Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z RX 580 podczas gry w  Starcraft 2 nie dostaje  pełnego obciązżenia tzn zegar działa na jakieś 300 600 MHz zamiast 1340 MHz obojętenie czy mam min detale  czy max próbowałem również zmieniac z pełnago ekrany na grę w oknie  ale nic to nie dało gra przy wiekszej liczbie  jednostek po prostu szarpie 30 -40 fps ktoś ma jakiś pomysł co jest  nie tak ? w innych grach tego problemu nie ma.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z inną grą, co prawda powracał od czasu do czasu ale doraźnie pomagało przeinstalowanie sterowników grafiki z przywróceniem do ustawień fabrycznych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Look, I recently played Escape from Tarkov and it was the first time I thought I'd like to make money by playing.
 So far, none of the games have attracted me enough to spend so much time with it.
 I have already been through a lot, thanks to my irreplaceable weapon. You know what it's like with a gun in real life,
 but a gun is like my other hand there. If it was possible to exchange one hand for a weapon, I wouldn't hesitate for a second !!

 

 

https://odealo.com/games/escape-from-tarkov/items

 

 

Edytowane przez Pacia456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do użytkowników, czy ktoś ogarnął temat sterowników AMD Adrenalin i użycia procesora w tle czy szkoda zawracać sobie tym głowę i odinstalować to dziadostwo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 11:51, Dawidov napisał:

Jest temat zbiorczy wiec tutaj napisze odnośnie mojego problemu. 

RX 570 4gb asus expedition

Co jakiś czas podczas niewielkiego obciążenia w LoLu robi się czarny ekran i trzeba restartować PC.

To jest problem FreeSync w monitorze. Wyłącz go w nim i przetestuj. Powinno być dobrze wtedy.

W dniu 21.12.2020 o 12:13, preston napisał:

Takie pytanko do użytkowników, czy ktoś ogarnął temat sterowników AMD Adrenalin i użycia procesora w tle czy szkoda zawracać sobie tym głowę i odinstalować to dziadostwo.

A do jakiej karty graficznej? Ja mam 20.12.1 i wszystko działa bardzo dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżeli nie potrzebujesz tych wszystkich dziwny dodatkowych programów od amd z milionem przycisków to polecam instalować sterowniki w ten sposób:
- pobierasz sterownik
- odpalasz rozpakowanie
- kopiujesz ścieżkę, do której rozpakowuje się sterownik
- naciskasz anuluj w momencie, w którym zaczyna się instalacja ( te efekty i animacje wybuchów adrenaline )
- wchodzisz w menadżer urządzeń
- wybierasz kartę graficzną i dajesz aktualizuj sterownik
- wybierasz aktualizuj z mojego komputera i wklejasz ścieżkę gdzie rozpakowały się sterowniki
Po instalacji masz goły sterownik, bez tego całego dodatkowego szajsu, bez narzutu sterownika podczas gry.
Dointsalowujesz msi afterburner i jesteś happy

W dniu 21.12.2020 o 12:13, preston napisał:

Takie pytanko do użytkowników, czy ktoś ogarnął temat sterowników AMD Adrenalin i użycia procesora w tle czy szkoda zawracać sobie tym głowę i odinstalować to dziadostwo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie mają z tym problemy:

https://community.amd.com/t5/drivers-software/higher-than-normal-cpu-usage-after-installing-radeon-2020/td-p/363222

https://www.techpowerup.com/forums/threads/high-cpu-usage-radeon-software-from-20-5-1-to-the-latest-new.275089/

Ale spoko usunąłem to badziewie i właśnie zainstalowałem czysty sterownik jak radziłeś i afterburnera i jest piękny monitoring z OSD. Widzę że AMD nic się nie nauczyło przez tyle lat. Co do karty mam świeżutką RX 570 8GB i win7 64bit.                                

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ja używam przy moim Ryzenie tej nakładki i przy przeglądaniu Internetu zajętość procesora to średnio 2 - 3%. Najwięcej robi tu robotę Chrome.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego afterburner 4.6.3 co kilka wlaczen nie pamieta ustawien napiecia po UV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wattman sterownik resetuje. Tak w sumie, to po co ci ten dodatkowy soft? OC/UV, krzywa wentyla, osd, nagrywanie/screenshoty - wszystko to jest zawarte w sterowniku (inna kwestia czy działa). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś ogarnia ustawienia wentylatora w VBIOS RX580? Kupiłem ostatnio trupa za grosze, okazało sie ze wystaczy zbić takty VRAM z 2000 do 1750MHz i karta hula ale po flashu karta źle kontroluje obroty wentylatora. BIOS jest na 100% z tej samej wersji, MSI V1 RX580 8GB, ponoć niedostępna w EU.

Wyplucie .ROM z GPU-Z i przerobienie go przez Red Bios Editor powoduje zmianę wielkości pliku i próba flashowania brickuje kartę.

