Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie RX 580 4GB. Wersja Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 4 GB

Czy wszystko jest z nią ok według parametrów ze screenów?

Podczas grania trzyma cały czas 1340MHz / 1750MHz. Najwięcej udało mi się zobaczyć temperaturę 71° Jest cicho w stosunku do poprzedniej RX 5700XT.

obraz_2021-03-17_174726.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy dla RX 580 Nitro+ 4GB
Były biosy z zegarami 1340 x 1750. Na 99% karta z koparki krypto, gdzie biosy są modyfikowane pod optymalizację wydobycia, sprzedawca przed sprzedażą pewnie chciał przywrócić oryginał no i wgrał, co wgrał. 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taki mam. 

Wgrałem poniższy.

Sapphire RX 580 4 GB
Nitro+
2018-01-19 01:09:00 015.050.002.001.000000 PCI-E 1411 / 2000 GDDR5

 

Karta wstaje na nim z artefaktami.

A na tym 

Sapphire RX 580 4 GB
Nitro+
2017-03-23 23:48:00 015.050.002.001.000000 PCI-E 1411 / 1750

GDDR5

 

Wstała, będę testował.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te 1411/2000 są dla samsungów, ty masz elipdy - gorszy sort. Ale jest to pewnie kwestia tylko timingów - samsungowskie opóźnienia mogą być za ciasne dla twoich elpid. Samo taktowanie pamięci spróbuj teraz podnieść w sterowniku, czy innym sofcie do OC. 

 

No i ładuj 1.25V na rdzeń, zegar 1500MHz i będzie ogień ?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci przy 1950MHz zaczynają pokazywać jakieś przebłyski na ekranie. Będę obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować napięcie kontrolera pamięci lekko podnieść w sterowniku. Nie pamiętam dokładnie, ale coś w okolicach 1000mv można sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja też kupiłem RX 580 Sapphire Nitro. Karta ma zegar 1340 MHz na BIOS-ie Quiet i 1411 MHz na BIOS-ie Boost, a pamięci 2000 MHz (Samsung). Napięcie dobija do 1.16V pod obciążeniem w W3 ;) 

Przyszedłem z pytaniem o pobór prądu, bo w GPU-Z nie przekroczył 175W, ale zauważyłem teraz, że to pobór GPU only, czyli tak ma zapewne być. 
Mam tylko problem z zegarem pamięci, bo pracują cały czas z prędkością 2000 MHz. Wiem, znany problem, tyle że ja mam monitor 75 Hz a nie 144, a z tego co wiem to problem występuje tylko wtedy. Jak jest u was? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na inny problem. 

Furmark odczytuje kartę jako RX 570.

A gpu-z jako RX 580...

Na karcie naklejka RX 580, steronik jak i windows widzą rx 580

 

obraz_2021-03-19_175341.png

obraz_2021-03-19_183010.png

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 07:32, Pawcioo10 napisał:

Czy ktoś was w 2020 roku używa rxa np. 470, 480 lub 570, 580 w 2020 jako głównej karty graficznej do np. gier?

Czy, przez ostatnie 4 lata większość zostało sprzedanych lub uległo awarii? Wymieniliście na nowsze modele np. gtx / rtx od nvidi? lub radeony 5000?

Nie macie problemów z płynnością w najnowszy grach komputerowych? Na jakich ustawieniach graficznych rxy w 2020 roku nie dostają jeszcze zadyszki? Średnich?

Bo z tego co pamiętam, dużo osób kupiło karty z 4GB pamięcią. Bardzo często pojawiały się w promocjach (przez ostatnie dwa lata) np. za np. 650zł lub 50% ceny na allegro z koparek kryptowalut.

Nie macie problemów z wydajnością oraz najnowszymi sterownikami?

Rxy 5000 w ostatnim czasie dostały dużego boosta w grach, czy w rxy 400 oraz 500, dostały podobny prezent w postaci zauważalnego wzrostu wydajności?  Jest zauważalna poprawa w fpsach, w porwaniu do sterowników z np. czerwca 2020?

Czy Amd ograniczyło wsparcie w sterownikach dla starych rxów? np. Przestali poprawiać wydajność kart (optymalizacja) w najnowszych grach, naprawiając tylko krytyczne błędy?  Bo skoncentrowali się głównie na najnowszej generacji navi czyli architekturze rdna 1.0  oraz niedawno zaprezentowanego rdna 2.0 w rx 6000?

