Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MungoSS

OC Core 2 Duo E8200 2,66GHz (Jestem zielony)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od razu zaznaczam, że jestem w podkręcaniu zupełnie zielony i nie wiem jak się do tego zabrać, liczę na waszą pomoc

Chciałbym z mojego Intel Core 2 Duo wycisnąć z 2,66 na 3,00 GHz... nie wiele, ale te 3 GHz chciałbym mieć. Podaję specyfikację:

Proc: Intel Core 2 Duo E8200 2,66GHz Chłodzenie Box

MB: Gigabyte GA-946GM-S2 Rev. 2.1

Grafika: Nvidia Geforce 9600GT 512MB 256bit 650MHz

Ram: 2 x 1GB DDR2 667MHz Kingston

Zasilacz: Modecom Feel III 400W (z tego co czytałem to taki se.. szału nie ma, dupy nie urywa ;P )

 

Mógłby ktoś znaleźć odrobinę czasu i wytłumaczyć zielonemu jak go wykręcić? Wiem, że sprzęt wiekowy, ale też nie mam do niego wymagań odpalania jakichś nowych tytułów gier, zupełnie mi starczy od czasu do czasu w Wolfenstein: Enemy Territory pyknąć, albo w WOT'a.... I nie mam kasy na zmianę sprzętu, toteż podkreślam (Utrzymanie KTM'ów jest naprawdę drogie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw, czy ten procek w ogóle chodzi na 2.66 - bo Twoja mobka w standardzie obsługuje 1066fsb - więc już 2.66 to jest oc ;) konkrety - KLIK

 

ps. przy tych pamięciach szału nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam pamięci : Przy tym chipsecie szału nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic z tego nie będzie?

 

Czyli możliwe, że mój procek nie pracuje na swoich osiągach? Jeśli wchodząc we właściwości, odczytuję tak:

Intel Core2Duo E8200 2,66GHz

2,13GHz, 2GB RAM..

Czyli procek ciśnie tylko na 2,13? Jak wycisnąć więcej z tego dauna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie wymieć płytę na coś obsługującego FSB 1333MHz, albo procka na takiego z FSB=1066MHz lub niższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na to kasy specjalnie... W biosie nie dalo by rady podkrecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W biosie nie dalo by rady podkrecic?

Trzeba sprawdzić w biosie czy są jakieś opcje do oc, bo na stronie producenta jest chyba tylko rewizja 2.0 tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na to kasy specjalnie... W biosie nie dalo by rady podkrecic?

Sprawdziłeś chociaż ceny, czy z miejsca uznałeś że procek jest "za drogi" ?

E4500 : LINK.

Płyta nie obsługuje 45nm procków, więc po ich włożeniu możesz mieć problem z taktowaniem (brak obsługi np. połowicznych mnożników typu "x7,5".).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz inny procek (Pentium E6300 2,8GHz) który działa, ale nadal chciałbym troszkę więcej osiągnąć.... Pojawił się też inny problem... Pojawił się też inny problem, mianowicie komputer podaje mi informację ,,Pamięć zainstalowana RAM 4.00 GB (Dostępne 3.00 GB)

Windows 7 Home Premium 64bitowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem, a ograniczenie chipsetu : LINK.

Strona 205:

Addressing of memory ranges larger than 4 GB [...] is not supported. [...] The (G)MCH does not support the PCI Dual Address Cycle (DAC) mechanism, PCI Express 64-bit prefetchable memory transactions, or any other addressing mechanism that allows addressing of greater than 4 GB [...] on either the DMI or PCI Express interface.
Strona 211:
The (G)MCH provides a maximum main memory address decode space of 4 GB [...]. The (G)MCH does not remap APIC or PCI Express memory space. This means that as the amount of physical memory populated in the system reaches 4 GB [...], there will be physical memory that exists yet is non-addressable and therefore unusable by the system.
W skrócie : Chipset nie umie przekładać adresów ponad 4GB (tzw. Remap), czyli używa puli powyżej 3GB "dla siebie".

 

PS. Gratuluję wyboru CPU - znowu 45nm...

Chociaż masz teraz te 2,8GHz w obciążeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, mam pod nosem takiego chłoposzka, to się z nim wymieniłem dałem C2D za tego Pentium Dual Core ;p ma 1066 MHz na FSB.... Windows rejestruje go jako 2,80 GHz, używa 2,79GHz ;p.. Mi odpowiada... Nie znam się na informatyce, to nie mój świat, komputer czasami jest potrzebny, ale to może z raz na tydzień.... Nie będę już z nim nic kombinował, zostawie jak jest, dla mnie ważne, że hula ;p

 

PS: Nie obwiniaj mnie o wybór procesora.. Tak wolnym żartem to jakbym obwinił Ciebie, że kupiłeś tłok nadwymiar, a nie ma szlifu i nie wchodzi ;p Dzięki za pomoc, jaka by nie była ;p Chyba, że da się odpalić jakimkolwiek sposobem całe 4GB ram, bo tak jakby komputer bez lewego jądra został :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Chodzi wyśmienicie, ale z niepełnym RAM'em to jak bez lewego jądra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...