Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

480 będzie wyraźnie tańsza. Pomiędzy tymi dwoma będą podkręcone wersje R9 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czekania, coś im się nie śpieszy ze sprzedażą, a plotki o cenach nie wróżą nic dobrego.

 

Zanim niereferencyjne GTX1070 pojawią się w większości sklepów, to spokojnie będziemy po recenzji nowych kart AMD i dokładnej wycenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba jak każdy spodziewałem się rychłej premiery Polarisów i datę 29 czerwca traktowałem jako lekki żarcik szczerbaty.gif 379$ stawia domniemanego 480X blisko GTX1070, ciekawe jak z wydajnością... Jeszcze przed poprzednią generacją można by sądzić, że najmocniejszy Polaris będzie blisko 1070, ale razem z premierą Fury i 3xx trochę im się zaczęły mylić wyceny.

Edytowane przez Luk4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć nadzieję, że rzeczywiście będzie blisko GTX 1070, bo jeśli przyjąć, że te ostatnie testy były ok i tam rzeczywiście był 480X, to wydajność nieco poniżej Fury X za 379$ będzie failem roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up,

 

a jest w ogóle szansa na to, że będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie parę osób to już wie ale znając życie jest NDA na NDA xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szklanej kuli, ale według mnie raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szklanej kuli, ale według mnie raczej nie.

 

Ale masz dostęp do wiedzy, na którą trwa obecnie NDA. Nie czaruj... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem to na stock porównywalna do Fury. Po OC odjeżdża nawet od Fury X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał, to byś miał takie wskazówki, jakie dawałem w temacie o Pascalu. A tutaj to ja nawet oficjalnej daty premiery nie znam, bo zejście NDA wcale tej daty nie musi oznaczać.

 

Tak swoją drogą, na HardOCP czytałem, że AMD ma jakieś kosmiczne problemy z grzaniem się tych nowych chipów, co przekłada się też na zegary, które mają nie robić wrażenia. Żeby się nie okazało, że naprawdę nie będzie na co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś naiwny jeśli sądzisz, że tak to działa. Sporej liczby redakcji nie zaproszono, więc to żaden argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o ten ustęp:

"Let’s start with where we are currently. Full disclosure - HardOCP was not invited to this weekend’s launch in Macau as AMD PR has made a decision to no longer brief this site with the rest of the industry. "

Chodzą słuchy, że zerwali współpracę z tą redakcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko możliwe bo nvidia też ma małe problemy z grzaniem się Pascala,a amd zawsze ma bardziej zagęszczone chipy. Z drugiej strony ich Ceo chyba niedawno obolala te rewelacje, do tego sony i Microsoftu ryzykowaloby umieszczenie ich w małych pudełkach ? Najlepiej poczekać z wyrokami do premiery.

 

Z cena ~300 USD za 480x byłoby bardzo dobrze, jeśli wydajność jest na poziomie fury, w dx12 często może być blisko 1070.

Z jednej str czas działa na ich niekorzyść, ale im więcej tytułów dx12 tym lepiej dla nich i nie mogą czekać tyle miesięcy. Battlefield 1 nawet niewiadomo czy będzie dx12, Anderson z dice nie bardzo był zadowolony z migracji na win10.

Edytowane przez Arszenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, że takty będą niższe w Polaris było wiadomo od jakiegoś czasu. Pytanie brzmi : jak dużo niższe będą taktowania i czy niereferenty to poprawią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o ten ustęp:

"Let’s start with where we are currently. Full disclosure - HardOCP was not invited to this weekend’s launch in Macau as AMD PR has made a decision to no longer brief this site with the rest of the industry. "

Chodzą słuchy, że zerwali współpracę z tą redakcją.

AMD się obrażało na wiele redakcji i jakoś nie widziałem, by ktoś generował z tego powodu jakieś fejkowe info na ich temat. Jestem w stanie uwierzyć, że z temperaturami może być problem, bo przecież proces może nie być dopracowany. TSMC wydawało się jednak być nieco pewniejsze, ale wybrali co wybrali. W tej chwili i tak to tylko plotka, choć ci z Hard OCP sami piszą w komentarzach, że niesprawdzonej informacji by nie puszczali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak problemem bedzie tylko temperatura to dolozenie do lepszego non-refa bedzie mialo wiekszy sens niz w przypadku pascali ktore maja wyzylowane zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje nam się sytuacja jak w układach mobilnych? Teoretycznie malutki, upakowany i szybki (2,5 GHz) rdzeń, a w praktyce uwalanie taktów po odpaleniu pierwszej lepszej gry? :lol2:

 

CEO wypowiedziała się w temacie trzymania taktów, ale nic nie mówiła o potencjale OC. Być może nowe Polarisy mają bardzo ograniczone możliwości podkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia potencjału OC dla masy ludzi nie ma żadnego znaczenia, biorą po prostu to, co jest fabrycznie szybsze. Ważne więc, by rzeczywiście było wydajnie od razu po wyjęciu z opakowania. AMD może więc wykręcić zegary na maksa, bez dużego zapasu OC. Pascale też się zresztą jakoś wybitnie nie kręcą i jak kupię fabrycznie podkręcony to prawdopodobnie nawet zegarów w nim nie ruszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mówi się, że AMD zakładało wyższe zegary niż udało im się osiągnąć i to ich 2,5 P/W może być zagrożone.

Co do [H], to między nimi i AMD jest źle od dłuższego czasu. Kyle nawet oskarżył AMD o próbę przekupstwa i manipulowanie prasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej branży można fajną książkę napisać. Wiele osób mogłoby zmienić poglądy na niektóre rzeczy. Nie zmienia to faktu, że nadal nie widzę w tej informacji o przegrzewaniu nic, co byłoby nieprawdopodobne. Nowy proces to i mogą pojawić się problemy. Czy to pierwszy raz AMD miałoby z czymś problem? Nie oszukujmy się, kto w ogóle te wszystkie prezentacje bierze na poważnie. Przy Fury X mówiono o "overclockers dream", więc te 2.5 P/W może być tak samo realne jak tamto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na overclock.net nabijali się z tego artykuł i z całego HardOCp.

Artykuł wyssany z palca. I nie chodzi tylko o brak zaproszenia na imprezę,sprawa się ciągnie od premiery Nano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie info?

Prawdopodobnie pomyliło mu się z najtańszymi 1070, które właśnie tyle kosztują. AMD nie będzie sobie strzelać po kolanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy, 480X zastępuje 390X/290X. Vega ma być 490X. Amd prawdopodobnie rezygnuje z Fury lub stworzy jeszcze jeden chip. Pascal 10 wcale nie będzie tani, chociaż na półce może być tańszy od GTX1070. 379$ to jest maks, będą tańsze, a w przypadku GTX to jest raczej minimum. Zresztą zobaczymy, sytuacja jest płynna i pewnie wiele zależy od premiery mniejszych Pascali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...