Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MICHAŁ6201

Karta graficzna GTX 750Ti - ASUS czy Palit?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się zakupu karty graficznej.

Przedział cenowy powiedzmy do ok 650zł max.

 

Wyszukałem sobie dwie karty i nie wiem którą wybrać z nich:

 

1.

Karta graficzna Palit GeForce GTX 750Ti STORMX 2GB GDDR5 (128Bit) DVI-D/HDMI/VGA (NE5X75TTHD41F)

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-stormx-2gb-gddr5-128bit-dvi-d-hdmi-vga-ne5x75tthd41f-852116/

2.

Karta graficzna Asus GeForce GTX 750Ti STRIX OC, 2GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, DP, DVI-I, BOX (STRIX-GTX750TI-OC-2GD5)

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-750ti-strix-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-i-box-strix-gtx750ti-oc-2gd5-659572/

 

Którą z nich radzicie wziąć?

Która z nich Waszym zdaniem będzie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz już tańsze warianty GTXa 950 i to ona będzie lepsza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie tylko GTX950, np. Asus Strix (689zł):

link

lub Palit StormX Dual (669zł):

link

Ewentualnie jakiś model ze słabszym chłodzeniem jeżeli nie ma możliwości wyjścia ponad te 650zł.

 

GTX750Ti był dobrą propozycją dwa lata temu.

Obecnie z czystym sumieniem można go polecać tylko do starszych komputerów i dla tych, których nie stać na lepszą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się zakupu karty graficznej.

Przedział cenowy powiedzmy do ok 650zł max.

 

 

W przedziale 650zł - 680zł warto by zakupić GTX 960 2Gb oczywiście jeśli w grę wchodziła by używka z odpowiednio długą gwarancją.Dopłata niewielka,a różnica w wydajności spora.Będzie to najwydajniejsza opcja z wszystkich zaproponowanych ;)

 

Asus GeForce GTX 960 DirectCU II OC Strix 2GB

 

avg_1080p.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało, ale te 2GB jest mało.

 

Zwykły Wiesiek 3 zabiera 2 GB, a nowe giery ponad 3 GB !

 

 

p.s.. dla czego akurat teraz ludzie chcą kupić grafikę ?

 

Przecież zaraz nowe karty na rynku będą.

 

Niech to się wyklaruje, bo o cenach jest różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać można w nieskończoność,a nowe nie zawsze jest tanie :E Autor celował w GTX 750Ti tak więc GTX 960 nawet w wersji 2Gb jest znacznie wydajniejszym rozwiązaniem,a przy okazji tylko nieznacznie przekracza budżet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - jaki procesor i jaki monitor? Bo jak to jakiś G3258 lub monitor 1400x900 to GF950 może się nudzić i wystarczy 750 Ti (ewentualnie w wersji 4 GB za 600 zł, jak jest nadwyżka kasy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nawet do G3258 wybrałbym GTX950 zamiast GTX750Ti.

Z prostego powodu- w gry wymagające czterech wątków i tak nie pogra, a do dwu-wątkowych ten Pentium jest wystarczająco wydajny by karta się nie nudziła.

Co do rozdziałki- w nowych tytułach ustawienia very high/ultra spokojnie potrafią zamęczyć GTX950 nawet w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mam sprzęt:

 

Płyta główna ASUS Z170 pro gaming

Procesor Pentium Core i5 Skylake

Pamięć RAM Crucial ballistix-elite-8gb-ddr4-2666-cl16-drx8-ble8g4d26afea-721800 (w sumie 16GB, 2x8GB)

Dysk twardy SSD Transcend 370 128GB SATA3

Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 8 500W (BN241)

 

Co do monitora, to mam stary Samsung SyncMaster 710N

 

A coś takiego?:

 

Karta graficzna Palit GTX950 STORMX 2GB GDDR5 128bit 2xDVI+HDMI+DP PCIe3.0 NE5X95001041F

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx950-stormx-2gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-dp-pcie3-0-ne5x95001041f-707421/

 

Jak z jej głośnością? Zależy mi na tym aby była jak najcichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Procesor Pentium Core i5 Skylake

Coś pomieszałeś.

Albo masz Pentium (2 rdzenie) albo i5 (4 rdzenie).

 

Jak z jej głośnością? Zależy mi na tym aby była jak najcichsza.

