Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamil628

radeon 270 gaming - karta wysypała się po 3 min tescie w OCCT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zaczęło się coś dziać niedobrego z moją karta. Na początku były to lekkie artefakty w grze to znaczy czasami coś migało na ekranie, ale po obniżeniu zegarów w karcie o 100mhz problem ustał. Od wczoraj problem się nasilił. Podczas gry w CS'a nagle cały obraz się zawiesił i pomógł tylko restart komputera. Zacząłem testować karte na poczatku programem 3dMark(o dziwo ten test karta wytrzymała), ściągnałem następny program OCCT, aby upewnić się czy wszystko ok, ale niestety karta się wysypała po 3 minutowym teście, przy którym około rok temu nawet 30 minutowym teście wszystko było ok. Obraz na monitorze był biały z pionowymi czarnymi paskami w dół. Po zrestertowaniu komputera wyskoczył bluescreen i dalej komputer nie chce ruszyć, dziala jedynie w trybie awaryjnym. Cały komunikat z bluescreena musze przepisać, zdążyłem zrobić telefonem, ale nie mam go jak wrzucić.

 

"Problem has been detected and windows has beenshut down to prevent damage your computer.

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

If this is the first time you've senn this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow there steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any window updates you migh need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced startup options, and then select Safe Mode.

 

Technical information:

***STOP: 0x0000003B (0x00000000C0000005, 0xFFFFF80003526300,0XFFFFF880081F2C40,0x0000000000000000)

 

Collecting data for crash dump...

Inifializing disk for crash dump...

Beginning dump of physical memory.

Dumping physical memory to disk: 100

Physical memory dump complete.

Contact your system admin or technical support group for further assistance."

 

 

Specyfikacja komputera:

1. Procesor Intel CORE i5-4460, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80646I54460)

2. Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

3. Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

4. Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

5. Karta graficzna MSI Radeon R9 270, 2GB GDDR5 256 Bit HDMI, 2xDVI, DP (R9 270 GAMING 2G)

6. Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM black Series (KHX16C9B1B/4)

 

Komputer był kupowany 30 lipca 2014r. na morele.net Karta ma 3 letnia gwarancje. Podsumowując... Co mogę zrobić w takiej sytuacji czy odsyłać karte bez zastanowienia póki ma jeszcze prawie półtora roku gwarancji czy coś innego można jeszcze zrobić? Jeżeli miałbym ją wysłać to ile trzeba w przybliżeniu czekać na naprawe karty czy też wymiane? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuń sterowniki w trybie awaryjnym, jak ruszy normalnie, zainstaluj zamiast crimsonów ostatnie catalyst - jak będzie to samo, to karta na reklamację - co do oczekiwania, to zależy od sklepu, czy wymienią, czy odeślą do producenta...ogólnie może potrwać to kilka dni, a może i 2-3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz, ze mialem ostatnie sterowniki catalyst ze strony MSI.Tych nowych crimsonow nie sciagalem, ale postaram sie jeszcze jutro je odinstalowac. A jeszcze jedno pytanie mam reklamacje skladac tam gdzie byl kupowany komputer czyli na morele czy gdzie? I jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta kupiona w morelach, więc u nich reklamujesz ją (na 99% zabawa ze sterownikami nie pomoże, ale upewnić się można)...skontaktuj się z nimi, opisz problem i zostaniesz dokładnie poinstruowany co masz zrobić - dodatkowo, przed ew. wysyłką zrób zdjęcia karty (dokumentacja jej stanu), dokładne fotki naklejek z numerami i zdjęcie plomby (jest na jednej ze śrubek od gpu)

 

edit. fotka z zaznaczeniem plomby i s/n

 

msi-r9270x-lightly-us4ix4z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz koniecznie pozbywać się karty na miesiąc czasu przy reklamacji to wyciągnij kartę i ją dokładnie wyczyść, najlepiej sprężonym powietrzem. Następnie postępuj według instrukcji:

Pomóc w problemie autora może reinstalacja sterowników po ich uprzednim wyczyszczeniu za użyciem DDU (Display Driver Uinstaller) po potwierdzeniu zgody na uruchomienie w trybie awaryjnym i wyborze opcji "Clean & Restart". Po restarcie instalacja najnowszych sterowników Crimson ze strony AMD. Następnie wyłączenie ULPS za użyciem MSI Afterburner (dostępna opcja w ogólnych ustawieniach programu) oraz zmiana klucza w rejestrze (należy uruchomić regedit jako administrator):

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers i w nim należy zmienić wartość klucza "TdrDelay" z "2" na "10" (jak klucza nie będzie to należy go utworzyć PPM -> Nowy --> Wartość DWORD (32bit) i zmieniamy mu nazwę na: TdrDelay i jego wartość na 10)

Jak problem dalej się nie rozwiąże to można jeszcze spróbować zmienić w MSI Afterburner opcje "Unofficial overclocking mode" na "witchout PowerPlay support", a jak i to nie pomoże to ostatecznie należy zmniejszyć taktowanie grafiki o 50-100MHz na GPU i pamięciach.

