Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

woziu174

OC I7 6700K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam procesor i7 6700k i pytę główną Asus maximus viii hero. Udało mi się procesor podkręcić do 4.6 GHz na napięciu 1.360~1376 v. Temperatury w prime95 po godzinie testów miałem 75 stopni na 4 rdzeniach w grach ta temperatura nie przekracza 62 stopni. Moje pytanie jest następujące jakie jest maksymalne napięcie dla tego procesora bo przekopałem trochę fora zagraniczne ale różne są wersje że lepiej nie przekraczać 1.4 v a na nie których 1.35 v . Drugie pytanie jakie są bezpieczne temperatury dla tego procesora bo tutaj też jest kilka wersji. I jeszcze mam jedno pytanie nie związane z tematem ale może ktoś mi odpowie. Po aktualizacji biosu do najnowszej wersji po wyłączeniu i włączeniu komputera na płycie głównej pokazuje mi się kod błędu 40. Poczytałem i jest to jakiś błąd POST czyli komputer nawet jak go wyłączę przechodzi w stan uśpienia. Poradziłem sobie z tym bo w windows 10 ma funkcję szybkiego uruchamiana i wystarczy to odznaczyć i jest ok ale jak wyłączę w biosie profil xmp to tego błędu nie ma nawet jak ta funkcja szybkiego uruchamiania jest włączona. I zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje czy coś pamięciami jest nie tak czy problem jest po stronie jakiś sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy 4.6 GhZ miałem 96 stopni, test avx. Jakie masz chłodzenie i jak robiłeś testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...