Jeżeli zależy Ci na ciszy to dołóż do Palita StormX Dual lub Asus StriX które podałem wyżej.

Obie maja tryb półpasywny (w spoczynku, czyli np. przy przeglądaniu internetu lub oglądaniu filmów wentylatory nie kręcą się), a i pod obciążeniem ich kultura pracy wypada bardzo przyzwoicie:

http://pclab.pl/art65402-37.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nawet do G3258 wybrałbym GTX950 zamiast GTX750Ti.

Z prostego powodu- w gry wymagające czterech wątków i tak nie pogra, a do dwu-wątkowych ten Pentium jest wystarczająco wydajny by karta się nie nudziła.

Mało na forum wątków typu "Mam podkręconego G3258 oraz 750Ti i użycie GPU to tylko 50%"? I to na monitorze fullhd.

 

Co do rozdziałki- w nowych tytułach ustawienia very high/ultra spokojnie potrafią zamęczyć GTX950 nawet w 720p.

Przy szybkim CPU tak. Ale jak to jest jakiś Athlon x4 czy G3258 to w niskiej rozdzielczości lepszym wyborem będzie (w nowych grach) 750Ti 4GB niż 950 2GB. Chyba że to jednak jakiś i5 Sandy lub przewidywana jest w niedalekiej przyszłości wymiana procesora na i5, wtedy lepiej wziąć 950 (bo jak wymiana CPU będzie za 2 lata to wtedy i 950 będzie już powolny i jego też trzeba będzie wymienić).

 

Taki mam sprzęt:

 

Płyta główna ASUS Z170 pro gaming

Procesor Pentium Core i5 Skylake

Pamięć RAM Crucial ballistix-elite-8gb-ddr4-2666-cl16-drx8-ble8g4d26afea-721800 (w sumie 16GB, 2x8GB)

Dysk twardy SSD Transcend 370 128GB SATA3

Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 8 500W (BN241)

 

Co do monitora, to mam stary Samsung SyncMaster 710N

Jeśli najbardziej wymagającym zadaniem tego kompa są gry to już lepiej było wziąć i3 zamiast i5, a nadwyżkę dołożyć do GPU, starczyłoby na cichą 960 4GB.

 

A coś takiego?:

 

Karta graficzna Palit GTX950 STORMX 2GB GDDR5 128bit 2xDVI+HDMI+DP PCIe3.0 NE5X95001041F

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx950-stormx-2gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-dp-pcie3-0-ne5x95001041f-707421/

 

Jak z jej głośnością? Zależy mi na tym aby była jak najcichsza.

Jak ma być ciche to zapomnij o kartach jednowentylatorowych. Albo dołóż jeszcze 50 zł do propozycji Paw79 albo poczekaj jeszcze trochę, właśnie wychodzi nowa generacja kart graficznych (od obu głównych producentów), która wymusi obniżkę cen i kart klasy GF950 (o conajmniej 100 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo ta karta wypada zdecydowanie najlepiej ze wszystkich tu podanych, ale kulturą pracy egzemplarz od XFX niestety nie grzeszy:

http://pclab.pl/art67799-40.html

Kwestia priorytetów- na czym komu najbardziej zależy.

 

Mało na forum wątków typu "Mam podkręconego G3258 oraz 750Ti i użycie GPU to tylko 50%"? I to na monitorze fullhd.

Nie kojarzę takich wątków.

Kojarzę natomiast wpisy jednego użytkownika z tematu o G3258, który po przesiadce z GTX750Ti na GTX960 odczuł bezwarunkowy wzrost płynności w mocno siedzącym na procesorze GTA V.

Zresztą to czyste dywagacje- autor posiada i5-6500 do którego można dokładać praktycznie każdą kartę.

 

Przy szybkim CPU tak. Ale jak to jest jakiś Athlon x4 czy G3258 to w niskiej rozdzielczości lepszym wyborem będzie (w nowych grach) 750Ti 4GB niż 950 2GB. Chyba że to jednak jakiś i5 Sandy lub przewidywana jest w niedalekiej przyszłości wymiana procesora na i5, wtedy lepiej wziąć 950 (bo jak wymiana CPU będzie za 2 lata to wtedy i 950 będzie już powolny i jego też trzeba będzie wymienić).

