Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Problem z youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam ostatnio mam problem z youtube... Gdy klikam jakiś film to ładuje się początek a dalej nie .. wiecie może o co chodzi? Screen na dole:

 

60241010163945625982.png

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje, tak dziala od jakiegoś czasu buforowanie na YT, że ładuje się partiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jest wszystko ok bo wcześniej mi się normalnie ładowało ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

#ref

 

Dodam że na telefonie youtube działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garu

U mnie pasek postępu też tak samo widać. A nie narzekam. Kliknę w połowie, czy pod koniec, to film idzie. Zastanawia mnie tylko, jak masz ustawione - na flash, czy na html5. Wymuszenie flasha tam, gdzie jest lepiej pod html5, to trochę też może robić problemy, zwłaszcza na chrome. A może źle widzę screen?

A jak Ci wyświetla https://www.youtube.com/html5?gl=PL&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sorki za długą odpowiedź. Wyświetla mi html5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garu

Istotne jest, czy film w żądanej rozdzielczości odtwarza się prawidłowo. Gdy odtwarzanie filmu zatrzymuje się, dogania pasek postępu buforowania, to wtedy jest źle ustawione buforowanie. Po pierwsze, przykładowo w Firefoxie domyślnie jest ustawiony bufor 16 000KB. Można go zwiększyć, ale powinien wystarczyć na oglądanie w HD. Po drugie, przeglądarka wymaga stronicowania. Ustaw rozmiar stronicowania na sztywno, jakie 1024MB. A jak się ustawia na sztywno, to poczytaj w necie.

Ale nie piszesz, jaki system, nawet jaka przeglądarka. Trudno zmyślać. Nawet jakieś rozszerzenie przeglądarki może robić konflikt. Uruchamia się przeglądarkę w trybie awaryjnym z wyłączeniem wszystkich dodatków i sprawdza się na YT, jak film się odtwarza. Do html5 nawet nie trzeba włączać adobe flash playera. Sprawdź wpierw, jak działa odtwarzanie filmów w trybie awaryjnym. Jak będzie działać poprawnie, to zrobisz remanent dodatków. Jeśli dalej problem, to zabierzesz się za stronicowanie.

Sprawdź jeszcze, ile przeglądarka zabiera procent CPU i RAMU w menadżerze zadań. Pokaż screena z procesów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garu

Może to przez zainstalowaną apkę bluestacks service?

Coś koliduje. Ale nie Chrome.

Pasowałoby sprawdzić odtwarzanie w Firefox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ziomek... Jesteś bogiem! :D Dzięki wielkie, już mi się normalnie wszystko ładuje.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety jednak dalej problem wytstepuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garu

Jakieś aplikacje rodem z piekła.

Poczytam z netu:

"Aplikacja niestety, ale dość mocno wpływa na komputer. Aplikacja powoduje spadki stabilności systemu.

BlueStacks jest ciągle rozwijany, co widać po aktualizacjach, to i może przy którejś z aktualizacji BS, program zacznie w końcu działać lepiej na komputerach"

"Nawet jak nie korzystałem to usługi BlueStack uruchamiały się z systemem dociążając mocno komputer. Nie wystarczy wyłączyć z autostartu trzeba usługi wyłączyć, ale jak chce się uruchomić program to trzeba te usługi powłączać".

Tego emulatora jest bardzo dużo. Poczytaj, co instaluje: http://www.shouldiremoveit.com/BlueStacks-App-Player-9456-program.aspx

Bez total uninstalla, czy darmowego soft4boost any uninstallera - nie da się wysprzątać normalnie tego programu. Trzeba wpierw wyłączyć w autostarcie, (ccleaner), potem znaleźć i zamknąć procesy (menadżer zadań), potem dokładnie odinstalować, jeszcze poprawić programem regseeker wyszukując w rejestrze wszystko bluestacks i usuwać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale wiesz co to coś musi być z chrome.. Bo na innej przeglądarce działa normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garu

Chrome ma dużo zabezpieczeń. Nawet blokowanie jvs może działać.

To co Chrome ma przeglądarka SlimJet, a nawet dużo więcej. Do tego można uruchamiać w niej pluginy silverlihgt i java. Do tego działa w niej wtyczka NPAPI. Jest na chromium 50. Rozszerzenia chrome działają. Nawet ma wbudowane pobieranie wideo i pobiera pliki nawet z prędkością 10x.

Masz na tej stronie porównanie funkcyjności m.in z chrome. Poczytaj: https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.slimjet.com/&prev=search

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecasz tą przeglądarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garu

Nie rozumiesz za bardzo... a ja sugeruję tylko, że nie jesteś skazany na Chrome.

Co do chrome i innych procesów, to możesz pobrać program system explorer choćby portable. Program ma skaner bezpieczeństwa procesów. Warto byłoby się przyjrzeć procesom nie tylko Chrome.

Inna sprawa, to przydałyby się logi z FRST. Niech specjalista który przyjrzy się zawartości w Twoim systemie pod kątem bezpieczeństwa i errorów systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem... Takie ładowanie filmów jest obecnie standardem, wszystko po to, by nie obciążać niepotrzebnie łączy i przyspieszyć ładowanie filmów. Jak klikniesz w dowolne miejsce na pasku to bez problemu przejdzie Ci do danego fragmentu i załaduje dalej. To ani nie utrudnia, ani nie przeszkadza w oglądaniu na YT. Nic z tym nie zrobisz, tak ma być. Może być ewentualnie też kwestia danej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...