Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe GP102 to 1080ti?

Nie żartuj chyba by jakiś cud się musiał wydarzyć.

Nic nie poradzę na twoje problemy z czytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał, by w miarę szybko wyszła jakaś odpowiedź na GTX 1070 ze strony AMD. Na nic słabszego wymiana z GTX 970 nie miałaby w moim przypadku sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o nowe karciochy AMD jestem spokojny bardziej martwi mnie kwestia rozwiązania dotychczasowych problemów po stronie sterowników. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie to nawet najlepsze GPU na rynku bez odpowiedniego softu jest g… warte. Podobno AMD ma nową ekipę do klepania sterów pora by się wykazali ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ef33cbb185237517.jpg

 

Robi się ciekawie, chyba sobie przygarnę małego Polarisa. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja liczę na tego 480X, jeśli zapewni wydajność na poziomie ledwie 980, a przy tym będzie ciche, chłodne, no i tańsze od Nv - w cenie tak do 1500 zł, a najlepiej ciut mniej (choć nie wiem czy to realne) - będzie kapitalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta tabelka nie ma za bardzo sensu. Sam wzrost taktowań powinien zwiększyć ilość Tflopów do 5,56. Usprawnienia w architekturze nie zostały wzięte pod uwagę. To chyba tylko zbiór plotek.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z maluchów najciekawsze to będą karty, które nie będą miały wtyczek zasilania, ciekawe o ile będą wydajniejsze od GTX750Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabelka nie ma za bardzo sensu. Sam wzrost taktowań powinien zwiększyć ilość Tflopów do 5,56. Usprawnienia w architekturze nie zostały wzięte pod uwagę. To chyba tylko zbiór plotek.

 

Powyższe TF to wynik prostej kalkulacji teoretycznej mocy obliczeniowej uwzględniając ilość jednostek i taktowanie. Architektura będzie miała wpływ ile % tej wydajności będzie dostępne na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak mnie budzik obudzi to zalukam szczerbaty.gif

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja czekam na 480X. I jeszcze porównam 480X,490 ile będą szybsze od 390.Ciekawy jestem cen w PL sklepach jak różnica bedzię miedzy 480X a 490

Edytowane przez spinacz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto czeka na nocny stream do 4:00?

Nie ma co czekać,najlepiej się wyspać i jutro rano wszystko będzie można obejrzeć,przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na podsumowanie na PC lab. Chcę pożyć złudzeniami jeszcze kilka godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z maluchów najciekawsze to będą karty, które nie będą miały wtyczek zasilania, ciekawe o ile będą wydajniejsze od GTX750Ti.

Wydajność GTX 950, więc ~40% szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem premierę r9 i fury. Gdzie dowiedziałem się, że r9 390 będzie idealną kartą do 4k. Nie warto sobie nawet zawracać głowy tą papierową prezentacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na podsumowanie na PC lab. Chcę pożyć złudzeniami jeszcze kilka godzin :)

Ostatnio podsumowanie z konfy NV robił Vega, on lubi siedzieć po nocach więc teraz pewnie będzie to samo. Ale jak nie, to pewnie będę musiał siedzieć ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciekawie, chyba sobie przygarnę małego Polarisa. :E

Jeśli nie poprawili sterowników to i tak nie ma się czym podniecać. Wtedy 480 będzie po prostu lepiej wycenioną R9 390, która przy wymaksowanych do oporu ustawieniach, kiedy procesor schodzi na drugi plan goni za GTX 980, a w normalnych warunkach, na "słabych procesorach" (np. 4690K @ 4,5 Ghz :E) dostaje po tyłku od GTX 970 który robi się nagle 50% wydajniejszy (sic!).

 

W takim przypadku nie dziwi, że jako punkt odniesienia pokazali Dooma w wysokiej rozdzielczości. W GTA może już nie być tak różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up W OpenGL też występuje narzut na CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych gier na openGL jest, że ciężko wyciągnąć jakiekolwiek wniosku, szczególnie w przypadku Dooma, którego wydajność na starych AMD była co najmniej interesująca :D

Może przy okazji chcą się pochwalić, że w końcu da się w niego grać na Radeonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej - wszystko rozbije się o sterowniki.

Jeśli AMD wciąż nie ogarnęło się w tym temacie to ten używany 970 za 1000zł da w połączeniu z i5 za 1000 zł 50% wyższą wydajność niż Polaris za 1000zł o wydajności R9 390. Trochę historii.

 

Z konkretnymi wnioskami musimy poczekać do końca czerwca aż ktoś przeprowadzi pełne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wszystko przypomina sytuację sprzed lat, kiedy to po średnio udanej generacji kart (przynajmniej względem konkurencji), na rynek przebojem wdarły się HD 3850/3870. Do najmocniejszych GF trochę brakowało, ale zapewniały solidną wydajność w świetnej cenie. A później pierwsza karta z GDDR5...

 

Oby podobny scenariusz był z Polarisami (4x0) i Vegą (HBM2) :thumbup:

 

Ah, tak sentymentalnie:

http://pclab.pl/art29726.html

http://pclab.pl/art32994.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No no, czekamy. Dobrze by było widzieć powrót starego AMD w dobrej formie bo ostatnie kilka lat w ich wykonaniu to pasmo porażek niestety. Im lepsza konkurencja tym lepiej dla nas :) Zaczyna to przypominać rok 2008 (HD 4850 & HD 4870) gdzie AMD owszem, wydało słabsze karty niż Nvidia ale wtedy AMD przyparło konkretnie do muru konkurencję i Nvidia musiała zjechać ostro z tonu.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurczę, ze sterownikami jest problem, każdy o tym wie, ale przecież nie jest tak, że w pasjansa zagrać się nie da... Oczywiście, akurat 970 był jednym słusznym wyborem, ale wcześniej chyba nie było aż takiej różnicy...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli 19 klatek/s R9 390 vs 34 GTX 970 na słabszych CPU nie robi Ci różnicy to Twój wybór. Fajnie, że po przesunięciu suwaków w prawo w 4K Radeon będzie trzymał tych 19 klatek, kiedy Geforce spadnie do 5, ale to nie zmienia faktu, że na karcie nvidii da się uzyskać pełną płynność, a na AMD już nie.

 

To nie jest segment kart za 600$, ich nabywcy nie będą mieli pod maską kręconych i7. Jeśli w Polarisach będzie bez zmian to klienci będą mieli niemiłą niespodziankę.

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...