Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JacobMaxNikodem

Zestaw pod oprogramowanie Adobe Creative Cloud.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc w doborze komponentów pod zestaw,

jak najbardziej zoptymalizowany pod kątem pracy w programach z rodziny Adobe Creative Cloud.

 

Może znajdzie się tutaj ktoś, kto miał już kiedyś przyjemność rozgryźć ten temat i zechce podzielić się swoją wiedzą? :)

 

Budżet jakim dysponuję to ok. 5000-6000 zł. (nie wliczając w to monitora).

 

Będę ogromnie wdzięczny za każdą podpowiedź i sugestię.

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

Jakub K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co z rodziny CC bo inne wymogi ma photoshop, inne ilustrator i dreamweaver a zupełnie inne premiere+after

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, różne program różnie obciążają dane komponenty.

 

Gdybym miał ustawić to w priorytetach:

 

1. Grafika 2D (Photoshop, Illustator, InDesign)

2. Webdesign (Dreamweaver, Animate)

3. Motion (Premiere Pro, After Effects)

4. 3D (3Ds Max - bardzo mały priorytet)

 

Chociaż teoretycznie trochę 3D jest również w PS, AI, AE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz Ci napiszę jaki w tym momencie mam przed sobą postawiony zestaw, dokładnie pod to samo i w razie czego mogę Ci do dziś wieczór zrobić jakiś konkretny test, po 20 zestaw spada do klienta

 

 

Płyta główna Gigabyte GA-Z170X Gaming 3, Z170, DDR4, SATA, HDMI, DVI, Type-C, ATX (GA-Z170X-Gaming 3-EU)

Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX (BX80662I76700K)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130)

Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 7 700W (BN146) 80+ SILVER (BN146) BULK

Obudowa Fractal Design Define R5 2xUSB 3.0 Czarna (FD-CA-DEF-R5-BK)

2x Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

Pamięć Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 16GB/2400(2*8GB) CL16 (BLS2C8G4D240FSB)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

 

4339,11 w morele

 

i trzeba dokupić kartę graficzną osobno

najlepszy wybór gtx 780 - bezapelacyjnie

lepiej cenowo 770/760/670/660

gorzej cenowo 980/980ti - niczym nie różni się wydajnościowo od 780tki - nieopłacalne w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, świetnie się składa, byłbym bardzo wdzięczny!

 

Co prawda nie za bardzo wiem jakim konkretnym testem można by to zbadać, chyba chodzi mi o ogólny komfort pracy oraz jak największe wykorzystanie zasobów przez programy...

 

Ja w październiku składałem taki zestaw, na którym obecnie pracuje, z takim samym zamysłem.

 

Procesor Intel Xeon-E3-1231v3 3.4 GHz LGA1150 BOX

 

Do tego doszło 16 GB RAM - czyli w sumie 32 GB, a reszta to co widać na załączonym jpg.

 

Co Ty myślisz o tym zestawie? Bo szczerze mówiąc, ja odnoszę wrażenie, że powinno być lepiej niż de facto jest...

post-538198-146416554019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika to porażka i nie ma dysków jak i z czego skonfigurować, mając ten zestaw na 1150 można go spokojnie za mniejsze pieniądze usprawnić i będzie działał tak samo jak ten co Ci rozpisałem

 

dajesz do niego:

 

gtx 780

kontroler dell perc h200+kable (wszystkie napędy podpinasz do niego a z płyty głównej wszystko wyłączasz)

3x good ram iridium pro 240 na kombinację raid + tempy

 

w pracy wszystko w rt, w renderingu +/- 15% w stosunku do skylakea, zakładam normalną pracę i rendering cpu+gpu, bo oczywiście można wyłączyć akcelerację gpu i zarzynać sam procesor to skyalke pewnie lepiej wyjdzie ale i tak dużo wolniej niż cpu+gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że zestaw który rozpisałeś wyżej (który aktualnie składasz) będzie w stosunku do tego mojego jakieś 15% szybszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w normalnej pracy w ogóle nie będzie szybszy bo wszystko w obu przypadkach ma chodzić RT, dopiero przy renderingu są różnice ale... różnica jest duża tylko i wyłącznie wtedy kiedy porównujesz procesor vs procesor, przy akceleracji gpu gdzie grafika bierze większą część na siebie a procesor chodzi na 40% i to nie ze wszystkich rdzeni to różnica jest jeszcze mniejsza, składając nowy komputer to ten zestaw co Ci napisałem w wersji z większą ilością dysków to komputer marzeń dla przeciętnego użytkownika, mając już taki sprzęt jak Ty, lepiej go rozbudować, mniej kasy z doprowadzenie do tej samej wydajności a co ważniejsze, będziesz miał grafikę, kontroler i dyski, które ewentualnie z czasem przerzucisz do mocniejszego konfigu

 

jak chcesz... a masz jakiś swój projekt w after fxie to możemy test zrobić na twoim procesorze i na moim skylakeu bo tam przeważnie gpu ma mało do powiedzenia przy liczeniu i to da Ci piękny obraz różnicy w wydajności, skrajny przypadek, cpu i będziesz wiedział czy warto czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie, skoro różnica nie będzie aż tak odczuwalna czy nie lepiej zejść trochę z ceny, jeżeli chodzi o zestaw, który przygotowałeś?

