Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

A czy 1060 nie ma wersji Steix albo Gameing X? Ma. A Gameing X to i z 1050Ti jest :E

 

Jakbyś Ty jeszcze wiedział o czym mowa jest 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx580 vs gtx1060 - oba Gaming X

 

VVbuKyF.jpg

 

To jest wersja Gaming X+.

 

RX 570 Aorus - 3DMark Fire Strike - GPU-Z (GPU only Power Draw) :

 

1170MHz - uv 900mV -> avg 74W

1280MHz - uv 1015mV -> avg 96W

1280MHz - stock 1080mV -> avg 116W

 

Po UV (900mV) kultura pracy jest na bardzo dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja Gaming X+.

 

RX 570 Aorus - 3DMark Fire Strike - GPU-Z (GPU only Power Draw) :

 

1170MHz - uv 900mV -> avg 74W

1280MHz - uv 1015mV -> avg 96W

1280MHz - stock 1080mV -> avg 116W

 

Po UV (900mV) kultura pracy jest na bardzo dobrym poziomie.

Dzięki. Mógłbyś podać jeszcze rpm i temperatury przy 1170Mhz/900mV?

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu obniżać taktowania rdzenia.

UV tylko do momentu możliwie najniższego napięcia dla stockowych zegarów a już najlepiej dołożyć z 50mhz przy UV :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mógłbyś podać jeszcze rpm i temperatury przy 1170Mhz/900mV?

BF4 85°C (73W - 80W pobór z nakładki AMD) 850RPM

Czasem sterownik coś namiesza, wskakuje temptarget 60°C i wentylatory na 1700RPM....

 

 

Bez sensu obniżać taktowania rdzenia.

UV tylko do momentu możliwie najniższego napięcia dla stockowych zegarów a już najlepiej dołożyć z 50mhz przy UV :E

Jeśli chcesz utrzymać poniżej 1000RPM musisz obniżyć taktowanie.

Kilka stron wcześniej był ktoś z 1280MHz 1030mV więc nie wiem jak chcesz robić UV i dodawać 50MHz.

Edytowane przez pc5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85°C brzmi źle, mój RX 480 MSI Gaming nie dochodził do 70 na podobnych ustawieniach i to w obudowie ITX. Zostaje zatem Sapphire Nitro+ i MSI Gaming lub wstrzymanie się do premiery i publikacji testów GTX 1650.

 

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie odnośnie innych modeli RX 570/580 to chętnie wysłucham.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF4 85°C (73W - 80W pobór z nakładki AMD) 850RPM

Czasem sterownik coś namiesza, wskakuje temptarget 60°C i wentylatory na 1700RPM....

 

 

 

Jeśli chcesz utrzymać poniżej 1000RPM musisz obniżyć taktowanie.

Kilka stron wcześniej był ktoś z 1280MHz 1030mV więc nie wiem jak chcesz robić UV i dodawać 50MHz.

Na saphire nitro+ rx 480 mam 1360mhz rdzeń i -50mv ale super ciche to to nie jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój RX z opisu, przy 1020mV z oc na 1300mhz, w grach przy auto ustawieniu wentylatorów dobija do maks 44% obrotów przy temp 70-74C, zależne od gry., ale mi nie przeszkadza, bo nawet w aparacie słuchowym nie słyszę(nie odbieram nie których dźwięków, a przy okazji mam inna tolerancję, bo mam 80% utraty słuchu), to nie to samo co turbina w referencie gtx 780Ti, gdzie przy ustawieniu 70% obrotów to "leciał samolot". To dopiero mnie wkurzało.

 

Nie bawiłem się w manualne ustawienia wentylatorów, bo szkoda mi trybu pasywnego, a w profilach gier nie zmieniałem.

 

44% obrotów to 1463rpm

Wentylatory i tak skaczą, zależnie od użycia GPU, od temperatury, potrzeby.

 

Screen z gry Metro Exodus, przy odblokowanym FPS, jak widać 81fps, karta mimo 73C miała 48% obrotów co dało 1659rpm, pierwszy raz widziałem by karta dobiła do takich obrotów.

https://i.imgur.com/bGmo8Y8.jpg

 

Tylko nie wiem czy to nie było przypadkiem 1000mV, bo dopiero potem dałem jednak ciut więcej, bo zbyt często resetowal się Wattman, a nie byłem pewny czy to wina uv czy coś innego.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to pokazuje, że Gigabyte ma marne chłodzenie.

 

Wiem, że takie porównanie z tyłka, inna buda, gra, warunki, ale jakoś to powinno rzutować.

