Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze widzieć coś takiego, jednak ja obawiam się znów tego, co AMD zrobiło z serią R300.

 

Nic wartego szczególnej uwagi, bo w większości to odświeżone wersje Serii HD7000.

 

Nie jestem fanbojem nVidii, bo mam 2 komputery i w obydwóch są Radeony, jednak i tak zatrzymałem się na HD7770.

 

Wyniki wyglądają obiecująco (oczywiście nie mają co rywalizować z najnowszymi topowymi GeForce, jednak sądze, że w niższej półce cenowej AMD troche odrobi strat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jest opcja podwieszenia tematu?

Już się robi, piszę w odpowiednie miejsce o mały porządek z tematami w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja liczę że dowiemy się czegoś już dziś :)

 

co do cen i wydajności to jak się wstrzelą w segment 1200-1300 zł to byłoby ostro :)

 

480 i 480x nie mają być konkurencją dla 1080 :)

 

ciekawe co zaprezentuje 490/490x

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-radeon-r9-490x-wydajnosc-cena-karty-graficznej-plotki.html

 

to też daje nadzieje :D

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

ja liczę że dowiemy się czegoś już dziś :)

 

co do cen i wydajności to jak się wstrzelą w segment 1200-1300 zł to byłoby ostro :)

 

480 i 480x nie mają być konkurencją dla 1080 :)

 

ciekawe co zaprezentuje 490/490x

 

http://www.benchmark...nej-plotki.html

 

to też daje nadzieje :D

 

Jasne. Połowa ceny 980 Ti to będzie pewnie z 1500 zł. Dodatkowo 150/200 zł za nie-referenta. GTX 1070 ustawi się cenowo pewnie w granicach 2 tyś. I znów marzenia o tanim graniu pójdą się bujać. Jak co dwa lata zresztą.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tanie granie będziesz miał na 970 która używana będzie kosztowała pewnie 800 zł :D

 

 

no i nowy 480 - myślę za 1200 :)

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że AMD ruszyło temat sterowników dla DX9,10,11, bo jeśli znów w miejscach procesorowych Polaris z wydajności Radeona Fury poleci na pysk do poziomu Radeonów R7 to ja dziękuję za taki interes, nawet w okazyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że ogarną to - a u mnie 6600K on board - więc i tak powinien dać radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie temat główny :)

AMD jeżeli wyda Polarisa za 1500 o wydajności 980 to nie będzie tak tragicznie i może się skuszę, bo 2000zł za 1070(980ti) to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał wydajność gtx 970 za 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na test 480 - nic straconego :) może się okazać że to będzie karta za 1k - zniszczyłoby to trochę świat kart graficznych :D (pozytywnie dla klienta końcowego) :)

 

1070 - raczej będzie stało 2200 za FE a dopiero coś w stylu EVGA acx 3.0 (bez żadncyh sc itp) pewnie będzie stało 2049 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nareszcie temat główny :)

AMD jeżeli wyda Polarisa za 1500 o wydajności 980 to nie będzie tak tragicznie i może się skuszę, bo 2000zł za 1070(980ti) to sporo.

To by była porażka. 1300zł i wydajność Fury.Szkoda tylko że przyjdzie nam poczekać ponad miesiąc.Jak pierwszego nie podadzą jakiś konkretnych wiadomości to może zaszaleję i kupię gtx 1070 lub używaną 980ti.

Edytowane przez jimhaumman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by była porażka. 1300zł i wydajność Fury.Szkoda tylko że przyjdzie nam poczekać ponad miesiąc.Jak pierwszego nie podadzą jakiś konkretnych wiadomości to może zaszaleję i kupię gtx 1070 lub używaną 980ti.

Też się wacham czy nie dołożyć.

Polaris będzie za 1500 to prawie pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaris - tylko który bo ma ich być parę :)

 

jak 1,5k będzie kosztował 490x który ma dorównać 980ti a może i 1070 :) to byłoby najs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polarisy 10 maja byc w 480x i 480

polarisy 11 maja byc w 470x i 470

a vega 10 to nastepca fury fury x

vega 11 to nastepca 490x i 490

 

no i po wydaniu gtx1070 za 2200zl nie wiem co amd ma teraz ze soba zrobic ze swoim polarisem. sprzedawac toto za 1500zl w najlepszej odmianie? ach te AMD....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz wyjdą nierefy np. od evga za 2049 :)

 

490 i 490x to ma być polaris10 a nie vega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

490 i 490x to ma być polaris10 a nie vega?

Póki co najwyższy polaris o jakim mowa to 480X. Więc istnieje pewne prawdopodobieństwo że Vega 11 to właśnie będą 490 i 490X.

 

AMD-Polaris-NDA-635x422.jpg

Czegoś więcej dowiemy się po 29 Czerwca, bo jak widać takie NDA sobie AMD ustaliło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po wydaniu gtx1070 za 2200zl nie wiem co amd ma teraz ze soba zrobic ze swoim polarisem. sprzedawac toto za 1500zl w najlepszej odmianie? ach te AMD....

Czemu nie? Obecnie za tyle sprzedają znacznie droższego w produkcji R9 390 (438 m2, szyna 512-bit, wymagane bardzo dobre chłodzenie). Gdyby Nvidia sprzedawała 1070 w cenie 970 to by AMD miało problem, ale tak Polaris spokojnie się zmieści na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ty wszyscy liczą ze amd da niskie ceny? Po co mieli by dawać jak dopasują swoje ofertę do konkurencji a początkowo i tak będzie problem z dostawami. A trzeba pamiętać że ta firma to nie organizacja charytatywna

480x i 480 - 1800 i 1300zl (wydajność 980 i 970)

470x i 470 - 800 i 500zł takich cen bym oczekiwał. (wydajność 960 i 950)

Choć premiera zweryfikuje wydajność jak i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up,

 

dokładnie. Wcale bym się nie zdziwił, jakby AMD dostosowało własne ceny do "cennika" nV. Rzeczywiście jesteście zdania, że czerwoni pójdą na wyniszczającą wojnę cenową z nV?

 

Z pewnością będzie taniej niż GTXy 10x0, jednak nie spodziewałbym się bardzo atrakcyjnych cen. Z racji działań nV będą one raczej wyższe, niż niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

R9 480X ma mieć MSRP na poziomie 379 USD.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480x za 1800zl? Nie wiem kto to kupi bo np. ja mając taką kwotę stanąłbym na uszach żeby dołożyć te 2-3 stówki do 1070tki. No chyba, że AMD też planuje wersję FE tj. fanboy edition w czerwonym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...