Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziele ile razy można powtarzać.

 

RX580/GTX1060 po 1500zł, kupuje po 15 osób czy ile tam masz w aukcji pokazane, karty się skończyły, aukcja trwa dalej bo jest długoterminowa, ma wykupione promowanie, sprzedawca zmienia cenę na 3-4k żeby nikt nie kupił towaru, którego nie ma na stanie, ale w aukcji widnieje dalej, że kupiło tyle i tyle osób - warrior666 myśli, że oni po tyle te karty kupili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z następcą polarisa? jest z nami już dwa lata, volta na horyzoncie od pół roku, kiedyś szły ploty że ma je mniejsza vega zastąpić ale patrząc na dużą vegę..... no cóż XD.... czyżbyś my mieli czekać aż do NAVI na coś nowego w średnim segmencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z następcą polarisa? jest z nami już dwa lata, volta na horyzoncie od pół roku, kiedyś szły ploty że ma je mniejsza vega zastąpić ale patrząc na dużą vegę..... no cóż XD.... czyżbyś my mieli czekać aż do NAVI na coś nowego w średnim segmencie?

 

Wait ™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś, posiadający RX 560 jaki ma ASIC? Ja kupiłem Gigabytre, poniżej 60%, teraz wymieniłem na Asusa i jest jeszcze gorzej :E nie wiem czy nie wymienić w ciągu 2 tyg na inną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój, przy tej karcie nie ma to znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych małych Polarisów trafiają chyba same pachruście. Mój RX460 też miał rekordowo niski (w moim przypadku) asic ~62%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś, posiadający RX 560 jaki ma ASIC? Ja kupiłem Gigabytre, poniżej 60%, teraz wymieniłem na Asusa i jest jeszcze gorzej :E nie wiem czy nie wymienić w ciągu 2 tyg na inną kartę.

Co Cię skłoniło do tego żeby w ogóle kupić najbardziej paździerzowatą kartę tej generacji? 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Cię skłoniło do tego żeby w ogóle kupić najbardziej paździerzowatą kartę tej generacji? 8:E

Większym jest RX 550. Sprzedałem swoją RX 580 [z 30% zyskiem] a że czasem w coś lubię popykać i mam monitor z FreeSync to co mi zostało?

 

Druga opcją było czekanie na APU Vega, ale w mocniejszej wersji może by dogoniło RX 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 560 4gb nawet teraz nie kupisz, albo w szalonych cenach, wszystko do koparek, zostały tylko wersje 2gb to samo z 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś, posiadający RX 560 jaki ma ASIC? Ja kupiłem Gigabytre, poniżej 60%, teraz wymieniłem na Asusa i jest jeszcze gorzej :E nie wiem czy nie wymienić w ciągu 2 tyg na inną kartę.

 

asic nic nie znaczy. nikt nigdy nie udowodnił twardego związku asic quality z czymkolwiek. po prostu fajnie sie wierzy że to coś daje.

oddałem już 5wypożyczonego 560 bo jednak różnica w wdayjności na rzecz 1050ti mnie urabia. ale kata z asic quality na poziomie leciutko 60% robiła 1465 czy ileś na +50mV a bez ruszania napięć (1.1) spokojnie trzymała 1400 (1287 defaultowo). jakbym podbił napięcia wyżej (bo temperatury w zasadzie były dobre i nie przekraczały 70 stopni przy obrotach 55% na górce) to pewnie doczłapałbym do +200mhz ogółem. zgodnie z ideą asic quality karta nie powinna iść pewnie wyżej niż 1320 cyz coś :lol2: 780 znajomego z asic blisko 80 nie chciała się kreicic prawie w ogóle. kiedyś na reddicie widziałem gościa który twierdził że ma maxwella od evgi +90% asic i też był bardzo zdziwiony że karta nie chciała iść do góry nawet na średnie oczekiwane poziomy.

olej to i zobacz ile jesteś w stanie wycsinąć. dużo 560 spokojnie robi 1430.

spotkanie 460 który robił 1300 to był prawie cud. 560 mimo niskich asic kręcą sie zaskakująco dobrze jak na karty amd.

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asic nic nie znaczy. nikt nigdy nie udowodnił twardego związku asic quality z czymkolwiek. po prostu fajnie sie wierzy że to coś daje.

oddałem już 5wypożyczonego 560 bo jednak różnica w wdayjności na rzecz 1050ti mnie urabia. ale kata z asic quality na poziomie leciutko 60% robiła 1465 czy ileś na +50mV a bez ruszania napięć (1.1) spokojnie trzymała 1400 (1287 defaultowo). jakbym podbił napięcia wyżej (bo temperatury w zasadzie były dobre i nie przekraczały 70 stopni przy obrotach 55% na górce) to pewnie doczłapałbym do +200mhz ogółem. zgodnie z ideą asic quality karta nie powinna iść pewnie wyżej niż 1320 cyz coś :lol2: 780 znajomego z asic blisko 80 nie chciała się kreicic prawie w ogóle. kiedyś na reddicie widziałem gościa który twierdził że ma maxwella od evgi +90% asic i też był bardzo zdziwiony że karta nie chciała iść do góry nawet na średnie oczekiwane poziomy.

olej to i zobacz ile jesteś w stanie wycsinąć. dużo 560 spokojnie robi 1430.

spotkanie 460 który robił 1300 to był prawie cud. 560 mimo niskich asic kręcą sie zaskakująco dobrze jak na karty amd.