Nitro+ 1340MHz @ 1150mV (stock) w ac unity 1440p high - karta nie wyrabia 60fps.

 

Ws67Lv6.jpg

 

Przy lekkim uv (1100mV - dla mnie bzdurą jest obniżanie taktowania rdzenia) - ~1300rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to pokazuje, że Gigabyte ma marne chłodzenie.

Wiem, że takie porównanie z tyłka, inna buda, gra, warunki, ale jakoś to powinno rzutować.

Moja buda ma jeden wentylator 120mm @ 650 RPM. Nie łatwo to jakoś porównać ale Aorus na pewno nie jest lepszy.

BF4 na low detali z limitem 200FPS karta ma około 700 RPM i nieco niższe temperatury, dlatego uważam to ustawienie za najlepsze.

 

Miałem kupić RX 570 Nitro+ do innego kompa, wtedy miałbym porównanie. Niestety w kraju nie było normalnej ceny za czasów promocji z grami (mindfactory około 560zł, nasze Janusze 999zł).

Może kupię RX 670 Nitro+ :E

 

Jeśli obniżanie taktowania jest bzdurą co powiesz na 940MHz - 750mV (GPU only Power Draw avg - 46W)? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cena jest adekwatna do jakości tego chłodzenia: https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-msi-radeon-rx-570-armor-oc-4gb-gddr5-8022593502

 

edit: po temacie, ktoś kupił wszystkie 6 sztuk naraz

 

 

Dzięki za kolejne opinie.

 

Wstępnie zamówiłem 570 4GB Nitro+. Okaże się czy spełni moje wymagania.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obniżanie taktowania jest bzdurą co powiesz na 940MHz - 750mV (GPU only Power Draw avg - 46W)? ;)

Co mam powiedzieć? Zarżnąłeś wydajność karty i co?

Jeśli tobie taka wydajność wystarcza i zależy ci na perf/wat, to uciekaj z polarisów. GTX robią to po prostu lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zamówiłem 570 4GB Nitro+. Okaże się czy spełni moje wymagania.

 

Niestety Sapphire nie dojechał, ale z braku laku kupiłem RX 570 Aorus 4GB. Moje pierwsze wrażenia są takie, że na aktualnych sterownikach panel Radeon settings w ogóle nie uruchamia się. Odpalam ikonkę z prawego rogu lub exe. jako administrator, proces na chwile pojawia się w menadżerze i po paru sekundach znika... Jednocześnie w samej grze wszystko działa poprawnie. Próbowałem DDU w trybie awaryjnym i nic. Dopiero na starych sterownikach 17.8.1 (styczeń 2018) ze strony Gigabyte panel uruchamia, ale to mnie nie urządza, bo na tej wersji karta głupieje - na pulpicie odpala wysokie obroty z 1500 RPM, pomimo braku obciążenia i tym samym podstaw do wyjścia z trybu 2D. Na 19.4.x taka dolegliwość nie występuje, ale stockowe ustawienia generują nieakceptowalne dla mnie 73-75C przy 1700-2000 RPM i to w testowym ATX'ie, a nie docelowym ITX, także bez UV i UC nie obędzie się. Co mnie natomiast ucieszyło to fakt, że trafiłem egzemplarz z akceptowalnymi cewkami tj. nie są aż tak głośne i irytujące jak w poprzednim MSI Gaming X i GTX'ach.

 

edit: Kartę kupiłem nową, więc przytyki o zajechaniu w koparce są zbędne.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta instalacja Windows 10 rozwiązała problem z panelem. Dziś w końcu sprawdzę UC i UV. Niemniej już teraz trochę brakuje mi mocy. Ze względu na fatalne skalowanie mojego monitora używam 1440p, a w niej RX 570 nie radzi sobie, nawet w tak skromnym graficznie tytule jakim jest w Elex. Co prawda RX 480 też nie szalał, ale chyba jestem teraz bardziej rozbestwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do domu, odpalam kompa i nagle po 2-3min w grze temp kolosalna, grafa gorąca, wentylatory się kręcą, UV, zbiłem zegary do stocku i to samo, domyślnie ustawienia itd, nic nie daje, temp rośnie na GPU mimo, że wentylatory się kręcą. Miewałem maks 74C, a teraz taki cyrk.

 

Dziwne, chyba grafa pójdzie na gwarancję, ale nie wiem czy rękojmia czy normalna jak to lepiej? Pierwszy raz będę reklamować.

