Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Petru23

Cubot X17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że wiele osób prosiło o podzielenie się wrażeniami z posiadania Cubota X17 stwierdziłem, że zrobię taką mini reckę. Może pomoże to komuś w podjęciu decyzji przy zakupie telefonu, zmieni trochę wymagania co do słuchawki. Jedziemy

 

Co możemy dostać za 700zł? A nawet do 1000zł? Oczywiście nie mówimy o używkach i zamawianiu z Chin. Mówimy o zakupie telefonu w polskim sklepie, z polską gwarancją i z serwisem realizowanym w Polsce. Do tysiąca to chyba moto G 3gen albo P9 Lite z allegro świeżo z salonu od 900zł można wyrwać.

Pewien dosyć popularny sklep oficjalnie wprowadził do swojej oferty kilka słuchawek marki Cubot. Dokładniej - został oficjalnym dystrybutorem tej marki na rynku polskim zapewniajac polski serwis (jest też oficjalną dystrybucją marki OnePlus). Czyli teoretycznie nie różni się to niczym od samsungów, lg, htc itp itd. Więc mając 700zł można kupić na równych (z "popularnymi" markami) warunkach Cubota a nawet wykupić ubezpieczenie od każdego zdarzenia losowego (jak w innych sklepo-marketach rtvagd.)

 

Testy Cubota są ogólnie dostępne w sieci, ja polecam tę recenzję bo ma sporo fajnych zdjęć i zrzutów ekranu oraz zgadzam się z nią praktycznie w całości. A co ja osobiście mogę o nim powiedzieć? A no to, że za 700zł dostałem, oprócz polskiej gwarancji

 

Świetne wykonanie. Cieniutki, jedynie 6,1mm. Z przodu szkło 2,5D, z boku zimny, chropowaty i matowy metal z fajnie zeszlifowanymi na błysk krawędziami. Tył to dwa paski matowego białego plastiku i rewszta metal. Chłodny, przyjemny, metal. Dziś porównywałem w salonie play (przy okazji zajrzenia do znajomego w galerii) z Huawei P9. Głownie wizualnie, gabarytowo i przyjemnosci dotykania ;) pobawiliśmy się chwilkę moim Cubotem i P9 w kolorze srebrnym. Telefony są bardzo do siebie podobne. gabarytowo praktycznie to to samo. Różnice prawie nieodczuwalne. Sami zobaczcie

cubot_x17_15.JPGhuawei_p9_smartfon.jpg

 

Różnią się tak naprawdę tyłem, co widać i szlifem ramki. IMO w X17 fajniejsza. Obłosci nie zawsze wskazane. W dotyku podobnie, gabaryty praktycznie takie same. Jakość wykonania również porównywalna. Na pewno cubot nie jest gorzej wykonany (mozecie przecież sami to zweryfikować, salonów tego sklepu jest po całej Polsce)

Jest cięższy ale to już kwestia preferencji każdego z Was, czy wolicie cięższe czy lżejsze. Jak dla mnie to telefon wykonany jest świetnie. Tyle na ten temat.

 

Czy wydajny? A no ma 4 rdzenie niby tylko 1,3GHz... ale za to 3GB RAM. Tu, oprócz gier nic nie przytnie, aczkolwiek pogrywam troszkę w Assasyna black flag i The pirate Caraibean coś tam i jest ok. W tej drugiej ciut musiałem z max ustawień zejsć. Także tyle.

 

System to niby prawie czysty android 5.1. Zmiany dotycza jedynie dodaniu kulku funkcji do aparatu (zdjęcie 3D - takie jak w matrixie uniki przed kulami), jednoczesne zdjęcie z obu aparatów, ulepszacze, motywy itp. Fajne jest wygładzanie zmarszczek :)

 

Ekran - no... chwalą się, ze to ten sam co w iPhonach (nie wiem czy o producenta chodzi, technologię czy konkretnie są takie same). Ja to kupuje. Ekran miodzio. Slizg po zdjęciu folii bardzo przyjemny, precyzyjny i jak dla mnie odpowiedni. Kąty widzenia bardzo dobre. Kolory, ostrość, jasność, nic do zarzucenia. Dodatkowo ustawienia obrazu - kontrast, nasycenie, jasność, ostrość, temperatura kolorów i kontrast dynamiczny.

Ekran jest świetny.

W sieci macie dokładniejsze testy. Aha, 5" 1920x1080 szkłem 2,5D ścielone na całym przedzie. Samo szkło. Tylko szkło.

