja kolegi

 

i5 6600

MSI H110M PRO-VD

Crucial ballistix sport lt 2x8gb 2400mhz cl16 dual channel

SilentiumPC fera 2

msi gtx970 4gb

crucial bx200 240gb

silver power sp-ss620m

windows 10 x64 pro

 

Oba windowsy były maksymalnie aktualizowane , sterowniki wszystkie zainstalowane (ja nawet sobie ściągnąłem ze strony producenta danego chipu, a nie tylko z producenta płyty głównej , nic to nie dało) . W razie potrzeby będę mógł załączyć ss z ustawień biosu , tylko proszę podać z których zakładek mam zrobić. Oba dyski ustawione jako sata solid drive , u kolegi w biosie tylko zmieniłem parę funkcji takie jak właśnie bootowanie , rodzaj dysku itp . Ja mam wyłączone funkcję co oszczędzają energię , oc na sztywno , w windowsach wybrany plan zasilania maksymalna wydajność , w ustawianiach nvidia dla cs go wszystko powyłączane , lub ustawione na najwyższą wydajność. Spójność plików gry sprawdzana, zainstalowałem nawet windows 7 na testy , zbytnio to nic nie zmieniło , poza troszkę mniejszym pingiem. Nie mam na komputerze żadnych freezów , ścinek , czy bsodów . Na początku miałem bsody, ale aktualizacja win10 pomogła. W jakie programy diagnostyczne mam się zaopatrzyć ? Temperaturę kontroluję poprzez hwmonitor , bądź aida64. Kartę grafiki kontroluje poprzez gpu-z . Zasilanie procka na płycie podpięte 8 pinową kostką , zasilacz w dobrym stanie , ciągnął i5 2500k po oc i r9 280x matrix platinum , nie jąkał się nawet . Finy od chłodzenia rzekłbym , że są dość zimne , chłodniejsze od ręki , chłodzenie zamontowane dość pewnie i nawet mocno dokręcone. Pasta termo Arctic Cooling mx2 w obu przypadkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę ma lepszą od ciebie i dlatego lepiej sobie radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wieczorem w domu to podkrece grafikę . Dość mocno się kręciła , wiec będę miał bezpośrednie porównanie , czy rzeczywiście problem leży w karcie graficznej.

 

Edit. Właśnie jestem na pc , podkręciłem rdzeń + 150 , pamięci +300 , fps praktycznie jak bez oc, może minimalny fps +10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi jak byś umiał to zrób jakiś test i podeślij link,jutro mam mieć taką konfigurację i zapewne się "pobawię" co nie co.

Nie mam i nie gram w CS-a tak więc na tym nie porównam.

 

ps. płyta i CPU to samo co Ty,jedynie RAM 1x8GB 2800 Kingstona ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy w 3dmark vantage , wieczorem podlinkuje. Mam zrobione na Windows 10 single channel I windows 7 dual . Jutro mogę zrobić test na dual channel na Windows 10 . Ustawienia 3dmark standardowe jak po instalacji , wynik cpu okolice 29tys pkt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ja sobie jeszcze poczekam chyba z testami,musiałem interweniować tel. bo moje zamówienie jakoś stanęło w miejscu.

Nie chce robić pseudo-reklamy sklepu,ale miało być na jutro wszystko,niby problem z tą płytą na magazynie i tak się zastanawiam

jaką inną ewentualnie wybrać w tej cenie czyli max.600zł bo ASRocka Ex4 zamawiałem to kosztowała 580zł u nich,teraz widnieje cena już 604zł bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma . Na ram czekałem od czwartku 12 do wczoraj. Tylko przy zamówieniu było ewidentnie napisane ze oczekują na dostawę . Owocowy sklep przeważnie wysyła w ciągu 3-4 dni , więc już się przyzwyczaiłem do czekania . Hmm nie wiem jaka płytę polecić , każda ma jakieś ale , chociaż ja akurat zbytnio nie mam powodu narzekać na asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienia nie zamierzam zmieniać,zresztą ten Extreme 4 jakoś najbardziej mi przypadł do gustu.

Ktoś gdzieś napisał że to stara konstrukcja itp. ale ta płyta ma co potrzeba i w tej cenie (580zł) bo za tyle była

nic mądrzejszego nie znalazłem.

Ciekawi mnie tylko czy od razu mu nowy bios wgrać czy potem,wątpię że będzie mieć już 3.20,bo taka wersja jest niby najnowsza.

 