Jak żadna z podanych metod nie rozwiąże problemu to można jeszcze sprawdzić, czy jest dostępny nowszy bios do karty graficznej na stronie producenta. Niestety MSI nie udostępnia ich na swojej stronie tylko pozwala na wyszukanie i pobranie za użyciem utility MSI Live Update 6 (choć on w tym jest beznadziejny, bo jeszcze nie spotkałem się by mi znalazł aktualizacje do GPU, w przeciwieństwie do forum MSI), więc najlepiej złożyć temat na forum MSI z tytułem: [Request] Latest Bios <nazwa karty> o nowszy bios analogicznie jak w tym temacie:(swoją kopie biosu można wyciągnąć z karty za użyciem GPU-Z, ikona strzałki obok loga producenta) https://forum-en.msi.com/index.php?topic=264212.0

Jego aktualizacje przeprowadzasz w ten sposób:

Utwórz boot'owalnego pendrive do DOS'a: (http://www.sevenforums.com/tutorials/46707-ms-dos-bootable-flash-drive-create.html).

 

Rozpakuj pobrany plik z biosem (<nazwa spakowanego biosu>.zip) i umieść wypakowany plik (<nazwa rozpakowanego pliku biosu>.<rozszerzenie>) na pendrive.

 

Zmień mu nazwę z <nazwa rozpakowanego biosu>.<rozszerzenie> na: zzz.rom

Umieść również na pendrive plik: atiflash.exe możliwy do pobrania ze strony: https://www.techpowerup.com/downloads/2306/atiflash-4-17/ (wpierw go rozpakuj)

Teraz wykonaj rozruch(boot-owanie) z pendrive.

 

W DOS'ie wpisz: atiflash -p -f -noaper 0 zzz.rom [potwierdź ENTER'em] i pozwól na ukończenie flash'owania biosu.

Pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie wyłączać komputera podczas tego procesu

 

Jak się nie powiedzie to przeprowadź flashowanie z poziomu Windowsa za użyciem atiwinflash: http://www.overclock.net/t/1353325/tutorial-atiwinflash-how-to-flash-the-bios-of-your-ati-cards

Utwórz folder Winflash na pulpicie i skopiuj do niego wszystkie rozpakowane pliki z atiwinflash wraz z plikiem zzz.rom.

W win 7 polu wyszukiwania start wpisz cmd --> kliknij PPM (prawy przycisk myszy) na znaleziony plik cmd i wybierz uruchom jako administrator | W win 8/8.1/10 wciśnij klawisze: "windows" + X lub PPM na start i wybierz z menu kontekstowego wiersz poleceń z uprawnieniami administratora

i następnie wpisz komendę:

cd %USERPROFILE%\desktop\Winflash

atiwinflash -f -p 0 zzz.rom

Jeśli masz płytę główną z większą ilością slotów PCI-E i kartę masz pod innym slotem PCI-E niż 0 (pierwszy z góry) to zamiast "0" wpisz 1 (dla slotu drugiego), 2 (dla slotu trzeciego) itd. Tyczy się to tez metody z poziomu DOS.

 

 

Jeśli nic nie zda egzaminu to pozostaje złożyć reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skladajac reklamacje napisac wszystko to samo co tutaj napisalem, czy napisac im, ze dwa lata temu kupowalem na ich stronie caly komputer i poprostu ta karta sie popsula?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku, bo kaca mam, ale proszę Ciebie o to, żebyś nie katował karty Ruskim programem - syntetykiem - tylko np. uruchomił ten benchmark: http://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/techdemos/stone_giant_setup.exe

 

Jest maleńki, a potrafi zmęczyć kartę :)

 

Jak karta będzie się wysypywać, no to wtedy reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotfix jest najnowszy i tego instaluj.

 

Odpal Stone Giant i zostaw go na 15 minut.

