Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

p0k314

Corsair Vengeance V400M - czy ktos ma rozpiske kabli?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Corsair troche za szybko wprowadzil te serie na rynek i nie ma wlasicie o niej danych. Czy ktos z Was przypadkiem nie ma dostepu do tego modelu i moglby opisac jak on wlasciwie wyglada? Zasilacz wydajesie byc mocno intereusjacy (wlasciwie cala seria tych zasilaczy) - wszystko wskazuje, ze jest to polka jakosciowa o oczko wyzej od znanej i uznanej serii CX przy racjonalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz to zdegradowana seria rm - niższa sprawność, ale za to z jap. kondensatorami i z dołożonym ocp na 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz to zdegradowana seria rm - niższa sprawność, ale za to z jap. kondensatorami i z dołożonym ocp na 12v

 

Otoz to. Problem w tym, ze nie ma rozpiski kabli. Zero informacji o dlugosci i wtykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o długość kabli się nie martw - KLIK

 

Ale wlasnie sie martwie: wcale nie chce miec dlugich. Niektorzy daja 45 cm, inni 60. Inny uklad wtyczek w zaleznosci od producenta, a nawet serii. Itd, itp. Strone widzialem, tam nie ma zadnych informacji - do innych zasilaczy sa. Ewidentnie sie pospieszyli z premiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem, o długość kabli się nie martw - nie będą ani za krótkie, ani za długie (u konkurencji w podobnej cenie również) - KLIK - porównaj sobie długości kabli w innych seriach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopalem sie juz przez te dokumentacje. Odrobilem lekcje, slowo. :) Chodzi o szczegoly. Oczywiscie, mozna kupic pierwszy lepszy markowy zasilacz. Chyba jednak nie o to chodzi, aby wykladajac kilkaset zlotych, pozniej sztukowac jakimis przejsciowkami i spinac naddatki przewodow. Mam sprecyzowane potrzeby i na ten moment spelniaja je PURE POWER L8 400W/PURE POWER L8-430WCM lub STRAIGHT POWER 10 400W (no, mniej wiecej). Ale zawsze warto szukac alternatyw!

 

BTW:

Sa jeszcze:

*FSP/Fortron 400W AURUM 80PLUS GOLD PPA4003100 - baaardzo fajny, ale za male odleglosci pomiedzy zlaczami SATA. Daja 5 cm (co jest norma) ale ja potrzebuje 7 cm, poniewaz mam dodatkowe chlodzenie.

*SeaSonic S12II-430 - niezgorszy, ale kable tak dlugie, ze moglbym sie na nich powiesic. Idealny zasilacz do bigtowera i wiekszych.

*Corsair CX 430m - tak samo jak SeaSonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spory rozrzut zarówno cenowy, jak i jakościowy...aurum, straight power i vengeance to zbliżona półka jakościowa (z tym, że straight power ma gorsze elektrolity), a cx430m i pure power to skromniejsze konstrukcje - pomiędzy tymi dwiema grupami jest seasonic s12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Dlatego szukam alternatywy - zawsze lepiej miec wybor. Nawet handlowiec z Morele nie ma pojecia jakie kable maja te zasilacze, a oni bezposrednio wspolpracuja z porducentami. Mimo, ze minely prawie 2 miesiace od premiery nie ma takze testow w sieci, co jest dziwne. Moze to zasilacznie tajne przez poufne. Tak czy inaczej bede szukac informacji.

 

http://www.technic3d.com/review/netzteile/1874-corsair-vengeance-netzteil-mit-650-watt-im-test/1.htm - to jedyny test jaki znalazlem, ale 650 wiec nijak moze sie miec do 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na długości kabli innych modeli corsair i wyciągnij wnioski...jeśli nie, to kombinuj dalej, bo uczepiłeś się najmniej istotnej rzeczy przy wyborze zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cechy sa dla mnie istotne. Jak kupowac to z glowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogos interesowalo (a pewnie nie): ostatecznie jako kompromis wybralem Seasonic S12II-430. Sprawdza sie. Bardzo dobra konstrukcja jeszcze z czasow gdy robiono zasilacze, a nie zabawki. Jednak tu tez widac ciecia kosztow: zamiast kolorowych i trwalych kabli w oplocie, mamy te g...ane czarne tasmy, gdzie nawet nie wiadomo ktory kabel jest ktory. W starszych S12II-430 byla oczywiscie elastyczna, kolorowa wiazka, ze o w/w oplocie litosciwie nawet nie wspomne. Tak wiec generalnie OK, ale pewne rozczarowane jednak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupiłeś nowego w sklepie, to przepłaciłeś - dopiero po otworzeniu zasilacza widać, gdzie są oszczędności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest akceptowalniej, niz w przypadku wielu produktow konkurencji. Porownywalem konstrukcje dosc dokladnie (przede wszystkim wlasnie budowe, uzyte czesci etc) i Seasonic wciaz wypada najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z czym porównywałeś tego seasonica? bo ten model, oprócz dobrego elektrolitu, to budżetowa konstrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak, ten Seasonic to mniej więcej poziom Chiefteców GPA/Corsairów VS z jedną różnicą w formie lepszych kondensatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i wentylatora na lozysku olejowym. Dla mnie jest to calkiem sporo w porownanu do konkurencji w tej cenie: dobra, solidna elektornika + ciche, teoretycznie wieloletnie chlodzenie. Czego chciec wiecej za te 250-300 zl? Zasilacz ma dzialac stabilnie i cicho - i o to chodzi. Uwazam, ze jest to wciaz najlepsza cena/jakosc na rynku. Nie da sie kupic do tych 300 zl sprzetu, ktory mialby wszystko. Nawet tak zachwalane be quiet! byly o oczko nizej od Seasonica (i to zdecydowanie). Slowo, ze przekopalem temat bardzo dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są wentyle bez oleju w łożysku? przyjrzyj się jeszcze raz zasiłkom w tej kwocie, bo tak naprawdę ostatnie, co można powiedzieć o seasonicu, to to, że jest to najlepsza cena/jakość

