Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drjaco

Zestaw komputerowy do 4500zł,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup komputera. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to około 4,5tysiaca monitor+komputer.

 

Najpierw zacznę od monitora. Zależy mi na tym aby dobrze wyglądał, najbardziej podobają mi się bez ramkowe zakrzywione, rozmiar to 27 cali, odległość od monitora to jakieś 70-80cm, celował bym raczej w coś wyżej niż Full HD, bardziej przyszłościowe.

Co do samego komputera, użytkowany będzie głownie do zastosowań domowych + gry. Może nie będą to najnowsze tytuły bo World o Warcraft, CS GO, H1Z1 i najnowsze Call of Duty. Chciałbym aby w każdej z tych gier było 100fps lub wiecej w ustawianiach ULTRA

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x Benq GW2760HS (VA, 4ms, HDMI/DVI, głośniki)

1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)

1 x Antec VP-PC 500W 120mm

1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/

1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

1 x Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224

 

4469 zł z esc.pl

 

Złożenie i wysyłkę masz za free. Wpisz w komentarzu: X98TY2AZ + dostawa

 

Dociągając budżet ciut mocniej masz Samsung LC27F390FHUXEN z freesync. Można zejść do R9 380 albo czekać na Polarisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Zestaw drugi troszkę lepiej mi się podoba. Zastanawiam się nad drugiem dyskiem 1 TB jest on mi nie potrzebny, po za tym mam zewnętrzny dysk. Także chyba z niego zrezygnuję. I zostanę przy dysku SSD, zawsze można dołożyć.

 

warto dopłacać te 200zł do tego monitroa i mieć tą technologie freesync?

 

A warto czekać na tego Polarisa będzie on lepszy od tego Geforca 970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dopłacić ale i grafikę wtedy na coś z AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dopłacić ale i grafikę wtedy na coś z AMD.

 

 

Czyli ta technologia działa tylko z kartami AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poczekaj na Polarisa i coś dobierzesz. Oczywiście możesz brać też nV ale z Freesync nie skorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz kiedy będzie premiera tego Polarisa? bo dwa trzy tygonie mogę się wstrzymać ale nie dwa miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zaraz coś ma się pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz kiedy będzie premiera tego Polarisa? bo dwa trzy tygonie mogę się wstrzymać ale nie dwa miesiące

Jak chcesz przeglądać internet w odległości 70 - 80 cm od ekranu, wydaje mi się, że 27 cali to jest za duża przekątna. Według mnie optymalna przekątna ekranu to 23-24 cale.

Taki np. z matrycą VA

http://allegro.pl/zakrzywiony-samsung-s24e500cs-led-4ms-va-2x-gratis-i6211218148.html

lub taki z matrycą IPS - Iiyama XU2390HS

http://inspiracje.x-kom.pl/majowe-przeceny

Do tych gier co wymieniłeś nie potrzebujesz karty za 1500 zł i wzwyż " nie będą to najnowsze tytuły "- jak napisałeś; karta za około 1000 zł powinna spokojnie dać sobie radę.

Za tydzień lub dwa to będzie premiera gtx 1070, ale tutaj ceny niższej od gtx 970 bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta odległość będzie koło metra tak naprawdę albą i troszkę więcej bo samo biurko ma szerokości 90 cm, zastane przy 27.

Co do karty chyba masz rację. Też się zastanawiam czy aż tak droga karta jest mi potrzebna do tych tytułów, tylko czy Call of Duty pójdzie w full ustawieniach na 60fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta odległość będzie koło metra tak naprawdę albą i troszkę więcej bo samo biurko ma szerokości 90 cm, zastane przy 27.

Co do karty chyba masz rację. Też się zastanawiam czy aż tak droga karta jest mi potrzebna do tych tytułów, tylko czy Call of Duty pójdzie w full ustawieniach na 60fps?

Poglądowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaję się ok, z kupnem nowego sprzętu zawsze jest ciężko podjąć decyzję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"do zastosowań domowych" szukałbym monitora z ekranem IPS/ PLS/ VA. Do gry w takiej rozdzielczości to karta za 1000 zł ciut za słabo / wtedy trzeba by było przeskoczyć na R9 390 lub czekać na gtx 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"do zastosowań domowych" szukałbym monitora z ekranem IPS/ PLS/ VA. Do gry w takiej rozdzielczości to karta za 1000 zł ciut za słabo / wtedy trzeba by było przeskoczyć na R9 390 lub czekać na gtx 1070.

 

 

czyli kwota zwiększy się o jakieś 1,5 tyś zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...