 

Aparat - niby 16/8mpx a tak na prawdę 13/5mpx. I tak mam też ustawione. Co sądzę o zdjęciach? A no w pomieszczeniach przy słabym świetle rewelacji nie ma. Ale nie można powiedzieć, że sobie nie radzi czy tez że po prostu wypada źle. Za to w dobrym świetle, najlepiej na zewnątrz oceniam bdb. Lepiej niż w lumii 830. Znacznie lepiej. Filmy fullhd. jakość taka, jaka być powinna. Nic złego powiedzieć nie mogę.

Dodatkowo, aparat odpala się moim zdaniem szybko. Od zakreślenia litery C na wyłaczonym ekranie do zrobienia zdjęcia (z dostosowaniem się aparatu jak np. ostrość) to jakieś 5 sekund. Zaznaczam, z wyłączonego ekranu. Odpalając aparat ze skrótu na pulpicie to jakieś 2 sek do zrobienia zdjęcia (również ze zlapaniem ostrości). Stabilizacja i inne takie oczywiscie jest i działa. Dwie diody doswietlające.

 

Bateria ma aż/tylko 2500mah. Mnie starcza na dwa dni normalnej pracy. To 2x dlużej niż 830. Dane kom. włączam tylko gdy korzystam z netu. Muzyki nie słucham z telefonu. Do kilkunastu zdjęć dziennie + kilka filmików. Net na każdym posiedzeniu oraz papierosie. A ze siedzę w domu to palę sporo :) Jak dla mnie - ok.

 

A teraz kilka takich... jarających rzeczy :)

Gesty na wyłączonym ekranie to chyba norma w andku, ale jest tu ich do 7 chyba gestów do przypisania. Odpalają wszystko co chcemy w 2-3 sekundy. Fajna sprawa, bo w przyapdku aparatu szybciej i łatwiej maznąć paluchem na ekranie "C" niż odblokować dwutapnięciem/przyciskiem oraz przeciągnąć w bok czy górę/dół po ekranie. Niekiedy kciuk nie sięga do końca i trzeba użyć drugiego palca. Niekiedy.

 

Obsługa gestem. Super bajer. Obsługuje machniecie (najcześciej w moim przypadku kciukiem) nad czujnikiem zblizeniowym obok głosnika frontowego. Przerzucamy zdjęcia w galerii, stacje radiowe i robimy zdjęcia :). W końcu nie ma tego denerwującego miniwstrząsu czy tez drgnięcia telefonu podczas robienia zdjęcia. Wystarczy kiwnąć kciukiem nad czujnikiem i zdjęcie zrobine. Po kilku próbach działa to bardzo sprawnie, szybko. I się przydaje, nie jest to zbędny bajer. Zdjęcia gównie tylko tak cykam.

 

5 ikon w jednej linii na pulpicie. Nie cztery, pięć :)

 

Przytrzymując przycisk home wywołujemy utuchomione aplikacje ale także mamy info o aktualnej temperaturze i napięciu baterii oraz stan pamici ram dotępnej/całkowitej i poziom baterii w percentach. Fajny bajer.

 

niepodświetlane klawisze... bo ja wiem. Mnie to nie przeszkadza, zawsze trafiam.

 

 

No i czas na minusy, które są.

Przeciętne audio. Jeśli chodzi o rozmowy to jest ok, aczkolwiek wolałbym jeszcze głsność podczas rozmowy podnieść o 1 jednostkę. Wolałbym co nie znaczy ze trzeba. Jest ok. Słychać dobrze i jest się dobrze słyszanym.

Ale nie jest to telefon do słuchania muzyki.

Dual sim hybrydowy. Ale jest.

Po pierwszym odpaleniu musiałem zaktualizować apkę google play. Wywalało podczas wpisywania tekstu do wyszukania. Ale problem dotyczy aplikacji i występuje na wielu modelach wielu producentów. Takz pierdoła, która pewnie sama by się naprawila przy pierwszej aktualizacji.

Nalepke z nr imei wlepili bezczelnie na plecy słuchawki i to krzywo. Na szczescie da się ją bezproblemowo odkleić i wlepić np. na korytko po telefonie.

Aparat wystaje, ale ja korzystam z plecków z zestawu. Idealnie sie chowa i jest naprawdę ok. Plecki bardoz wygodne, matowe. Nie są śliskie, ale antypoślizgowe też nie są :E A I Kilka razy zdarzyło mi sie szukac plecków mysląc że je zdjąłem.

System nie jest w 100% spolszczony. Ustawienia gestów są w języku angielkim. Trzeba by być zamknięteym całe życie w ciemnej piwnicy aby się nie połapać.

Wkurza słownik smsów. Jest po polsku ale chyba głupi.

Wypasione gry będą chyba zarywać.