 

ps. gorzej w tej kategorii chyba tylko bequiet wypada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a są wentyle bez oleju w łożysku?" - alez oczywiscie, wiekszosc daje klasyczne kulkowe. Seasonic daje FDB (i chyba BQ! ale nie jestem pewny). Oczywiscie w tej polce cenowej.

 

EDIT: sprawdzilem, czesc BQ! ma takze wentylatory na lozyskach FDB. Sam uzywam Silent Wings Shadow Wings ale nie bylem pewny czy analogiczne chlodzenie wkladaja do zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź jeszcze raz, bo w Twoim seasonic-u jest śmigło na łożysku kulkowym ;) bequiet, od pure power w górę, daje silent wings (jedyna zaleta ich zasilaczy)

 

ps. w łożysku kulkowym nie ma smarowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może "upgrejdowali"(chyba kitu by nie wciskali), bo wszystkie recenzje pokazują wentyl adda na kulkach, do tego xfx-y na tej platformie też mają takie wentyle...po za tym, łożysko fdb bywa różnej konstrukcji i różnej jakości - są wentyle fdb, które pracują gorzej niż zwykłe ślizgówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Hong Hua FDB, czyli to samo, co w XTR-ach/Edge, sprawia problemy przez QC - wiele osób skarżyło się na terkotanie - to niekoniecznie musi być samo łożysko, ale np. nie do końca wyważone łopatki/drobne defekty, nie zawsze widoczne od razu. Jest dość świeży temat na JonnyGURU o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Takie rzeczy to tylko mikrofirmach. Zapytaj ludzi ile np w budżetówce wtedy zarabiali, czy na przysłowiowej kasie w biedronce, i nie w Warszawie Nie mówię, że minimalną, ale takie 1000-1200 to była norma. Tutaj np rozporządzenie z 2007 r. o pensjach nauczycieli: https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2007-56-372,17338922.html Jak widać, pensje od 748 do 2195 brutto. Mojemu koledze po prawie i zrobieniu aplikacji radcy (w sumie 8 lat chyba),  w 2008 proponowano w kancelarii 850 zł netto 😂 I nie, nikt nie dokładał pod stołem. Tutaj artykuł z 2007 roku o Cersanicie: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/poszlo-o-podwyzke/ar/8276584 na 1000 zł netto ludzie musieli robić nadgodziny, chcieli 1300 - wylecieli z pracy... Możemy też zamiast minimalnej popatrzeć na średnią, wtedy to było ok 2700, dziś 7800 brutto.
    • U mnie jest, sporo też u ludków z reddita widziałem. Jeżeli często włazisz do biosu, zapisujesz i retrenujesz, to wiadomo, że taka procedura się nie odpali. U mnie się zaczęło jak już wszystko sobie dokładnie ustawiłem i przestałem włazić do uefi. Z miesiąc minął +-, odpalam kompa, wentyle działają a tu ciemno. Myślę se - kurła, niestabilny ram może. Ale że czytałem wcześniej nieco o tym okresowym retreningu, zostawiłem na kilka minut i normalnie winda się odpaliła. To jest takie zabezpieczenie, żeby co jakiś czas ram się sprawdzał czy aby oki jest.
    • Dalej to jest średnia pomiędzy wyświetlaniem poszczególnych klatek. Jeśli czasy pomiędzy poszczególnymi klatkami będą trochę barzdziej  nieregularne to może się gubić. g-sync kompensuje to w kwestii płynności, ale matryca będzie się gubić i migotać. Wyłącz G-sync ustaw stałe 100, 120 czy tam ile chcesz i powinno być znacznie lepiej w grze która ma problemy z miganiem i wahaniami frametime.  
    • Nie wiem jak gigabyte, bo nie używam go na co dzień, ale mój asus tego nie ma. Jak jakoś w lutym wrzuciłem bios i ustawiłem wszystko, tak do dziś startuje zawsze szybko.
    • W sumie zostały mi 2 odcinki bo oglądam powoli ale ten ghul to badass, co kłóci się zupełnie z tym jaki był jako człowiek. No nie wiem liczyłem, że coś tam kliknie z nim a ten bydlak jest totalnie bezwzględny. Fajnie, sam mam ochotę wbić mu szpadel w czerep.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...