W niskiej rozdzielczości to te 4GB VRAM nie będą już do niczego potrzebne.

GTX750Ti to fajna karta ale powoli zaczyna jej brakować odpowiedniej ilości ROPs/TMUs/Shaders.

Pod tym względem GTX950 prezentuje się lepiej i przekłada się to na wyraźnie większą wydajność.

Polecam kanał Santiago Santiago który testuje obie karty niemal we wszystkich nowych tytułach:

https://www.youtube.com/user/ManiacalSanti/videos

 

Jak ma być ciche to zapomnij o kartach jednowentylatorowych. Albo dołóż jeszcze 50 zł do propozycji Paw79 albo poczekaj jeszcze trochę, właśnie wychodzi nowa generacja kart graficznych (od obu głównych producentów), która wymusi obniżkę cen i kart klasy GF950 (o conajmniej 100 zł).

To jeszcze zależy jakie będą ceny tych nowych Radeonów, choć oczywiście warto poczekać przynajmniej do 1 czerwca by przekonać się co pokaże AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało na forum wątków typu "Mam podkręconego G3258 oraz 750Ti i użycie GPU to tylko 50%"? I to na monitorze fullhd.

 

 

Przy szybkim CPU tak. Ale jak to jest jakiś Athlon x4 czy G3258 to w niskiej rozdzielczości lepszym wyborem będzie (w nowych grach) 750Ti 4GB niż 950 2GB. Chyba że to jednak jakiś i5 Sandy lub przewidywana jest w niedalekiej przyszłości wymiana procesora na i5, wtedy lepiej wziąć 950 (bo jak wymiana CPU będzie za 2 lata to wtedy i 950 będzie już powolny i jego też trzeba będzie wymienić).

 

 

Jeśli najbardziej wymagającym zadaniem tego kompa są gry to już lepiej było wziąć i3 zamiast i5, a nadwyżkę dołożyć do GPU, starczyłoby na cichą 960 4GB.

 

 

Jak ma być ciche to zapomnij o kartach jednowentylatorowych. Albo dołóż jeszcze 50 zł do propozycji Paw79 albo poczekaj jeszcze trochę, właśnie wychodzi nowa generacja kart graficznych (od obu głównych producentów), która wymusi obniżkę cen i kart klasy GF950 (o conajmniej 100 zł).

 

A jak myślisz, za jaki mniej więcej czas mogę się spodziewać obniżki ceny GTX950?

 

Rozumiem, że architektura chipsetu GTX950 jest znacznie nowsza niż GTX750Ti?

Kompa dopiero co złożyłem w kwietniu br. i liczę, że posłuży mi ładnych kilka lat. Gry to najbardziej wymagające zadanie dla tego kompa. Aczkolwiek większość czasu na tym kompie spędzę na projektowaniu PCB oraz grafika wektorowa,a granie, to od czasu do czasu.

 

A takie coś?:

Karta graficzna Asus GeForce GTX 950 STRIX, 2GB GDDR5, 128 BIT, 2XDVI, HDMI, DP, Box (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING)

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-950-strix-2gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-strix-gtx950-dc2oc-2gd5-gaming-767214/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak myślisz, za jaki mniej więcej czas mogę się spodziewać obniżki ceny GTX950?

To już pytanie raczej do wróżbity :) .

 

Rozumiem, że architektura chipsetu GTX950 jest znacznie nowsza niż GTX750Ti?

GTX950 jest nowszy (premiera 08.2015 vs 02.2014) i przede wszystkim wyraźnie wydajniejszy od GTX750Ti.

 

Kompa dopiero co złożyłem w kwietniu br. i liczę, że posłuży mi ładnych kilka lat.

Części bardzo dobre.

Karty graficzne starzeją się najszybciej, więc tego GTX-a 950 najprędzej będziesz musiał wymieniać (choć to także kwestia doboru gier, oraz oczekiwań wobec płynności i ustawienia detali).

Na dzień dzisiejszy GTX950 to taka średnio-niska półka, ale idzie na nim w miarę komfortowo pograć we wszystkie najnowsze tytuły.

Reszta części powinna spokojnie wystarczyć na kilka lat.