 

Karta się zagrzeje i zobaczymy, czy jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem, ale niestety nic to nie dalo uruchamia sie do momentu "zapraszamy" a pozniej niebieski ekran z bialymi liniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde... karta się uszkodziła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymontować karte i szykowac się do wysyłki? Martwi mnie to, że moge czekać nawet miesiąc na naprawe/wymiane karty. Mam jeszcze pytanie do Was, bo chciałem podłączyć monitor pod zintegrowana karte i z tego co wiem przez kabel DVI-D nie da się tego zrobić. Miałem w pudełku od karty kabel D-SUB podłączyłem go pod monitor i pod niebieskie wejście na płycie głównej D-SUB i nie ma obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmienisz wyjście sygnału wizyjnego z komputera, musisz wejść do biosu płyty głównej (tak się powinno robić).

 

Tam na zepsutej karcie graficznej, ustaw first init display na Onboard i klik F10 i Enter.

 

Po rozruchu komputera, nie będzie obrazu, dla tego wyjmij kabel sygnałowy z monitora z karty zewnętrznej (ta zepsuta) i podłącz do gniazda graficznego z płyty głównej.

 

Można to zrobić w czasie pracy komputera.

 

 

Tylko nie szwędaj się po dywanie, bo będziesz naładowany ładunkiem elektrostatycznym i możesz niechcąco uszkodzić komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600.png

Kto ci niby broni podłączyć monitor pod DVI skoro jest takie złącze na płycie. Ba nawet możesz użyć HDMI. Odłącz kartę graficzną i podłącz kabel do płyty przez DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz to zrobie i dam znac czy wszystko ok. A jezeli chodzi o sama reklamacje na morele jest napisane, ze przewaznie trzeba czekac 14 dni i nie dluzej niz 30. A jak to wyglada w rzeczywistosci. Ile srednio trzeba czekac? Przewaznie wyrabiaja sie w te dwa tygodnie czy trzeba miesiac albo nawet dluzej czekac? Karte wysylac im poczta? Czy lepiej zamowic kuriera i szybciej karta do nich dojdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda reklamacja jest rozpatrywana indywidualnie, może to potrwać od 2 do 3 tygodni, a nawet po miesiąc czasu. Wszystko zależy od serwisu dystrybutora. Tak czy siak musisz uzbroić się w cierpliwość. Formę wysyłki sam wybierz, kurier będzie najszybszy ale zarazem może być droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalezc w biosie tego first init display. W ustawieniach w biosie mam takie cos "inicjuj karte graficzna" i jest zaznaczone PEG a jest jeszcze do wyboru IDG. Nie wiem czy o to chodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjalem karte. Uruchamiam od nowa komputer i nie ma obrazu. Monitor podpiety pod DVI-D..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może clear cmos? Powinieneś miec w instrukcji płyty głównej. Możesz również na odpiętym zasilaniu wyjąć na chwilę baterię od płyty głównej - zresetuje się do ustawień fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje sie dokladnie na płycie ten przycisk od resetu? Mozna to zrobic przy wlaczonym komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje sie dokladnie na płycie ten przycisk od resetu? Mozna to zrobic przy wlaczonym komputerze?

 

Reset biosu ?

 

Musisz to robić ?

 

 

Reset biosu musi być wykonany przy wyłączonym komputerze - wtyk 230 te wyłącz, żeby zasilacz nie podawał podtrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjalem baterie na 15 min, wlozylem i nadal nie ma obrazu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz komputer.

Wyjmij R9 270 z komputera.

Podłącz kabel sygnałowy od monitora do płyty głównej.

Upewnij się czy ustawienia typu kabla sygnałowego w menu monitora (HDMI, DVI, D-Sub) pokrywają się z podłączonym.

Włącz komputer- powinien wystartować na integrze z i5-4460 w trybie VGA (instalowanie sterowników możesz sobie odpuścić- ważne byś miał obraz).

Wejdź do BIOS-u.

Załaduj ustawienia fabryczne (Load Default Settings).

Sprawdź czy kolejność odpalania kart graficznych masz na auto (to musisz sam poszukać).

Wyłącz komputer.

Włóż R9 270 do komputera.

Podłącz kabel sygnałowy monitora do karty.

Upewnij się czy ustawienia typu kabla sygnałowego w menu monitora (HDMI, DVI, D-Sub) pokrywają się z podłączonym.

Brak obrazu = zepsuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uwaznie co jest pisane w temacie a nie tylko odpiszesz i jeszcze nie wiadomo co. Karte juz dawno wyjalem a teraz sie męcze z tym, ze obrazu nie ma gdy podpinam pod plyte glowna. Wyjmowalem baterie na 15 min i nadal to samo. Probowalem nawet z przez HDMI podlaczac i nadal to samo. Nie wiem co jeszcze moge zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...