Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

calibra22

Problem po aktualizacji do 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś siostrze aktualizowałem system do 10, i co się okazało że część pików jpg zostało jak by zainfekowanych wirusem /??. Nie mogę ich otworzyć nie mogę nic znaleźć na ten temat.

w rubryce, typ mam Plik "CRYP1" co możecie poradzić ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałeś ransomware - wirus który szyfruje wszystkie pliki na dysku, a na końcu każe zapłacić za klucz do ich odszyfrowania. Jak nie zapłacisz - zostajesz z plikami których już nie otworzysz.

TUTAJ możesz sprawdzić co to za wirus i czy masz szansę z tym cokolwiek zrobić.

W międzyczasie zrobiłbym backup/wyłączył komputer, póki jakieś pliki da się uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.a jakaś masakra kolesie chcą zapłaty bitcoin. powiem tak z terrorystami się nie negocjuje bo zapłacę raz i będę płacił co chwile. Nie wiem skąd się wzięło to gówno. Nawet nie wiem co za pliki zaszyfrował bo to dysk siostry. Mam nadzieję że nic bardzo ważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.a jakaś masakra kolesie chcą zapłaty bitcoin. powiem tak z terrorystami się nie negocjuje bo zapłacę raz i będę płacił co chwile. Nie wiem skąd się wzięło to gówno. Nawet nie wiem co za pliki zaszyfrował bo to dysk siostry. Mam nadzieję że nic bardzo ważnego.

 

Cryptolocker szuka tych typów

 

3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirus rozpowszechnia się drogą e-mailową. Otworzyłeś zakażony załącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź programem ShadowExplorer czy masz "snapszoty" sprzed dnia infekcji. Nie raz nim ratowałem sytuację. Gorzej jeśli ten cryptolocker usuwa ów snapszoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź programem ShadowExplorer czy masz "snapszoty" sprzed dnia infekcji. Nie raz nim ratowałem sytuację. Gorzej jeśli ten cryptolocker usuwa ów snapszoty.

 

up@. Nic nie widać. Teraz mam pytanie co mam zrobić, formatować wszystkie partycje i instalować na nowo system ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie zalezy ci na danych, to takie rozwiazanie daje najwieksza pewnosc, ze na komputerze nie bedzie juz wirusa. O ile jeszcze jakis jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...