 

A takie coś?:

Karta graficzna Asus GeForce GTX 950 STRIX, 2GB GDDR5, 128 BIT, 2XDVI, HDMI, DP, Box (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING)

 

Dobry wybór (zwłaszcza pod względem kultury pracy), ale jak już wyżej podawałem- w X-Kom ten model wychodzi taniej (689zł):

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję Panowie za poradę, przynajmniej nie będę żałował że kupiłem kartę, która za rok będzie nic warta.

Wybór padł na Karta graficzna Asus GeForce GTX 950 STRIX, 2GB GDDR5, 128 BIT, 2XDVI, HDMI, DP, Box (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING)

 

Na osiedlu mam net punkt morele, więc tam wyjdzie taniej jak w x-kom, bo za przesyłkę nie zapłacę :)

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Wam za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna Asus GeForce GTX 950 STRIX, 2GB GDDR5, 128 BIT, 2XDVI, HDMI, DP, Box (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING)

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-950-strix-2gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-strix-gtx950-dc2oc-2gd5-gaming-767214/

 

Ta karta będzie mieć na bank 2 wentylatory jak na zdjęciu prawda?

 

Bo jeszcze jedną znalazłem:

Karta graficzna Asus GeForce GTX 950 2048MB GDDR5 (128bit) DC2 STRIX DVI/HDMI/DP/BOX (STRIX-GTX950-DC2-2GD5-GAMING)

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-950-2048mb-gddr5-128bit-dc2-strix-dvi-hdmi-dp-box-strix-gtx950-dc2-2gd5-gaming-789056/

 

Różnica w cenie bardzo niewielka i jeszcze w tej drugiej jest dopisane: DC2

Co to jest, to DC2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak naprawdę te same karty, tańsza jest tylko (o dziwo) mocniej podkręcona, ale tą różnice można zniwelować w kilka sekund programowo. DC2 To system chłodzenia DirectCU II zamontowany na obu z nich. Ogólnie rzecz biorąc 950'tka będzie dla ciebie w sam raz, nie słuchaj bzdetów typu "Nooo z tym prockiem to i tak gównnooo da" itp. W niektórych grach (a raczej konkretnych miejscach) rzeczywiście CPU może nie wyrobić i zwolnić całość, ale nie ma na to reguły. W Wiedźku np. na bank tego nie doświadczysz. Możesz też poszukać jakiejś używki na allegro, 2-3 miesięczne po 600zł chodzą tak więc całkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, za jaki mniej więcej czas mogę się spodziewać obniżki ceny GTX950?

nVidia na razie zaprezentowała tylko najdroższy segment nowej generacji kart, ale i on powinien cenowo "zepchnąć" niższe segmenty w dół. Dodatkowo na dniach AMD również zaprezentuje nowa architekturę, ale właśnie w segmencie średnim (czyli m.in konkurentów dla GF950/960). Teraz wszystko zależy od dostępności nowych kart w sklepach oraz tego jak szybko stracą one status "nowości", a co za tym idzie ich cena jeszcze spadnie, ale TEORETYCZNIE już za miesiąc GF950 powinien być stówę tańszy.

 

Kompa dopiero co złożyłem w kwietniu br. i liczę, że posłuży mi ładnych kilka lat. Gry to najbardziej wymagające zadanie dla tego kompa. Aczkolwiek większość czasu na tym kompie spędzę na projektowaniu PCB oraz grafika wektorowa,a granie, to od czasu do czasu.

Masz płytę główną za 700 zł, taka już nadaje się do OC. Ale tego i5 się nie podkręci.

 

OK, dziękuję Panowie za poradę, przynajmniej nie będę żałował że kupiłem kartę, która za rok będzie nic warta.

Te 2 GB VRAM na teraz starcza, ale w przyszłości może być maławo (ale 950 4GB nie ma). Choć jak Paw pisał to także kwestia doboru gier, oraz oczekiwań wobec płynności i ustawienia detali.

 

Karta graficzna Asus GeForce GTX 950 STRIX, 2GB GDDR5, 128 BIT, 2XDVI, HDMI, DP, Box (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING)

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-950-strix-2gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-strix-gtx950-dc2oc-2gd5-gaming-767214/

 

Ta karta będzie mieć na bank 2 wentylatory jak na zdjęciu prawda?

Jak masz dokładnie oznaczenie karty (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING) to wystarczy wpisać je w googla i na pierwszym miejscu masz link do strony producenta z dokładnym opisem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...