Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

George55

[3800 zł] Zakup laptopa na studia/okzajonalnie gry (lenovo Y700). Gdzie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Zdecydowalem sie na kupno laptopa. Wybor padl na model lenovo y700. Pytanie tylko gdzie go najlepiej kupic? Znalazlem dosc wiarygodna firme na allegro (link do aukcji:

http://allegro.pl/lenovo-y700-i7-6700hq-1tb-128gb-8gb-kam3d-i6203266734.html - 3499 zł

Czy lepiej nie ryzykowac i kupic w Xkomie? Przy czym cena tam jest o 100 zl wyzsza i nie ma ddysku ssd.

Laptopa używam głównie do nauki + codziennie użytkowanie, okazjolanie gry (chyba, że się w coś mocno wkręce to już nie tak okzajolanie). Często korzystam z programów Autodesku czyli Autocada, Robota, Revita. Myśle, że ten model będzie dla mnie najlepszym wyborem, ponieważ jest dość uniwersalny.

Dodam ze od prawie 4 lat jestem zadowolonym uzytkownikiem lenovo y580 wiec nie mam zamiaru dokladac do zadnego acera, asusa czy tez msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz z aleji to dobry sklep 99.9 %zadowolonych a jak coś możesz odesłać 7dni bez wytłumaczeń. (Przynajmniej z Allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobie dzieki za odpowiedz. Zauwazylem tez teraz ze w xkomie mozna wyrwac MSI z karta gtx 965m za 3900 z kodem rabatowym. Warto dolozyc 400 zl? Z tym ze na obecna chwile tyle nie mam. Musialbym sie wstrzymac z zakupem i nie wiem czy do tego czasu kod bedzie obowiazywal.

LINK: http://www.x-kom.pl/p/223384-notebook-laptop-156-msi-ge62-apache-4k-i7-4720hq-8gb-1000-gtx965m-uhd.html?_ga=1.34456359.780201576.1460901665

EDIT:

rozdzielczość natywna 4k jednak dyskwalifikuje tego laptopa. Chyba ze cos sie zmienilo w kwestii downscalingu(chyba tak to sie nazywa) i po ustawieniu full hd bedzie to dobrze wygladac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze spokojnie wystarczyła by Ci wersja z procesorem i5HQ tez jest bardzo wydajny 4 rdzeniowy

 

Lenovo Y700 15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M

Matryca FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, sztywność obudowy przy tym smukła, elegancka obudowa, bardzo dobre głośniki JBL, przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów, dobre osiągi na baterii. Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

 

Do tego dobry dysk SSD m2

Samsung 120GB M.2 2280 SSD 850 EVO

 

sklep Ci zamontuje go za darmo jeśli podczas składania zamowienia napiszesz w polu uwaga do zamówien ze prosisz o zamontowanie dysku SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale ten model ma matrycę błyszczącą z powłoką matującą, w rezultacie i tak odbija refleksy świetlne.

Dell Inspiron 7559 i5-6300HQ/8GB/128+1000 FHD IPS GTX960

Sprzęt renomowanej marki, z dobrym wykonaniem. Matryca FullHD IPS matowa antyrefleksyjna standardowo. Mocne podzespoły, procesor i5HQ wystarczy do tego zastosowania. Bardzo dobry serwis dell'a typu domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych alternatyw dla Lenovo zobacz sobie

Acer VN7-592G i7-6700HQ/8GB/1000 GTX960M FHD

Matowa matryca FULL HD IPS dobrej jakości, dobre wykonanie, procesor 6 generacji skylake, wygodna podświetlana klawiatura, całkiem lekki mobilny 2,30 kg wagi, obudowa nie nagrzewa się prawie w ogóle, ładny stylowy wygląd, 4,0 głośniki z przyjemnym dźwiękiem, USB 3-C, miejsce na dodatkowy dysk SSD na slocie m1. Jest to nowsza wersja Acer vn7-591g z roku 2014. Grafika dedykowana GTX960m spokojnie pozwoli Ci pograć w nowsze gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer troche za drogi. Ale ten Dell to ciekawa propozycja. Dysponujecie może jakimś porównaniem jak wypada on pod kątem gier w porównaniu do y700 z i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że żadna różnica. Posiadam GTX960M z i5H - procesor 4-tej generacji Hasswell'a który ma jeszcze 2-rdzenie a nie 4-y jak i5-tka najnowszej 6-tej gen. Mój procesor także wy ciąga w grach pełen potencjał tej karty graficznej, więc i i5HQ wystarczy w zupełności w grach, bo jest sporo mocniejszy ma 4-rdzenie 4-wątki, różnica wielowątkowości czego i tak gry nie wykorzystują. Jedyne co może ograniczać ten sprzęt w grach z podzespołów - to karta graficzna.