Schermafbeelding 2021-01-10 164236.png

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 21:02, S1lverhand napisał:

Ogólnie jeżeli nie potrzebujesz tych wszystkich dziwny dodatkowych programów od amd z milionem przycisków to polecam instalować sterowniki w ten sposób:
- pobierasz sterownik
- odpalasz rozpakowanie
- kopiujesz ścieżkę, do której rozpakowuje się sterownik
- naciskasz anuluj w momencie, w którym zaczyna się instalacja ( te efekty i animacje wybuchów adrenaline )
- wchodzisz w menadżer urządzeń
- wybierasz kartę graficzną i dajesz aktualizuj sterownik
- wybierasz aktualizuj z mojego komputera i wklejasz ścieżkę gdzie rozpakowały się sterowniki
Po instalacji masz goły sterownik, bez tego całego dodatkowego szajsu, bez narzutu sterownika podczas gry.
Dointsalowujesz msi afterburner i jesteś happy

 

przecież instalujesz sterownik, więc o co chodzi

Edytowane przez hakomo2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 21:02, S1lverhand napisał:

bez narzutu sterownika podczas gry.

Kolega chyba myli pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gigabyte gtx 670 2gb oc 3x windforce, opłaca się w tym czasie wymienić ją na omawiane rx 570? ile warto zapłacić, a powyżej jakiego progu już nie za rx 570?

Edytowane przez sappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się opłaca  rx570 masakruje x3,4 tą 670tkę   za przyzwoitą i pewną wersję  z 400-450pln  mówimy o wersji 4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że Polarisy są bardzo awaryjne i fabrycznie nieźle wyżyłowane co wychodzi po latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, mówili że 8GB nie przyda się na rx570, a teraz górnicy wywindowali ceny używek do ~1000 zł :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 09:45, CryZen napisał:

Odnoszę wrażenie, że Polarisy są bardzo awaryjne i fabrycznie nieźle wyżyłowane co wychodzi po latach.

to oczywiście żaden dowód, ale w jednym z moich komputerów padł ostatnio RX 570 a szwagrowi padł RX 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

 

Czy ktoś z forum wysyłał kartę do Pana "forest" z YT do naprawy ?

 

Sprawa pilna !!!! jakis namiar !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2021 o 10:15, _Robo_ napisał:

Witam Was

 

Czy ktoś z forum wysyłał kartę do Pana "forest" z YT do naprawy ?

 

Sprawa pilna !!!! jakis namiar !!!!

Pan Forest już kart do naprawy nie przyjmuje przestawia się na naprawę kompów i lapków. Ogłosił to na swoim kanale.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma dość naprawiania kart po koparkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił na ostatnim livestrimie to z naprawy kart nie jest wstanie wystarczająco zarobić, bo po opłaceniu podatków niedużo pieniędzy mu zostaje, dodatkowo nie pomaga fakt, że ludzie płacą z kilkumiesięcznymi opóźnieniami, dlatego powoli się przebranżawia. Wysyłać naprawionych kart za pobraniem nie chce, bo dużo osób nie odbierało kart, a podczas powrotu paczki były otwierane i karty używane do kopania kryptowalut na którymś z magazynów kurierskich.  np. przez kilka dni lub tydzień. Zresztą na naprawie laptopów zarabia się zauważalnie lepiej, oraz jeśli laptop zostanie poprawie naprawiony to podziała bezawaryjnie następne kilka lat, a karta po naprawie potrafi się popsuć w przeciągu jednego roku od naprawy. Pewnie zbyt dużo kart obecnej generacji nie da się naprawić lub naprawa jest nieopłacalna dla kupującego, ceny pamięci oraz gpu wzrosły przez ostatni rok, i przez to naprawianie kart dla graczy stało się mniej opłacalne. np. za naprawę karty weźmie 400zł, 55% tej ceny to cena samych części + opłacenie podatku + wysyłka powrotna kurierem. Niewiele zysku z naprawy mu zostaje. Gdyby zwiększył ceny napraw to ludzie nie chcieli by naprawiać kart. Przez to, że ceny kart poszły w góre, codziennie dostaje 100 email z prośbą o naprawę kart. Nawet więksi górnicy zaczęli do niego pisać z prośbą o naprawę większej ilości kart: łącznie 1,500 tysięcy kart. No bez przesady. A on jest tylko sam, nie jest wstanie odpowiedzieć nawet na 10% wiadomości, którymi jest zasypywany. To samo dotyczy kart, których naprawia bardzo ograniczoną ilość w poraniu do zapotrzebowania z strony widzów oraz górników. Na którym lajwie z jesieni przewidywał, że pod koniec 2020 znowu będzie problem z dostępnością kart, bo chińscy górnicy zaczęli znowu kopać kryptowaluty. Posłuchaj pierwsze 6 minut strimu.

Czym Obecnie się zajmuje?  Naprawia komputery oraz laptopy czyli: procesory (wymienia pogięte nóżki w procesorze?), pamięci ram, baterie? . Wziął trochę wolnego i przemyślał co nieco. Ma na głowie swój serwis oraz obcy. Obecnie nawet na nagrywanie filmów nie ma czasu.