Wymieniłem, ASIC 58%, nie dobijam do 1400mhz w nowej sztuce, BA! 1375 nieosiągalne :E [strix OC, po wyciągnięcie 1325mhz, 6pin zasilanie]

Karta idzie na -100mV na defie, ale -50mV i 1375Mhz nie przechodzi Superposition :E

Oranie dna.

 

Chyba zwrócę w cholerę i wymieniam paltformę całą :lol2:

Teraz żałuję, że sprzedałem moją RX 580, ale spokojnie, co się odwlecze....

 

EDIT: jednak na standarcie leci po 1425, ale z power limit +20%. Może 1450 pójdzie jeszcze? :E

Edytowane przez decorator12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z następcą polarisa? jest z nami już dwa lata, volta na horyzoncie od pół roku, kiedyś szły ploty że ma je mniejsza vega zastąpić ale patrząc na dużą vegę..... no cóż XD.... czyżbyś my mieli czekać aż do NAVI na coś nowego w średnim segmencie?

Polaris + GDDR6. P30 czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We włoskim Amazonie pojawiły się nowe RX 570 4GB w kwocie 232.71 EUR / 975zł z przesyłką do polski.

 

https://www.amazon.it/Sapphire-Radeon-Scheda-Grafica-Grigio/dp/B071D97Y92/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&psc=1&ref_=ox_sc_act_image_1&smid=A11IL2PNWYJU7H

Dystrybucja i realizacja bezpośrednio przez Amazon.

 

Nie jest żadna rewelacja przy obecnej cenie GTX 1060 3GB, ale jeżeli ktoś ma monitor z FreeSync i/lub koniecznie chce kartę czerwonych, to można ją rozważyć.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś z Was próbował undervoltingu i underclockingu Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ pod kątem maksymalizacji kultury pracy?

 

Aktualnie posiadam RX480 MSI Gaming X, którą obniżyłem na 1150/1750 MHz przy 910/910 mv w zamian za 950 RPM i temperatury poniżej 59*C podczas rozgrywki w World of Tanks. Jednakże mój egzemplarz cierpi na problem piszczących cewek, które aktualnie są najgłośniejszym i irytującym mnie elementem zestawu... (choć i tak są cichsze niż w poprzednich GTX 1060).

 

W związku z tym rozważam przejście na wspomnianego Sapphire Radeon RX 480 Nitro+, który de facto czeka już tylko na opłacenie zamówienia.

 

Kwestię samych kosztów pomijamy.

 

Wedle testów, w kategorii ,,kultura pracy'', pierwsze miejsce zajmuje własnie Gaming X, a potem długo długo nic, jednak zaintrygował mnie poniższy post z 12 kwietnia br.:

 

Jeśli bierzesz GTX 1060 to równie dobrym, jeśli nie lepszym, wyborem byłby palit jetstream. W sumie wybór GTXów 1060 z dobrym chłodzeniem jest naprawdę duży. MSI Gaming to jeden z najlepszych.

 

Jeśli natomiast zdecydujesz się na RX 580, to naprawdę dobrze Ci radzę, nie bierz MSI Gaming. Chłodzenie w tych kartach nie zmieniło się od RX 480 (blok i wiatraki). Jest to karta głośna pod obciążeniem i ogólnie najgorsza wtopa MSI od długiego czasu. Jak RX 580 to tylko Sapphire Nitro+, ewentualnie Gigabyte Aorus. Ale Sapphire bije wszystkich na głowę. Mój działa na 1480/8800 (ASIC ~ 81%) w dobrze wentylowanej budzie i jest porównywalnie cichy do moich poprzednich kart: GTX 660Ti DCU2 i GTX 970 Gaming, a były to naprawdę bardzo ciche chłodzenia. Jako fan cichego graniania polecam Sapphire i odradzam MSI w tym przypadku.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tyczy RX580 - Sapphire zdecydowanie poprawił chłodzenie Nitro+ względem RX480

 

RX480 Nitro+ ma bardzo przeciętny schładzacz, ten z Gaminga X bije go zdecydowanie.