Nie ma czytnika paluchów

Brak NFC (ale jest to całe stykanie się ekranami. Ekranami zboczuchy ;)

Tylko 16GB pamięci ale jest slot SD, którego nie ma np. Meizu Mi4 (to zadecydowało o kupnie Cubota, bo mialem juz brać Mi4)

 

Tyle minusów.

 

Reasumując. Za 700zł dostajemy:

polska gwarancja i serwis

Świetne wykonanie z metalu i szkła. Kontakt z nim robi naprawdę wielkie wrażenie. Ja byłem w delikatnym szoku. Telefon wykonany tak dobrze jak Huawei P9 (dosłownie), nawet bardzo go przypomina z wyglądu.

System działa praktycznie tak samo szybko jak w telefonach po 1,5-2 tysiące. Procek 4x 1,3 GHz i aż 3Gb ram robi swoje.

Aparat jak na telefon za 700zł jest bdb. lepszy niż w 830, znacznie lepszy.

Bateria trzyma mi 2 dni. Wg dostępnych testów trzyma dłużej niż w p8lite.

W zestawie folia na ekran (naklejona), plecki przeźroczyste, dodatkowo na ekran jest jeszcze szkło hartowane i dwie chusteczki do czyszczenia przed nałożeniem.

 

 

Moja opinia jest taka. To najlepszy w moim mniemaniu telefon za takie pieniądze z prawdziwą polska gwarancją i serwisem.

Pokażcie mi lepszy telefon do 1000zł, który wykonaniem oraz płynnością działania systemu dorównuje flagowym telefonom znanych producentów (jak np. Huawei P9). Który ma 3GB RAM i bardzo dobry ekran. I nie mówimy tu o grach czy muzyce bo ani dzieckiem ani nastolatkiem nie jestem i jest to dla mnie aspekt pomijalny. Do 1000zł ale pamiętajmy, ze X17 to 700zł z wysyłką. Siedem stów :o

 

A zanim zaczniecie pisać, ze pierdoły gadam to polecam wybrać się do pewnego salonu, który oferuje Cuboty i samemu sprawdzić jak jest wykonany, jaki ma ekran i jak płynnie działa (mają oddziały w większości polskich miast. Powinni tez mieć P9 to zweryfikujecie moje porównanie X17 do niego ;) )

 

edit:

dodać zapomniałem, że jeszcze jako zaletę traktuję fakt przycisków funkcyjnych pod ekranem a nie w jego obrębie. Po zdjęciach zamieszczonych wcześniej widać, ze P9 przyciski zabierają trochę z powierzchni i faktycznie obszar roboczy jest mniejszy lub taki sam jak w przypadku Cubota

 

edit:

mała aktualizacja. Sprawdzałem telefon na chyba 6 słuchawkach, przeważnie fabrycznych (samsung x2, xperia, huawei, lumia - te z telefonów, do tego philips sph1900). Właśnie w szufladzie znalazłem stare Creative ep190. Szok :o

Max głośność, po lekkim przytrzymaniu przy uszach jak dla mnie aż nadto. Przy normalnym zawieszeniu na uchu jak najbardziej ok. Brakuje jedynie basu głebszego no ale takie sluchawki. Ale nic nie pierdzi i ładnie gra (melomanem nie jestem).

Poza tym na co dzień podpięte są głośniki Fujitsu DS P2100 Tube i gra to dobrze. Na pewno nie mogę powiedzieć że gorzej niż np lumia 830 czy iphone 4 (zawsze jakiś punkt odniesienia).

A czemu na słuchawkach z zestawem nie działa to jak powinno to nie wiem. Może który mądry z nudów zagłębi się w specyfikacje słuchawek i układu audio i znajdzie jakiś związek czy zależność.

Czemu lepiej gra na starych bardzo przeciętnych creativach niż na pozostałych słuchawkach :hmm:

Wciż twierdzę, ze nie jest to telefon do słuchania muzyki z małym ale. Jak się znajdzie odpowiedni sprzęt metodą prób i błędów to X17 może zaskoczyć. Ale nie na plus, tylko zaskoczyć że nie jest źle. Jest przeciętnie, jak w wielu około siedmiostowkowych telefonach.

 

edit:

miesiąc użytkowania - bez zmian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tam, coś jeszcze wyszło dodatkowego w trakcie ostatniego tygodnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dopisalem uwage co do dzwieku. a tak to dziala i robi wrazenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu Cubot zaliczył lot na klatce schodowej z 4 piętra na półpiętro 2 i 3 p. Na szczęście był ubezpieczony. Sprawa w toku.

 

9aa6ef30bf74a1e7med.jpg

 

9089446a69280f34med.jpg

 

23fe74f8a6cd298fmed.jpg

 

0785192a58c2eb06med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...