Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

koowal1

jak stać się dostawcą internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem sporą część internetu i mimo, że kwestia była wielokrotnie poruszana to odpowiedzi nie udało mi się znaleźć

Moje pytanie brzmi: jak stać się dostawcą internetu pokroju np. orange

nie chodzi mi tu o dzierżawienie łącza od któregoś z istniejących już operatorów

czy jest możliwe podpięcie się do "globalnej sieci" tak aby jedynym ograniczeniem była szybkość transmisji danych wynikająca z możliwości sprzętu którym dysponuje

kwestie prawne nie są dla mnie istotne, interesuje mnie jak to zrobić, w jakim stopniu dostępna jest taka usługa dla przeciętnego człowieka, czy wymaga to np. własnego satelity telekomunikacyjnego ew. koszty jeśli ktoś się orientuje.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej po prostu wykupić sobie DSL czy coś w tym stylu od Orange/innego operatora, podpiąć to do jakiegoś dużego routera (duża ilość gniazd) i share'ować innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: jak stać się dostawcą internetu pokroju np. orange

nie chodzi mi tu o dzierżawienie łącza od któregoś z istniejących już operatorów

czy jest możliwe podpięcie się do "globalnej sieci" tak aby jedynym ograniczeniem była szybkość transmisji danych wynikająca z możliwości sprzętu którym dysponuje

kwestie prawne nie są dla mnie istotne, interesuje mnie jak to zrobić, w jakim stopniu dostępna jest taka usługa dla przeciętnego człowieka, czy wymaga to np. własnego satelity telekomunikacyjnego ew. koszty jeśli ktoś się orientuje.

 

Jeśli już myślisz o własnym satelicie, to proponuję trochę poczekać. Ostatnio jedna z polityczek rządzącej partii deklarowała budowę kosmodromu na Pomorzu. Zapewne pierwsze wystrzelone satelity będą objęte promocją, więc można będzie trochę zaoszczędzić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Poczytaj o Tier 1 Network. Kłdziesz swoją infrastrukturę (kable podoceaniczne, satelity itp) potem podpisujesz umowy z pozostałymi operatorami Tier 1 o wymianie ruchu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...