Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TDK99

Czemu płyta piszczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta MSI MS-7667, produkowana dla firmy Medion, na platformę 1155, piszczy po 2 razy po włączeniu kompa.

Podwójne piśnięcie - przerwa - podwójne piśnięcie - przerwa itd...

Ekran się nie uruchamia, wentylatory i dysk chodzą.

Instrukcja do płyty jest skąpa i nie określa sygnałów dźwiękowych.

Wydaje mi się, że wszystko podłączyłem dobrze. W innej obudowie wszystko było OK. W nowej obudowie jest inny zasilacz i inna karta grafiki niż wcześniej. Pamięć i dysk są te same. Procesor to i5-2500. Co może oznaczać to podwójne piszczenie? Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bios wydaje piski. Nie wiem jakiej jest marki (AMI, Award) więc nie pomogę w rozszyfrowaniu co one oznaczają. Te piski są krótkie, czy długie?

Jednak myślę, że jest jakiś błąd w montażu i dlatego się nie uruchamia komputer. Upewnij się, że karta grafiki i Ram są prawidłowo osadzone w slotach, podociskaj wszystkie kable. Jeśli masz więcej niż jedną kość Ramu to zamień ją miejscami i wówczas zobacz czy coś się zmieni.

 

Tu jest napisane, że może oznaczać to błąd parzystości RAM. Jaka dokładnie jest ta pamięć? Czy na pewno jest kompatybilna z płytą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze kolega wyżej albo wyjmij i wsadź ponownie pamięć, albo:

 

2 krótkie Błąd podczas testu POST, sprawdź wszystkie karty rozszerzeń w komputerze, spróbuj uruchomić komputer w konfiguracji minimalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Faktycznie, ze wskazanego artykułu wynika, że to może być błąd parzystości RAM, tylko nie wiem co to znaczy. Wcześniej, w innej obudowie płyta bez problemu pracowała z tym RAMem. Teraz zmieniałem gniazda RAM i w każdym przypadku jest problem. Wkładam tylko jeden moduł RAM.

Kartę grafiki nie za bardzo mogę wyjąć, bo na płycie nie ma gniazd graficznych. Spróbuję włożyć inną GPU, tę co wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...