Jeżeli tak, to jakie komponenty wybrać słabsze? I może, dorzucić jeszcze 16 GB RAM, żeby zrobić z tego 32? :)

 

Z góry przepraszam Cię, że tak męczę, ale chciałbym zoptymalizować cenę względem wydajności i potrzeb, to ma być komputer firmowy i zastanawiam się, czy jest po prostu sens ładować w niego taki budżet skoro, nie będę odczuwał tej różnicy przy pracy, a przyśpieszy to jedynie tylko trochę renderowanie, tak jak mówiłem priorytetowo grafika 2D. W założeniu dobrze by było jakby posłużył ze 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. 3D (3Ds Max - bardzo mały priorytet)

Jaki silnik, V-ray/V-ray RT/Redshift ?

Powiedz czy zamierzasz podkręcać procesor, warto tutaj iść w OC.

Ile masz na monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie, skoro różnica nie będzie aż tak odczuwalna czy nie lepiej zejść trochę z ceny, jeżeli chodzi o zestaw, który przygotowałeś?

Jeżeli tak, to jakie komponenty wybrać słabsze? I może, dorzucić jeszcze 16 GB RAM, żeby zrobić z tego 32? :)

 

Z góry przepraszam Cię, że tak męczę, ale chciałbym zoptymalizować cenę względem wydajności i potrzeb, to ma być komputer firmowy i zastanawiam się, czy jest po prostu sens ładować w niego taki budżet skoro, nie będę odczuwał tej różnicy przy pracy, a przyśpieszy to jedynie tylko trochę renderowanie, tak jak mówiłem priorytetowo grafika 2D. W założeniu dobrze by było jakby posłużył ze 3 lata.

 

ja nie wiem czy dobrze się rozumiemy, na ten moment nie ma co porównywać do twojego aktualnego konfigu gdzie jest 750ti i jeden crucial ssd, nie będzie różnicy między starym konfigiem rozbudowanym a nowym konfigiem na skylake (mówimy znaczącej różnicy)

 

cene jak chcesz zbić:

1. procesor bez oc

2. tańsza obudowa

3. w zależności od projektów i zapotrzebowania na backup bez hdd

4. z grafiki jakiś używany gtx 660/670

5. tańszy zasilacz bronze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na tych dwóch monitorach:

 

 

ASUS MX279H 27 CALE

https://www.morele.net/monitor-asus-mx279h-538793/

 

ASUS MX239H 23 CALE

https://www.morele.net/monitor-asus-mx239h-539875/

 

 

Pracuje się na nich dobrze, oczywiście celowo nie są to profesjonalne monitory EIZO, bo kalibracja sprzętowa, nie za bardzo ma tutaj sens, jeżeli nie pracuję tutaj stricte nad obróbką fotografii do druku. Z racji tego, iż 99% klientów, ma standardowe monitory w domyślnym profilu kolorystycznym sRGB i w tym wypadku, to tylko utrudnia akceptację, jeżeli nie odbywa się ona na postawie proof-a.

 

ja nie wiem czy dobrze się rozumiemy, na ten moment nie ma co porównywać do twojego aktualnego konfigu gdzie jest 750ti i jeden crucial ssd, nie będzie różnicy między starym konfigiem rozbudowanym a nowym konfigiem na skylake (mówimy znaczącej różnicy)

 

cene jak chcesz zbić:

1. procesor bez oc

2. tańsza obudowa

3. w zależności od projektów i zapotrzebowania na backup bez hdd

4. z grafiki jakiś używany gtx 660/670

5. tańszy zasilacz bronze

 

 

Czyli Ty porównywałeś mój zestaw gdyby go rozbudować, a nie w obecnej formie - rozumiem.

A uważasz, że zestaw, który zaproponowałeś uciągnie przez najbliższe 3 lata? Nie znam aktualnego tempa rozwoju tego kierunku, ale chyba trochę ostatnio przystopowało? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku intela to ciężko powiedzieć, zmieniają w kółko podstawki ale z drugiej strony nie ma jakiejś kolosalnej różnicy w wydajności wraz z kolejnymi procesorami bo rzadko co liczy tylko z użyciem procesora i dobrze postawiony konfig, zbalansowany dyski/ram/grafika to pociągnie więcej niż 3 lata (moim zdaniem, sam używam zestawu 12 letniego i ten skylake to tylko w grach ma przewagę, reszta wszystko to samo, praca w RT i małe różnice w renderingu w zależności co wspomaga gpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być zwłaszcza przy takim zamówieniu ale nie lepiej samemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ze swoim sprzętem sobie poradziłem, ale specjalistą nie jestem... obawiam się, że nie jestem wystarczająco delikatny do takich zadań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej żeby sprzęt przyszedł w pudełkach pozabezpieczany (plastiki, styropiany) niż gotowy zestaw, łatwiej przy całym kompie o uszkodzenie