 

Alternatywą dobrą dla dell'a może być:

ASUS GL552VW-DM350D-8 i5-6300HQ/8GB/1TB/DVD GTX960 FHD EWV

Jest to również dobry sprzęt jakościowo, o mocnych podzespołach jak wyżej z możliwością także rozbudowy o dodatkowy dysk SSD pod M.2 wewnątrz. Laptop ten cechuje się bardzo dobrymi temperaturami pracy pod max. obciążeniem, brak problemów z przegrzewaniem. Ma dość giętką pokrywę od matrycy i matrycę typu TN, z gorszymi kątami widzenia, ale ma powłokę EWV stosowaną przez asus'a która te kąty koryguje i podwyższa trochę kontrast. Ogólnie sprzęt jest dobry wart uwagi, w atrakcyjnej cenie, posiada bogatą ilość złaczy z szybkim USB 3.1 typu C.

 

Do tego dokupić:

Samsung 120GB M.2 2280 SSD 850 EVO

Wspomniany wcześniej z prośbą o montaż w uwagach do zamówienia, bo akurat w takiej konfiguracji nie występuje, ale sklep Ci go zamontuje przed wysyłką jak dopiszesz taką prośbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus z polecanym przez Was dyskiem wychodzi 3800 natomiast dell z dyskiem dolaczanym przez producenta 3700. Za asusem przemawia tez pamiec ram ddr4 vs ddr3 w dellu. Czy odczuje jakies roznice w pracy tych dwoch dyskow i pamieci? Oplaca sie dokladac 100 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma tylko matryce TN to jest minus

Dell jest głośny pod obciążeniem.

 

Kazdy ma plus i minusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność to raczej każdy laptop może być pechowy.

Ale serwis tak niestety jest słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim obecnym Lenovo y580 po roku uzytkowania padl dysk i z serwisu bylem mega zadowolony. Nie dosc ze trwao to szybko i sprawnie (gwarancja door to door) to jeszcze jak napisalem ze laptop sie grzeje (co nie do konca bylo zgodne z prawda) wymienili mi cala plyte glowna. Calosc trwala razem z wysylkami tydzien lub 2 (juz dokladnie nie pamietam bo to bylo 3 lata temu, raczej kolo tygodnia). Przez te 3 lata az tak sie pozmienialo czy ja po prostu mialem szczescie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu to w niecały tydzien miałem laptop juz w domku, tez dysk padł.

 

To zależy od szcześcia niektórym 2 tygodnie trzymaja a niektorym miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zaryzykuje i jednak postawie znowu na Lenovo. Za 200 zl mniej mam to samo co w dellu czyli ssd 128gb a jeszcze dochodzi DDR4 oraz i7 (zawsze jakies 1-2 fpsy wiecej). Ten ekran, ktory podobno nie jest w 100% matowy az tak mi nie przeszkadza bo glownie gram albo ogladam filmy na tv podpietym pod lapka. Najlepiej byloby gdyby ktos zalinkowal jakies porownanie wydajnosci w grach miedzy tymi modelami bo z tego co szukalem na yt to jakiegos bezposredniego porownania nie moglem znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest półmatowy i tak jest to lepszy jak Full błyszczący. Za to ma przyzwoita jakośc matryce IPS

maksimum: 313.2 cd/m² średnia: 292.2 cd/m²

rozświetlenie: 86 %

kontrast: 783:1 (czerń: 0.4 cd/m²)

 

Tutaj masz jeszcze porównanie tych procesorów.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6700HQ-vs-Intel-Core-i5-6300HQ/m34954vsm38166

W grach nie bedzie róznicy

 

Jak coś zakup internetowy daje Ci 14 dni zwrotu, wiec jak coś bedzie nie tak możesz oddać/wyminić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup z tego 1szego linku co podałeś i masz spokój :), dobra cena z i7 ,ja swojego za 3449zł kupiłem w xkomie bez dysku ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie serwis lenovo stoi na o wiele gorszym poziomie niż kiedyś, trzeba wziąć to pod uwagę.

Matryca w lenovo jest po prostu błyszcząca, możesz przejśc się do pierwszego lepszego marketu z tymi laptopami i zobaczysz od razu refleks'y.

Cena laptopa to nie jedynie jego podzespoły, dlatego nie można patrzeć tylko na nie.

 

Co do głośności bo ktoś tu coś wspomniał oczywiście, heh - każdy laptop pod obciążeniem jest głośny, SpeedFan na max. wentylatory chłodzą układ w max. obciążeniu na max. obrotach i to nie jest nic dziwnego. Tak ma być.

 

Jeśli chodzi o serwis/gwarancję - to dell aktualnie z opinii i tego co oferuje, ma najwyższy poziom jakości nawet dla laptopów z serii konsumenckiej (czyli inspiron).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...