Z tego co zauważyłem to dyskusja w tym temacie praktycznie umarła.

Pytam z ciekawości.

 

Ja cały czas grałem na rx590 i karta daje rade w nowych grach , odkąd mam ps5 to z gierkami przeniosłem się na konsole . Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX480 ma jakies zabezpieczenie czy cos na karcie sie przegrzewa?

p4dtzpM.png

Nie ogarniam tego modelu, niby zwykla RX480 Nitro (bez plusa) 4GB ale ma pamieci Samsunga, sprawdzałem PCB - nigdzie nie ma do takiej VBIOSu.

Bios do zwykłej Nitro maja tylko opcje (Autodetect / Hynix / Elpida). Musialem wgrać BIOS z Nitro+ i zastanawiam się czy jest OK bo dziwnie steruje wentylatorami, bardzo agresywnie - przy 56*C jest już 60*C / 2300RPM.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma już ktoś te nowe stery Adrenaline? Piszą w sieci, że obniżył się pobór prądu w idle i się zastanawiam, czy nie obniżyli w końcu taktowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wysokim taktowaniem vramu w idle można poradzić sobie przez utworzenie własnej rozdzielczości w CRU, która ma obniżone odświeżanie. Problem z taktowaniem vram to problem połączenia karty z wybranym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Saren7

Nie po to kupiłem monitor o wyższym odświeżaniu, żeby ustawiać niższe. To nie jest rozwiązanie problemu, tylko jego obejście. Tym bardziej, że u mnie to występuje, a mam monitor 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Połączenie AOC 24G2U 144 Hz + RX 5700. Wystarczy obniżyć odświeżanie o 1 Hz. 1,5 roku byłem w posiadaniu Radeona i nie naprawiono tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście  z rx470  to samo  memory clock ani drgnie 1750  :E   Ajemde i wszystko w temacie :-P niezła komedia  trzeba instalować patch + program żeby qrw.. od lat znany problem poprawić  :-P 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Miałem ten sam problem. Połączenie AOC 24G2U 144 Hz + RX 5700. Wystarczy obniżyć odświeżanie o 1 Hz. 1,5 roku byłem w posiadaniu Radeona i nie naprawiono tego. 

U mnie zejście o 1 Hz nic nie daje, o 5 Hz też nic nie daje, dopiero zejście do 60 Hz obniża zegary na pamięci.

 

A tak przy okazji, jest jakiś patent na inny powszechny błąd sterów AMD, mianowicie resetowanie się ustawień w zakładce Wydajność?

I drugie pytanie, ma ktoś taki problem, że czasami po wyjściu kompa ze stanu uśpienia nie ma obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działało gdy w CRU podczas tworzenia nowej rozdzielczości ustawiłem obecne odświeżanie -1 Hz oraz Timing=LCD Standard.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bawiłem się w te patche i cru   ale na szybciora  obniżenie do 120hz  pomaga i wartości spadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 11:27, stark2991 napisał:

I drugie pytanie, ma ktoś taki problem, że czasami po wyjściu kompa ze stanu uśpienia nie ma obrazu?

A to już jest wina FreeSynca. Wystarczy w monitorze go wyłączyć i problem znika. Też tak miałem. Może i pomysł z FreeSync jest i dobry, ale to nie jest dopracowane. Miałem też problem, że podczas przeglądania Internetu obraz drżał czasami. Masakra. Teraz mam monitor Dell 60 Hz bez FreeSync i problemu nie ma żadnego. Wszystko działa jak potrzeba. Komputer może i pół dnia być w uśpieniu i po wybudzeniu obraz wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem GTX-a, to tego problemu nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stark2991 napisał:

Jak miałem GTX-a, to tego problemu nie było. 

Ale to była Nvidia. Przy kartach AMD i aktywnym FreeSync problem jest nagminny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim sposobem zmodyfikowac bios w rx580 aby zadzialaly zadane napiecia? Np w RED bios editor ustawiam napiecie dla czestotliwosci i po wgraniu biosu czestotliwosc sie zgadza ale napiecia sie nie zgadzaja.

123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brejdak ma w kompie rx580 8GB od XFX, widzę że ceny tych kart tak poszybowały, że teraz za te same pieniądze można by gtxa 1070 kupić, chyba git opcja nie? Brat wiadomo nie kopie, a w grach gtx będzie o wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...