Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cybor1993

Asus Strix Gtx 970 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Tydzień temu podłączyłem do karty graficznej drugi monitor. Pierwszy to ASUS VG248qe 144hz połączony przez DVI a drugi to LG23MP65 połączony przez HDMI. Zacząłem używać GPU TWEAK 2 żeby kontrolować wiatraki w karcie graficznej bo jej temperatura oscylowała w granicach 50-60 stopni bez obciążenia.

 

A oto jak zachowuje się komputer podczas grania: (proszę o zwrócenie uwagi na zachowanie światła, na niskich detalach jest wszystko ok a na ULTRA praktycznie nie przetwarza poprawnie światła)

 

 

Objaw "śnieżenia" pojawia się po zmianie rozdzielczości z mniejszej na większą, ale pojawia się tylko na pierwszym monitorze.

 

W załączniku dodatkowe zdjęcie z objawami.

 

Czy na 100% jest to karta graficzna ? Chcę tylko zasięgnąć opinii ekspertów.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

post-477045-146437905602_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozbądź się tego badziewia od asusa z systemu, przeinstaluj sterownik (z użyciem ddu) i sprawdź na jednym monitorze (karta bez oc, wszystko na fabrycznych ustawieniach)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, zrobiłem jak radziłeś i wszystko działa normalnie. Czy możliwe że jest to wina GPU TWEAKA czy drugiego monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione i wszystko ok, czyli to ten cholerny GPU TWEAK... Czy mogło to jakoś trwale uszkodzić karte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty programami do oc nie uszkodzisz (nawet grzebaniem w biosie tego nie zrobisz - chyba, że wgrasz bios od innej karty, to wtedy masz szansę :E ) - spróbuj msi afterburner - bo gtx-a 970 bez oc trzymać nie wolno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Ta karta graficzna jest fabrycznie podkrecana wiec nie chcialem sie zaglebiac w OC, chcialem tylko zrezygnowac z polpasywnego chlodzenia i uruchomic wiatraki zeby mogly ciagle pracowac. Czy jest to mozliwe bez GPU tweaka, a tak przy okazji polecisz jakies chlodzenie wodne do procka ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, spróbuj msi afterburner - nie ruszasz zegarów, tylko ustawienia wentyla - aby skasować tryb pasywny bez konieczności używania zew. programów, musiałbyś wyedytować w biosie jedną liczbę i przeflaszować go

 

ps. co do chłodzenia, jaki procek i buda? no i ile na chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, nie bede grzebal w biosie wiec zostane przy MSI afterburner.

 

 

Bude mam Fractal Desine Define R5 wersje silent, procek i7 4790k, a na chlodzenie wolalbym wydac okolo 500 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wodę" sobie odpuść, zwłaszcza do tego procka...jak chcesz absolutny top, to nh-d15, a jak kolor nie pasuje to np. dark rock pro 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dziwną sytuację, ja mam tą samą kartę i w idle temp 32 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Bardzo pomogłeś, jak mogę się odwdzięczyć ?

 

 

na jakim serverze grywasz w bf ???

 

Gram razem z kumplami na serwerach plutonu

http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/servers/show/pc/c309630e-7955-4727-8961-3f2ee44e2c46/1-uNSq-net-pl-TDM-400T-Best-Settings/

http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/servers/show/pc/e9211a7f-5f92-469c-a72f-e9d1b188499a/2-uNSq-net-pl-CQL-1600T-Best-Settings/

http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/servers/show/pc/0225947a-6389-4333-9f48-a8853b359327/3-uNSq-net-pl-RUSH-300T-Best-Settings/

 

Masz dziwną sytuację, ja mam tą samą kartę i w idle temp 32 stopnie.

 

Też tak miałem do momentu podłączenia drugiego monitora. Później temperatura ciągle oscylowała w granicach 50 stopni. Masz 2 monitory czy 1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ,ale z ciekawości podłączyłem jakiegos szrota i tempy i idle wahają się około 42 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje teraz nie przekraczają 40 stopni w idlu mimo ze są podłączone 2 monitory. Teraz tylko mam problem z uruchomieniem kompa jakby telefon łapał bootloopa. Zatrzymuje się na obrazie BIOS-u i koniec, po restarcie uruchamia się normalnie, natomiast po wyłączniu i włączeniu ręcznym nadal freezuje na etapie BIOS-u...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...