Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

razor7

Pomoc w ustawienia routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry uprzedzam, że jestem laikiem, choć jakieś tam pojęcie mam o sprawach sieci, aczkolwiek małe.

Do tej pory używałem internetu z Orange, który szedł po kablu DSL do routera Tenda W150D. Po przeprowadzce podpisałem umowę z nowy dostawcą i internet jest w gniazdku Ethernet. I tu leży problem. Z tego co mówił technik to router działa aktualnie jako switch/acces point. W żadnym urządzeniu nie działa internet dopóki dostawca/technik nie doda go do sieci. Aktualnie dodany jest tylko PC. Technik mówił mi, że w ustawieniach routera trzeba włączyć współdzielone IP lub tryb bramy. Jednak w ustawieniach routera nigdzie nie widzę tych opcji. Tu moje pytanie czy ktoś wie jak ustawić ten router i mógłby mi w tym pomóc. A może ten router może działać jedynie jako switch/acces point? Ustawienia routera są domyślnie (kiedy jest w dsl mod) pod adresem 192.168.8.1, jednak kiedy internet działa (w trybie ethernet) na PC router zmienia swój adres na 10.32.123.1, ale wtedy już nie można wejść w ustawienia; wyskakuje powiadomienie, iż przekroczono czas oczekiwania.

 

/Edit:

Znalazłem opcje dotyczące AP (załącznik). Po zmianie na Wireless Bridge nie ma żadnej zmiany. W obu opcjach po wyłączeniu Bridge Restrict przestaje działać internet. Zapomniałem dodać, że aby internet chodził w trybie Ethernet DHCP musi być wyłączone.

 

Zdjęcia:

gwWXvyY.png

AnOaMhk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ruter teoretycznie działa w trybie WAN/DSL - niestety, w praktyce - nie. Zmień ruter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za badziewie

 

kup na allegro jakiś za 20zł i będzie 100 razy lepszy

 

np. wa500g, wr740n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakupię router TP-LINK TL-WR841N i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

/Edit: Niestety kupno nowego routera nic nie dało, a przynajmniej ja nie wiem jak go ustawić. Internet działa na głównym PC, gdyż sklonowałem adres MAC PC.

 

/Edit2: Kiedy ustawiłem automatyczne wykrywanie sposoby połączenia (Dynamiczne, Statyczne, PPoE itp.) przez chwilę wszystko działało poprawnie, jednak kiedy chciałem ustawić hasło inne niż domyślne znów wszystko padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakupię router TP-LINK TL-WR841N i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

/Edit: Niestety kupno nowego routera nic nie dało, a przynajmniej ja nie wiem jak go ustawić. Internet działa na głównym PC, gdyż sklonowałem adres MAC PC.

 

/Edit2: Kiedy ustawiłem automatyczne wykrywanie sposoby połączenia (Dynamiczne, Statyczne, PPoE itp.) przez chwilę wszystko działało poprawnie, jednak kiedy chciałem ustawić hasło inne niż domyślne znów wszystko padło.

Jakie hasło zmieniasz i po co?? :E

 

Pisz dokłądniej o co ci chodzi bo z domyslania mozna się przegrzać dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie hasło zmieniasz i po co?? :E

 

Pisz dokłądniej o co ci chodzi bo z domyslania mozna się przegrzać dzisiaj.

 

Chodziło mi o hasło do Wi-Fi.

 

 

Jednak problem rozwiązany. Pomimo poleceń technika, aby wyłączać DHCP (przy starym routerze) pomogło ich włączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nic nie rozumiem cos Ty ustawial i wogóle. Masło maslane z tego co piszesz. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...