 

B1denJq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jak masz wentylatory na 900rpm to się nie dziwię :E

 

Zresetuj WattMana - a najlepiej sprawdź czy jak ustawisz na sztywno prędkość wentylatorów to reagują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Sprawdziłem z 2-3 gry i te same obroty. Więc reset wattmana i usunięcie sterowników, zainstalowałem najnowsze i teraz Division 2, RE2 Maks 72-73C, a obroty ok 38-42%. Przy stocku bez OC. Ok godziny grania.

 

Zresztą znajomy też na to zwrócił uwagę. Mimo że przeczytałem dopiero teraz twój post, to dzięki za podpowiedź. Bo ja już z nerwów tak wyjechałem, a dopiero potem zacząłem spr i szukać źródła problemu

 

Z drugiej strony może być wina sterownika. W profilu gry AC Odyssey miałem obroty ustawione na manualnie, a przed wyjściem z domu grałem w tą grę. Domyślnie mam "auto" by nie stracić trybu pasywnego. Chyba coś się pomieszało- łagodnie mówiąc.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery AMD i jajca na Polarisach w temacie szalejących obrotów wentylatorów to stary problem, który producent najwidoczniej olewa i już nie naprawi w ogóle. Tak na marginesie, co to za giera na tym screenie 8:E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Sprawdziłem z 2-3 gry i te same obroty. Więc reset wattmana i usunięcie sterowników, zainstalowałem najnowsze i teraz Division 2, RE2 Maks 72-73C, a obroty ok 38-42%. Przy stocku bez OC. Ok godziny grania.

 

Zresztą znajomy też na to zwrócił uwagę. Mimo że przeczytałem dopiero teraz twój post, to dzięki za podpowiedź. Bo ja już z nerwów tak wyjechałem, a dopiero potem zacząłem spr i szukać źródła problemu

 

Z drugiej strony może być wina sterownika. W profilu gry AC Odyssey miałem obroty ustawione na manualnie, a przed wyjściem z domu grałem w tą grę. Domyślnie mam "auto" by nie stracić trybu pasywnego. Chyba coś się pomieszało- łagodnie mówiąc.

Ciesze się, że mogłem pomóc.

@UP bug był i dawno był też usunięty.

Edytowane przez decorator12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP bug był i dawno był też usunięty.

To ciekawe, bo do dzisiaj, na najnowszych sterach, zdarzają mi się jajca z obrotami i temperaturą docelową, która sama z siebie spada (tak się zachowują obroty) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem wattmann potrafi się pogryźć z autorskim programem producenta. Miałem tak na rx480 gaming x przy korzystaniu z MSI Gaming APP który przy starcie systemu powodował że na jakiś czas wiatraki wkręcały się na maksymalne obroty. W sumie byłby na to sposób prosty od AMD żeby wyłączyć całkowicie w sterowniku opcję sterowania (do czasu jej ponownej aktywacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystam z softu od Gigabyte'a, a jedynie do monitoringu MSI Afterburner. Zresztą soft od Gigusia, ma to samo co Wattman, MSI, w tym, że Giguś ma opcję OC która podbija zegar o bagatela 10mhz... to można samemu zrobić, a zabawa RGB też nic nie daje, bo obsługuje jedynie opcję wyboru kolorów ale bez zmiany kolorów, na sztywno.

 

Odpaliłem nawet Furmarka, po jakimś czasie przy 72-73C miałem z 43% obrotów, Giguś ma w biosie ustawione 73C jako max, plus 90W power limit, więc trzeba ustawiać w wattmanie zwiększenie mocy o te 30% co najmniej, bo zbija zegary.. nie wiem kto tak ograniczył-kto wpadł na pomysł ^^

Grałem teraz z 1.5 godziny w Division 2 i wszystko w porządku, podbiłem limit fps do 100, by wycisnąć najwięcej ile się da z grafy, i temp była w normie te 72/73C a obroty 38-40%.

 

 

@tomcug

Resident Evil 2, przejście Claire, ma inną ścieżkę fabuły niż Leon.

 

 

Chyba sobie odpuszczę zabawę w manualne ustawienie obrotów, nie ustawiłem mu 35% na stałe... coś się pochrzaniło, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwem na ten szajs jest instalacja czystego sterownika do grafy bez amd apps a podkręcać w afterburnerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

taka ciekawostka:

 

SAPPHIRE RADEON RX 570 16GB HDMI Blockchain Graphics Card

https://gpuminer.sapphiretech.com/Radeon-RX-570-16GB-Blockchain/

 

Idealna dla wszystkich ,,entuzjastów'' dużych ilości VRAM w średnich i słabszych kartach. :E Oczyma wyobraźni już widzę, te opisy na Allegro: ,,Używana tylko do gier, nigdy nie kopała!''.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...