ps. teraz się męczę na AMD 3200+ i 1,5GB RAM,tak więc ciężko nawet z YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.3dmark.com/3dmv/5461460 Tu teścik z 7 procek postawiony na 4.6ghz , dorzucę z 10 jak tylko wrócę do domu i mi się zaktualizuje system. A takie pytanko z innej beczki. Jakie bezpieczne napięcie mogę ustawić pamięcią przy podkręcaniu ? Chcę osiągnąć 2666mhz/2800 cl14-15 i nie wiem jakie mogę ustawić napięcie , żeby kostki nie odeszły w zaświaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma lepszą kartę graficzną i tyle. Z drugiej strony po jakiego ciula ci 250-300 fps jak monitor wyświetli ci 75fps??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , w cs go czym więcej fps zmienia się opóźnienie , szybsza reakcja = przewaga . To jest jedna z nielicznych gier , gdzie każdy fps ma znaczenie . Chcę mieć stałe 300 , mam . Tylko po co mam trzymać procka na 4.6ghz skoro powinienem mieć to bez kręcenia? Składasz sprzęt w jakimś celu , dopłacasz około 400-500zł tylko po to , żeby się cieszyć liczbami (taktowaniem) , a inny ma 500 zł dla siebie i ma to samo. Trochę to nie sprawiedliwe, ale cóż zrobić. Ram podkręcony 2666mhz cl14 1.25v wszystko stabilnie . Karta graficzna ma mało do gadania moim zdaniem , skoro na hd7850 też miałem po 300 fps. Zmieniłem na r9 280x fps nie skoczył, potem gtx960 i fps na tym samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem u siebie te stery i przerzuciłem na pena na jego kompa . Wydaję mi się , że jakaś opcja w biosie blokuję możliwości tego cepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spróbujcie bez GPU,tzn. na samej integrze porównać jak to wygląda.

Co do sterowników to też się zgodzę,miałem GTX-a 770 i czym nowsze stery,to osiągi,czyli wydajność w grach malała.

Zauważyłem że Nvidia odpuszcza pomału serię 7xx i sprzedałem za dobrą cenę.

Kupiłem na "przeczekanie" GTX-a 950 i okazał się w grach na równi z GTX-em 770,co teoretycznie powinno tak nie być,no może 2-4 Kl/s 770 lepiej wyglądał.

 

@novi "obczaj" co niby blokuje,ja miałem dzisiaj dostać przesyłkę,ale dostałem przeprosiny i że na 30-go będzie skompletowane wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zbytnio nie realne , żeby była różnica 150fps na praktycznie tych samych prockach. To jest ponad 50% różnicy, patrząc na minimalny fps. Jak ja żyłuje procka to mam zbliżoną wydajność do niego, kolejny kolega ma i7 6700k oc do 4.7ghz i mu nie spadają fps poniżej 550 ,a przecież ht w cs go , może daje +100 fps . On ma 950-550 , ja po oc mam 350-550 w podobnych warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie coś nie tak,w innych grach nie wiesz jak to wygląda? tzn. robiliście jakieś testy oprócz tego CS-a.

Ja jak miałem/mam GTX-a 950,obecnie w szafce,ale miałem przypadek że karta śfirowała,spadki fps-ów,czy podczas netu sama przyspieszała z taktami itd. okazało się że w systemie "zagnieździło" się jakieś świństwo (wirus)

po dłuższych "oględzinach" znalazłem to coś i usunąłem,wszystko wróciło do normy,ale to raczej nie u Ciebie taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli cos Ci blokuje procka to raczej program/przegladarka itd ktora dziala w tle no chyba, ze w biosie masz cos pomieszane. Druga sprawa ten Twoj kolega ma znacznie lepsza grafike niz Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zjechałem z mnoznikiem x1 żeby wyeliminować brak dovoltowania , nic nie dało tu zamieszczam ss z 15 minut gry , widać wykorzystanie każdego podzespołu jak i temperatury.

 

test-1-cs-go.jpg

 

test-2-cs-go.jpg

 

test-cs-go-3.jpg

 

test-cs-go-4.jpg

 

Link dla lepszej widoczności http://pokazywarka.pl/her83y/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taa, bo jest niby moduł TPM zainstalowany? Prędzej samo gniazdo na moduł   Tak, wiem że do win11 wystarczy aktywować to gniazdo, nie musi być fizycznego modułu. Wtedy w dzienniku zdarzeń jest coś takiego: i tak to sobie działało. Teraz dziennik zamiast informacją "To zdarzenie wyzwala operację inicjowania obsługi lub sprawdzania stanu modułu TPM." wita takim błędem jak wyżej, ale po jakimś czasie pojawiają się następne dwie informacje które zacytowałem wyżej. Wszystko opisane jako źródło: TPM-WMI. Z tego co widzę to u mnie pojawiło się to 11 kwietnia tego roku.  10 kwietnia weszły mi takie aktualizacje KB5036620 która dotyczy .NET Framework oraz KB5036893 która zawiera nieco więcej zmian i może w niej coś jest namieszane.
    • Już ci napisałem wyżej od głównych do trc potem trrd i tfaw. Sprawdź czy to stabilne zrób z 10 pętli nawet na porfilu v3. Potem ewentualnie można spróbować czy zrobią 300ns na trfc   
    • Na konsolach też nic więcej oprócz trybów jakość i wydajność i jakiegokolwiek dostosowania tego pod nowe konsole. "Tryb jakości: 30 FPS*, rozdzielczość 4K, ustawienia ultra, nie powinny wymagać dynamicznego skalowania rozdzielczości." Nie wiem co oni do końca mieli na myśli pisząc "nie powinny" Dla czego w ogóle takiego określenia użyli? Albo będzie 4k, albo będzie dynamiczna rozdzielczość. Jakby sami nie wiedzieli jak ten tryb działa
    • Jako że już mi z AMD nie po drodze to dzisiaj takie coś sobie sprawiłem, muszę przyznać że chłodzenie jest bardzo dobre. 4070S Aorus. Na start zapodałem 2950MHz i 1.05V.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...