Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Papa32

Możliwe najmniejsza obudowa mikroATX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam płytę Micro ATX (rozmiary 22.6cm x 17.4cm). Szukam możliwie najmniejszej obudowy na tę płytę. Wyobrażam sobie to tak że nie będzie w niej miejsca na napęd optyczny, a dyski zamontuję nad płytą główną, równolegle do płyty. Pozwoliłoby to oszczędzić mnóstwo miejsca. Pytanie czy coś takiego istnieje? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Pomyślałem, że jeśli Wy nie będziecie wiedzieli to już sobie odpuszczę.... Chyba że w obudowie o jakimś innym standardzie można też zamontować zamontować płytę Mikro ATX? Najlepiej abym jednak mógł tam włożyć standardowy zasilacz ATX.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt ma do tego trafić?

 

Brutus Q20/Q30

Cooltek C3/U3

Pierwsze jakie mi przychodzą na myśl w klasycznej "orientacji".

 

Obudowy typu cube, albo leżące poziomo też bierzesz pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:

Procek: Intel Core i5-3470 3.2GHz 64bitSocket 1155, 77W, 4 rdzenie, Intel® H61 Express Chipset

RAM: 16 GB (2x Elixir 2Rx8 PC3-10600U)

Płyta: Gigabyte GA-H61M-S1 (rev. 2.0)Micro ATX Form Factor; 22.6cm x 17.4cm

Dyski: SSD OCZ Vertex 3 120 GB SATA | WD Calviar 2TB (SATA) | WD Calviar 1TB (SATA) | i chyba jeszcze jakiś jeden (ale mogę ograniczyć do 2-3, na pewno SSD i 2TB)

Grafika: GIGABYTE GEFORCE GTX 750 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX (rozważam wymianę i opcjonalnie, nie musze jej mieć w obudowie)

Zasilacz: be quiet! Pure Power L8 600W

 

Cube tak, choć raczej chciałbym móc to wrzucić do walizki, więc węższa = lepsza. Nie wiem czy to najlepszy pomysł ale chciałbym móc zabrać ze sobą komputer samolotem w bagażu podręcznym lub ew rejestrowanym :) Poziome jak najbardziej biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walizka :) To o cube zapomnij .. Brutus Q30 jest rozsądnym rozwiązaniem o ile masz grafę o długości 22 cm ..

I 2 dyski 3, cala .. nie widzę tego .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutus Q30 - czegoś takiego szukam. A spotkałeś się jeszcze z taką obudową tylko slotami na 4 dyski?

 

Mam 1 dysk 2,5" oraz 3 dyski 3,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...