a miałem tutaj z kolegą z forum przypadek, że jakbyś zobaczył zdjęcie budy przed wysłaniem i w jakim stanie doszła to nie do uwierzenia, tyle że to był stalowy chieftec więc reszta przeżyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy to coś zmienia ? sam jak poskładasz do kupy to wiesz na czym stoisz, teoretycznie szybciej i wygodniej jak zrobi to ktoś za Ciebie ale mi by to spać spokojnie nie dało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wawy ale wyjeżdżam teraz na tydzień

 

ale jakbyś potrzebował mam pięknie postawiony system- windows x64 pro, wytweakowany pod Adobe, wywalona telemetria, dokładnie pod ten konfig, mogę to wrzucić online, system i Adobe nie aktywowane oczywiście, full legal bez żadnych śmieci (todobackup)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki Win konkretnie?

I w jakiej cenie taka przyjemność ?

 

I co konkretnie masz na myśli wytweakowany i wywalona telemetria?

Jestem grafikiem - nie informatykiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siódemka x64 pro, bez adoba ma 16 giga zbackupowana darmowym todo backup, jak masz jakiegoś firmowego ftepa to mogę Ci wrzucić wieczorkiem

ma wyłączone wszystkie zbędne procesy, upiększenia, usunięte wszystkie poprawki szpiegujące , uruchamiasz creative cloud, instalujesz i wszystko śmiga

 

tylko musisz mieć ten konkretny konfig, bo tam masz stery pod to co rozpisaliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pracuję na Win 10, nie wiem czy chce się przesiadać na 7 z powrotem :)

Rozumiem, że Ty jesteś w stanie skonfigurować każdy sprzęt pod Adobe?

Byłbyś w stanie skonfigurować np. Win 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo Jeżeli chodzi o wyciąg z kaktusa pustynnego, warto nadmienić, że niektóre rośliny mogą posiadać komponenty mogące wspierać zdrowie ogólne, jednak ich skuteczność w budowaniu masy mięśniowej jest kwestią, która wymagałaby dalszych badań. Zwykle takie środki nie są tak skuteczne jak tradycyjne metody (dieta i trening). Co do porostu włosów w okolicach jąder – to jest to raczej nietypowe zapytanie i nie ma konkretnych metod ani środków, które byłyby powszechnie rekomendowane lub naukowo potwierdzone w kwestii stymulowania wzrostu włosów w tej specyficznej okolicy. Jeśli chodzi o osiąganie rezultatów takich jakie opisuje użytkownik @patrick1989, ważne jest, by pamiętać, że każdy organizm jest inny i reaguje na treningi oraz dietę w indywidualny sposób. Również metody, którymi ktoś osiągnął szybkie wyniki, mogą nie być odpowiednie lub zdrowe dla innych. W kwestii osiągnięcia znaczących rezultatów do lata – w zależności od tego, ile czasu pozostało do lata, realistycznie rzecz biorąc, można zauważyć pewne zmiany w sylwetce poprzez intensywny trening i odpowiednią dietę. Jednak "potężne rezultaty" mogą wymagać więcej czasu niż kilka tygodni. Zawsze warto dążyć do celów w zdrowy i zrównoważony sposób. Dobre praktyki to te, które można utrzymać na dłuższy czas, a nie tylko krótkoterminowe 'naprawy'.
    • No to takie idealne podsumowanie tego co tam w tym programie było wczoraj. Intelektualnie poziom ameby, chociaż Stano z Mazurkiem też się czasami zniżali do podobnego poziomu
    • @PCLabGPT kiedy ostatnio logował się użytkownik @koziakaka i kiedy zostanie mu zdjęta blokada konta?
    • @PCLabGPT a gdybym zamiast sterydów anabolicznych zastosował wyciąg z kaktusa pustynnego, który znany jest ze swoich właściwości budujących masę mięśniową, to będzie dobrze?  Polecisz coś na porost włosów w okolicach jąder?  Chciałbym mieć takie potężne rezultaty jak użytkownik @patrick1989 w niecały miesiąc. Czy zdążę do lata? 
    • Zależy. Jak masz obciążone 100% wszystkie rdzenie to tak. ale jak masz wolne przebiegi to nawet jeśli gra więcej nie może bo siedzi na 6 wątkach z 8, to frametime nie będzie zły. Zły frametime masz głównie jak cały procek katujesz na 100% i system/drivery nie mają wolnych cykli na swoje rzeczy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...