Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reQ_21

crashujący komputer,ściny i dziwne zachowania programów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Złożyłem jakiś czas temu koledze całkiem fajny PC oparty na i5 4690k, msi z97-g43, 8gb ddr3 2400mhz cl10,gtx970 asusa, cm g550m,plextor m5s oraz gladius x60

 

Problem polega na tym,iż od nowości nie chciało to działać jak powinno. Na stocku jak i po lekkim OC CPU (4.4ghz)

 

Przedni panel USB nie potrafi poprawnie zasilić dysku USB 3.0 WD passport 1TB bodajże, wykrywa go ale nic się nie da z nim zrobić lub pojawia sie i znika. Na tylnim panelu działa.

 

Kiedyś komputer mu nagle zgasł i wydawał dziwny,stały dźwięk w stylu bzzzzzzzzzzzzzz do niczego niepodobny. Potem PC nie chciał się uruchomić - ożywiło go wymiana kabla zasilającego od zasilacza

OK, chwile wszystko podziałało i nagle system zaczął świrować, powoli włączać jak na SSD (na moim hdd programy i system szybciej wstawał) i gry się freezowały. - zaktualizowałem mu wszystkie sterowniki, naprawiło to problem wolnego uruchamiania się systemu i freezów.

 

Po aktualizacji sterów zrobiłem mu test obciążający occt, prime95, heaven bench 4.0 oraz sprawdziłem powierzchnię SSD i status smart - wszystko działało jak powinno.

 

Za 2tyg dzwoni,że komputer znowu mu się wyłączył i zaczął freezować/crashować gry I przeglądarkę więc teraz postawiłem na zasilacz lub ramy, których jeszcze nie testowaliśmy.

 

Dzieje się to na każdym systemie operacyjnym,na początku miał w7 a teraz w10.

 

Druga sprawa jest taka,że mój znajomy mieszka w starej kamienicy gdzie jego bezpieczniki są w średniej kondycji - czy jakieś wahania napięć mogłyby powodować niestabilność komputera,ale nie powodować się załamywania światła czy innych rzeczy w mieszkaniu (posiada dwa bezpieczniki,jeden zasila jego duży pokój i przedpokój,a drugi łazienke i kuchnie)? Zasilacz ma podpięty do jakiejś starej 8 gniazdowej listwy z bolcem.

 

 

Jeśli memtest ramów przejdzie poprawnie to powinniśmy oddać zasilacz i obudowę na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech spróbuje "na pająka" odpalić kompa, i podpiąć go prosto do gniazdka (bez listwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co po tym? Komputer normalnie chodzi a takie widzimisie ma co jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy przetestowane, 0 błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy na temp. gpu, cpu oraz sprawdź czy dysk nie jest uszkodzony. Może to po prostu wina kabelka sata - miałem kiedyś podobny problem po wymianie kabla wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za długą odpowiedź.

 

Zrobiliśmy testy wszystkiego i sprawdzaliśmy wszystkie kable,wszystko przechodziło bez błędów. I temperatury były w normie (cpu 60C, gpu 65C)

Po zrobieniu memtestu ramów,wyjęciu kości i włożeniu jeszcze raz, objawy na ten moment się uspokoiły. Nie wiem jakim cudem,gdyż przekładałem mu kości dwa razy dla pewności,że wszystko jest ok. Zobaczymy przez ile bedzie to śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...