Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patryk66651

czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam płytę głowna ASrock N68C-S UCC, kartę graficzną GT 430 i zasilacz BeQuiet BQT E5-700W.Wszystko działa. Gdy podpinam do tej płyty głównej GTX 560 ti, po właczeniu komputera mam czarny ekran. Mój kolega sprawdzał u siebie w komputerze ta karte i wszystko działa. W internecie pisze,ze moja płyta jest kompatybilna z ta karta graficzna.

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresetuj ustawienia biosu płyty, jeśli nie pomoże, to go zaktualizuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresetuj ustawienia biosu płyty, jeśli nie pomoże, to go zaktualizuj

Zrobilem auktualizacje biosu 1.30 do najnowszego 1.60 oraz zresetowałem ustawienia płyty głownej - to samo czyli czarny ekran.

proszę o dalsze propozycje rozwiazania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wyjecie zworki (zresetowanie biosu) czy ustawienie biosu na dafault?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable do karty podpięte wszystkie?

Spróbuj innym może jak masz w zasiłce kilka.

zworką najlepiej, potem w biosie default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable do karty podpiete 2x6 pin.

Zrobiony clear CMOS zworka oraz wyjeta bateria od bios na okolo 15 min. Kabel od komputera był wtedy odłaczony.

bios na default przy wlaczaniu kompa.

dalej CZARNY EKRAN i nie da sie nawet wejsc do BIOSU. Wiem ze to dziwny objaw, sam sie dziwie, bo u kumpla działa na innej płycie głównej ( moze to wina płyty, chociaz tak jak pisalem w necie pisze ze jest kompatybilna).Na starej kartcie gt430 dziala.

proszę o jeszcze dalsze propozycje rozwiazania problemu.

 

kable do karty podpięte wszystkie?

Spróbuj innym może jak masz w zasiłce kilka.

zworką najlepiej, potem w biosie default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż inną kartę, jak będzie to samo, to uwalony pci x16. Wtedy obejrzyj dokładnie styki w gnieździe pci x16, może wystarczy podgiąć do środka któryś. Sprawdź czy są ślady przebarwień, osmaleń itp na stykach lub wokół gniazda. Może zimny lut, ale żeby to ocenić, to trzeba wyjąć płytę bo luty są od spodu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż inną kartę, jak będzie to samo, to uwalony pci x16. Wtedy obejrzyj dokładnie styki w gnieździe pci x16, może wystarczy podgiąć do środka któryś. Sprawdź czy są ślady przebarwień, osmaleń itp na stykach lub wokół gniazda. Może zimny lut, ale żeby to ocenić, to trzeba wyjąć płytę bo luty są od spodu..

 

Karta gt430 w tym samym pci-e dziala, a gtx 560ti nie,(pamietam o podlaczeniu 2x6pin). Wiec gniazdo wyglada na sprawne a GTX 560ti jak niedzialal tak niedziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...