Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Graczdari

Pilna reanimacja komputera oparta na s.775

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Obecnie jestem bez komputera stacjonarnego a finansowo na nic ciekawego nie mogę sobie pozwolić póki co. Odkopałem sprzęcik....nic wielkiego, ale chciałbym go za te 600-700zł odświeżyć.

 

Obecnie znajduje się w nim:

 

MOBO: Evga SLI 750i

CPU: Core 2 Quad Q9300....zdegradowane, standardowe zegary trzyma tylko na podniesiony napięciu.

RAM: 2x4GB

GPU: GeForce 9800gt 1gb od Gigabyte

PSU: W tej chwili nie pamiętam, ale jakiś Corsair 650 z czerwonym paskiem.

 

I co chciałbym zrobić?

 

Otóż rzuciła mi się w oczy ta aukcja - zastanawiam się czy warto tym się zainteresować. Cena zachęca: http://allegro.pl/intel-xeon-x5450-q9650-lga775-4x3ghz-1333mhz-fsb-i6206260004.html + kolega proponuje mi za 450zł GeForce 950 2gb a ja gdzieś tam mam jeszcze ssd 256gb.

 

Czy taki zestaw przejściowo ma racje bytu i czy będzie się na tym dało jakoś pograć i popracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ok - KLIK płyta z najnowszym biosem powinna przyjąć procek, zasilacz masz pewnie hx620 - dobra konstrukcja, za kartę cena ok - poskładać do kupy, podkręcić i będzie malina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten procesor i hd 6950 2gb za około 250 zł. nic wiecej w niego nie inwestuj. dysk ssd jak masz to podpinaj, a jak nie to nie kupuj jeżeli nie planujesz go brać do nowego komputera. Wariant taki, Jeżeli to komp "chwilówka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

250 plnów za starą kartę niewspieraną już od jakiegoś czasu w sterownikach? już lepiej 7770/7790 wziąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sprzedać całkowicie ten zestaw na 775, bo nawet po OC @4Ghz, nie dorówna wydajnościowo 1366, których płyty serwerowe już można w rozsądnych cenach kupić, a najtaniej 4 core E5620 za 50 zł, bardzo przyzwoicie wypada w testach. Można spokojnie pod niego podstawić i7-920, a nawet wyżej, bo te procki są w testach dostępne do porównań.

Więcej o tym:

http://forum.pclab.pl/topic/933619-Procesory-LGA-771-w-plytach-LGA-775/page__view__findpost__p__14045400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bierz nowszą kartę, a płyta według testów pociągnie tego proca, do tego oc i całkiem sprawna maszynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany, to przez chwile mi to kiełkowało jak widziałem po ile chodzi i7 920....ale jak zobaczyłem ilość płyt głównych pod to i ich ceny to dałem sobie spokój :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty serwerowe od 200 zł, E5620, lepszy odpowiednik energetycznie co najmniej od i7-920, całość 250+ +większa obudowa jeszcze.

Wyjdzie nie dużo drożej, a lepiej, mimo że ta płyta nie obsłuży OC, to i tak będzie lepiej od E5450@4Ghz.

Chyba że różnicę jak bedzie, dolozysz do karty, to lepiej dołożyć do GPU. Zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty serwerowe od 200 zł, E5620, lepszy odpowiednik energetycznie co najmniej od i7-920, całość 250+ +większa obudowa jeszcze.

Wyjdzie nie dużo drożej, a lepiej, mimo że ta płyta nie obsłuży OC, to i tak będzie lepiej od E5450@4Ghz.

Chyba że różnicę jak bedzie, dolozysz do karty, to lepiej dołożyć do GPU. Zależy.

 

Ok, a gdzie tam jest slot PCI-E? :P Bo jak patrze na te tańsze serwerowe mobasy, to jej nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym proliancie. To jest płyta która jest częścią większego zestawu. Tam bodaj jest pcie, ale musisz dokupić extender żeby ten slot obsadzic. Zresztą poczytaj o tej płycie i jej instrukcję. Jej rozmiary też są chyba jeszcze inne niż e-atx. Ja akurat upolowałem coś tańszego. Może na Ebay coś się znajdzie. Szukałbym osobno na każdej stronie narodowej Ebay, bo nie zawsze kategorie się wspólnie wyswietlają odnoszę wrażenie.

No i sprawdź to jeszcze, ale nie musisz obu socketow obsadzać zwiększając koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to lepiej kupić jakiś mocny procesor pod 775 i go kręcić. Do tego jakaś porządna karta graficzna pokroju właśnie GTX950 i jest dobry komputer.

Jak zmieniać podstawkę to przynajmniej na i5 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panuje takie przekonanie. Tylko ten E5620 osiąga w grach wydajność niekręconego i5 2500.

A w zależności od okazji potrafi wyjść zauważalnie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe OT:

@deton24

Tak z ciekawości zapytam, bo w temacie Xeonów nie jestem zbytnio obeznany - da się wpakować do mojego mobo coś mocniejszego od poczciwego i5-750? (komp z sygnatury). Zaciekawiłeś mnie tym tematem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywa często że mimo iż producent nie umieszcza Xeonów na swojej liście, to bywają obsługiwane, ale to każdy przypadek trzeba sprawdzać indywidualnie w google, bo zdarzyło się raz na tym sockiecie bodaj że widziałem że płyta nie wspierała Xeonów. Mam tutaj na myśli coś od min. X3440 wzwyż, bo 30 ma słabe wyniki. Ale to i tak pułap bliżej porównywalny z tym i5. Najwyżej różnice w OC.

Poczytaj o wspieranych procesorach na Twoją podstawkę. Na stronie Intela znajdziesz wszystkie procesory danej serii np. tych x34xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...