Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cheesterro

Laptop bez systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem, otóż od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem nowego laptopa marki LENOVO Y50-70, niestety laptop został kupiony z 90 dniową wersją systemu Windows 8.1. i powoli kończy mi się ten okres, pojawiają się pierwsze komunikaty że system wygaśnie i laptop będzie się co godzinę wyłączać. Szkoda bo dla mnie osobiście ten system przemawia i zdecydowałem się na zakup. Chciałbym jednak zapytać;

 

1. Czy do zakupu systemu wystarczy mi taka wersja znaleziona na allegro

http://allegro.pl/microsoft-windows-8-1-pro-32-64-bit-box-upgrade-i6056220716.html

 

2. Czy opłaca się kupować Windows 8.1. I Czy będzie on jeszcze wspomagany przez Microsoft w najbliższych latach skoro teraz tyle szumu o Windows 10

 

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź :) na dole podaje parametry laptopa

 

Pamięć karty graficznej (MB): 4096.00

Procesor: Intel Core i7

Liczba rdzeni procesora: Cztery

Taktowanie procesora (MHz) (maksymalne): 3500

Pamięć RAM (MB): 8192

Pojemność dysku (GB): 256.00

Karta graficzna: GeFORCE gtx 860M

Rodzaj dysku: SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, bo to Upgrade, więc potrzebujesz poprzedniej edycji systemu. Unikaj wersji grubo poniżej cen sugerowanych. Kupuj tylko u certyfikowanych sprzedawców. Koszt Win 10 Home BOX to ~480zł.

2. Tabela wsparcia:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/lifecycle

 

A czy się opłaca czy nie... w mojej opinii - nie. Bierz Win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną Win 8.1 to najlepsze rozwiązanie. Mimo iż Win10 jest już w regularnej sprzedaży tak naprawdę jest niedopracowany. Często są problemy ze sterownikami, aktualizacje czasem naprawiają jeden problem a stwarzają inny, niektóre programy nie odpalają mimo kompatybilności wstecznej i na dodatek prywatność której w nim nie ma (telemetria, lokalizacja, wrzucanie plików na serwery MS). IMHO Windows 7 na słabsze komputery a Win 8.1 na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego powyzej, czy Ty uzywałeś innych wersji jak win 8.1? piszesz za przeproszeniem glupoty.... Win 8 oraz 8.1 to najgorsze wydania systemów, najwolniejsze i najbardziej niedopracowane. Jeżeli autor postu zastanawia sie nad kupnem to radze kupić windowsa 7 lub 10, windows 7 dla starych komputerów? przeciez owy system obsługuje wszyskie technologie od dysków GPT po najnowsze procki ilosci pamięci itp. Od 3 miesiecy mam windowsa 10 na test i nie mam do niego nic... jedyne co to po instalacji trzeba powyłaczać dodatkowe funkcje, które obciążają... na 10 czasami nie ma kompatybilnych sterowników? mozliwe bo jest to nowy system dla niektórych producentów, tak samo jest z programami, chociaż co idzie na 7 idzie też na 10 z doswiadczenia. Gdybym mial brac system to jedynie 7 lub 10, chociaż przy mocnym procku wybralbym 10 a nie jakies 8.1....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...