 

 

Edytowane przez Pawcioo10
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Sprawa dziwna, czyściłem po 1,5 roku komputer z kurzu, wszystkie karty i pozostałe elementy były wyjęte z płyty. I po montażu nastąpił ZOONK W pierwszej chwili myślałem, że pokoparkowa karta padła. Taki byłem w przekonanie ale od kolegi pożyczyłem grafikę do pulpitu GT210? i też po HDMI brak ale cód bo już po przelotce DVI-HDMI obraz jest biosu a jak poda się sterownik w windowsie to już obrazu nie ma

(u kolego normalnie karta sprawna po HDMI)

i tu poczytałem o problemie bootowania płyty, odpinałem wszystko: nvme wifi bios nowy bateria dyski reset i nic nie pomogło - czyli płyta blokuje obraz

 

https://www.google.com/search?q=płyta+głowna+z+włóżona+grafika+nie+pokazuje+na+hdmi+%3F&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk02rstkOxfmSml_bZxkkuDB1sNzwAQ:1612173910067&ei=VtIXYKqkA9uSwPAPkueooAY&start=10&sa=N&ved=2ahUKEwiqp-bpt8juAhVbCRAIHZIzCmQQ8tMDegQIERA7&biw=1600&bih=777

 

Brak obrazu na HDMI ?

jeszcze mam na płytę pół roku gwarancji i ciekawe co uznają

 

PS. Jakie sztuczki jeszcze wykonać jak ktoś miał coś podobnego ? ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 15:35, Pawcioo10 napisał:

Z tego co mówił na ostatnim livestrimie to z naprawy kart nie jest wstanie wystarczająco zarobić, bo po opłaceniu podatków niedużo pieniędzy mu zostaje, dodatkowo nie pomaga fakt, że ludzie płacą z kilkumiesięcznymi opóźnieniami, dlatego powoli się przebranżawia. Wysyłać naprawionych kart za pobraniem nie chce, bo dużo osób nie odbierało kart, a podczas powrotu paczki były otwierane i karty używane do kopania kryptowalut na którymś z magazynów kurierskich.  np. przez kilka dni lub tydzień. Zresztą na naprawie laptopów zarabia się zauważalnie lepiej, oraz jeśli laptop zostanie poprawie naprawiony to podziała bezawaryjnie następne kilka lat, a karta po naprawie potrafi się popsuć w przeciągu jednego roku od naprawy. Pewnie zbyt dużo kart obecnej generacji nie da się naprawić lub naprawa jest nieopłacalna dla kupującego, ceny pamięci oraz gpu wzrosły przez ostatni rok, i przez to naprawianie kart dla graczy stało się mniej opłacalne. np. za naprawę karty weźmie 400zł, 55% tej ceny to cena samych części + opłacenie podatku + wysyłka powrotna kurierem. Niewiele zysku z naprawy mu zostaje. Gdyby zwiększył ceny napraw to ludzie nie chcieli by naprawiać kart. Przez to, że ceny kart poszły w góre, codziennie dostaje 100 email z prośbą o naprawę kart. Nawet więksi górnicy zaczęli do niego pisać z prośbą o naprawę większej ilości kart: łącznie 1,500 tysięcy kart. No bez przesady. A on jest tylko sam, nie jest wstanie odpowiedzieć nawet na 10% wiadomości, którymi jest zasypywany. To samo dotyczy kart, których naprawia bardzo ograniczoną ilość w poraniu do zapotrzebowania z strony widzów oraz górników. Na którym lajwie z jesieni przewidywał, że pod koniec 2020 znowu będzie problem z dostępnością kart, bo chińscy górnicy zaczęli znowu kopać kryptowaluty. Posłuchaj pierwsze 6 minut strimu.

Czym Obecnie się zajmuje?  Naprawia komputery oraz laptopy czyli: procesory (wymienia pogięte nóżki w procesorze?), pamięci ram, baterie? . Wziął trochę wolnego i przemyślał co nieco. Ma na głowie swój serwis oraz obcy. Obecnie nawet na nagrywanie filmów nie ma czasu.

 

 

Wszystko rozumiem - za dużo zleceń, niska marża, ale kiedyś zapytałem czy rzuciłby okiem na starszą grafę, z którą mam problem (mam małą kolekcję). Za samą ekspertyzę byłem gotów mu zapłacić - nawet z góry i też odrzucił. Zatem nie do końca chyba tak jest, że mu się nie opłaca. W mojej opinii źle ustawił procesy i przez to ma takie problemy z brakiem płatności, etc. Kuriera może zamówić właściciel i opłacić. Nie chce? Trudno - karta zostaje i czeka xx dni, a później przechodzi na własność serwisu jako towar porzucony przez Klienta. Brak płatności? Niech robi jak hotele - blokada na pokrycie kosztów ekspertyzy i transportu na karcie kredytowej właściciela (stawka według cennika stałego żeby nikt nie był zaskoczony). Kwestia regulaminu, a wcześniej przemyślenia procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Devil RX570 ma się Ok, jakie zdziwienie i zadowolenie jak po miesiącu po gwarancji uznanej kupiłem płytę nową i wszystko po postowaniu biosu prawie pół minuty i ruszyło :)

PS. w ramach wolnego czasu kartę rozpołowiłem na gruntowne czyszczenie, pasta i termopady nowe

A w tym roku jakie ceny RXów - siem porobiło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...