Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

osesek

ciut lepiej od HD7870 2GB - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem trochę niezadowolony z możliwości karty w GTA , chciałbym coś ciut lepszego. Z tego co widzę, to R9 270X już jest ciut lepszy i w sumiechyba by wystarczył. Niby to to samo co 7870, ale nie wiedzieć czemu ma lepsze wyniki w grach wg testów różnych, chociażby t PClab. Moja karta to GB Windforce 7870 OC 2GB. Nie chcę jej podkręcać, wolę kupić coś innego. Ale jakie karty dadzą ciut więcej i za niewielką dopłatą? Co warto kupić i dlaczego? I nie chcę karty która żre kupę prądu. W zasadzie to takie mam wymagania tylko. A może warto coś mocniejszego? Propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana HD7870 na HD7870, niezbyt przemyślane.. Tak jak napisał kolega wyżej, minimum GTX950, najlepiej GTX960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, GTX950 wymięka z HD7870 który go zjada. GTX960 na szybko widzę że jest podobnie do HD7870. Nie kwapię się do nVidii, ale w sumie jest mi to obojętne. Tyle, że wszystkie karty które mi padły na amen i niespodziewanie to były właśnie od zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, GTX950 wymięka z HD7870 który go zjada. GTX960 na szybko widzę że jest podobnie do HD7870. Nie kwapię się do nVidii, ale w sumie jest mi to obojętne. Tyle, że wszystkie karty które mi padły na amen i niespodziewanie to były właśnie od zielonych.

GTX 950 to poziom wydajnościowy 7870/R9 270 więc raczej nie wymięka, możesz się rozejrzeć za R9 380 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, GTX950 wymięka z HD7870 który go zjada. GTX960 na szybko widzę że jest podobnie do HD7870. Nie kwapię się do nVidii, ale w sumie jest mi to obojętne. Tyle, że wszystkie karty które mi padły na amen i niespodziewanie to były właśnie od zielonych.

 

7870 < 950

 

7870 = 270

 

http://pclab.pl/art65402.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo 280x tu byś nie miał wielkiej dopłaty taka sprzedałem wiec jest lepsza o wiele od takiego gtx950 i nie kosztuje wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hwcompare.com/18439/geforce-gtx-960-vs-radeon-hd-7870/

 

jakby łeb w łeb

 

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-960-vs-radeon-hd-7870

 

Do tego boję się szyny 128bit, może dla gierek wystarczy, ale jakieś renderingi, obróbka video itd, pewnie się zapycha. No i to wykonanie z jednem wentylatorem ... paranoja. Za to z dwoma osiąga już ceny 800 i więcej, to można lepszą znacznie upolować w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie na jakim procesorze wykonywane są testy na techpowerup.. jak nie masz najnowszej i5-tki, to nie sugeruj się tym testem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie na jakim procesorze wykonywane są testy na techpowerup.. jak nie masz najnowszej i5-tki, to nie sugeruj się tym testem

To jakim mam się sugerować jeżeli tylko na takich procesorach są testy? Na PCLabie użyty był i7 4770k czyli nie jakoś dużo słabszy od i7 6700k. Właściwie to może z 10% słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 3570 ale chyba zmienię na i7 3770 ze względu na wydajność przy renderingach i obróbce video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Mam i5 3570 ale chyba zmienię na i7 3770 ze względu na wydajność przy renderingach i obróbce video.

 

Warto dopłacać kilkaset zł za drobny wzrost wydajności? W benczmarkach ładnie wygląda ale ile jest w rzeczywistości klatek więcej? Moim zadaniem, jak już zmieniać to na używkę 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już miana podstawki się kłania, a nie bardzo chce mi się zmieniać płytę. A jeśli już, to przeszedłbym raczej na coś nowszego z DDR4. A tu już poważne ceny się zaczynają jak sądzę. Płyta może nie, pamięci też nie, ale procesory zapewne owszem. No i inna sprawa, że płyty z DDR4 nie mają , a przynajmniej nie znalazłem, gniazda pci do karty dźwiękowej X-Fi do której się przyzwyczaiłem i nie chce mi się jej zmieniać. Pomijając kartę dźwiękową, pewnie procesory są drogie, jakiś odpowiednik i5 3570 pewnie jest dwa razy droższy.

 

Ale o GPU a nie CPU jest temat. Czy tylko jedna karta jest alternatywą dla HD7870? Bo propozycja była GTX 960 i tyle. Patrzę jeszcze na GTX770 i różne inne, R9 380 i kilka innych, ale albo mają podobne wyniki w testach a prądu żrą masę, albo lepiej wypadają trochę, ale za to kosztują sporo więcej. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...