Aktualnie posiadam rx570 Nitro+ i chłodzenie jest przyzwoite, acz dalej nie ma startu do Gaminga X (rx 480 4GB w tym przypadku posiadałem). MSi jest po prostu chłodniejsze i cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował undervoltingu i underclockingu Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ pod kątem maksymalizacji kultury pracy?

Miałem Sapphire Nitro+ RX480 w wersji 4GB.

Na stockowych ustawieniach (1306MHz/1.150V) wentylator rozpędzał się do ok. 2350rpm i hałas był uciążliwy.

Dlatego karta większość czasu spędziła na ustawieniach 1226MHz/0.985V, gdzie maksymalne obroty wentylatora nie przekraczały ~1450rpm (przy graniu z włączonym v-synciem ~1100rpm).

Radiator w owym modelu był zbyt mały by chłodzenie mogło utrzymać wysoką kulturę pracy na ustawieniach fabrycznych.

Sapphire poprawiło to dopiero później w wersji Nitro+ RX580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, to zmienia postać rzeczy.

 

@Paw79

Pamiętasz może jakie były temperatury przy tym 1100 rpm?

 

Nie mam oporów przed zejściem nawet na 1100Mhz, o ile trafi się egzemplarz bez problemu z cewkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam oporów przed zejściem nawet na 1100Mhz, o ile trafi się egzemplarz bez problemu z cewkami...

Chcesz cichą kartę to kup sobie 1050ti kalmx, pasyw i bez piszczących cewek. RXy biorą znacznie więcej niż 1060, a sekcja to ten sam gównolit więc piszczeć będzie jeszcze bardziej. Wątpię żeby rx480 miał lepszą sekcję niż msi 1080 gaming x, którego po UV 2000MHz@0.95V i tak słychać. Wentylatory kręcą się poniżej 1000rpm, a i tak bzyczy choć karta, którą testuję jest jedną z lepszych pod tym względem bo to bardziej takie syczenie o niższym i cieplejszym dla ucha tonie aniżeli uciążliwy pisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój aktualny RX480 MSI Gaming X generuje właśnie takie syczenie / terkotanie o ciepłym tonie, zbliżone do terkotania tanich wentylatorów. Gwoli ścisłości jestem pewien, że to cewki, a nie chłodzenie karty. Nasilenie tego dźwięku jest zależne od generowanej treści i występuje jeszcze przed wyjściem z trybu pasywnego.

 

Przez moje ręce przeszły ostatnio trzy sztuki GTX 1060: 1. Palit Dual 3GB, 2. MSI Gaming X 6GB, 3. MSI Aero ITX OC 6GB. Palit i MSI Aero urządzały piskliwe koncerty, dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania, zaś w Gaming X problem w ogóle nie występował, także ,,da się''. Niestety ten 1060 Gaming X nie był mój i nie mogłem go zostawić, a jej obecna cena jest absurdalna.

 

Na RX480 zdecydowałem się ze względu na FreeSync i ceny rzędu 200 EUR. Różnica w płynność jest odczuwalna, oczywiście na plus, choć ogólny spadek wydajności względem 1060, znacznie wyższy pobór energii i losowe resetowanie ustawień w sterownikach AMD, są irytujące. W kwestii poboru energii nie mam na myśli ,,rachunków za prąd''. Mój Corsair SF450 z trybem półpasywnym, pod obciążeniem, przy GTX'ach 1060 załączał wentylator raz zna jakiś czas, zaś przy RX480 już po UV i UC, wentylator kręci się nieustannie i generuje dodatkowy hałas.

 

O ile dobrze widzę, to 1050 Ti Kalmx rozgrzewa się do 76-80*C w trakcie rozgrywki, co jest dla mnie nie do zaakceptowania. Znowu musiałbym przeprowadzić UV i UC, gdzie 1050 Ti już na domyślnych zegarach nie jest kartą do 1440p.

 

Wracając do tematu RX'ów, będę wdzięczny za każde kolejne spostrzeżenia i opinie w kwestii kultury pracy układów chłodzenia po UV i UC. Chciałbym ustalić czy którykolwiek model zbliży się do poziomu MSI Gaming X, aby powiększyć obszar poszukiwań ,,niepiszczącej sztuki''. Niestety wiem, że testy po UV i UC są rzadkością, ale naprawdę nie interesuje mnie żyłowanie GPU w +80*C/+1.25V, dla dodatkowych 5 FPS.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, to zmienia postać rzeczy.

 

@Paw79

Pamiętasz może jakie były temperatury przy tym 1100 rpm?

 

Nie mam oporów przed zejściem nawet na 1100Mhz, o ile trafi się egzemplarz bez problemu z cewkami...

Z czasem dobijała do określonego targetu (z tego co pamiętam najczęściej miałem ustawione w okolicach ~75C).

Z tym że komponenty zastosowane w modelu od Sapphire nie mają problemów z pracą w takich temperaturach:

Do ustawień zegarów, napięć, power i temperature limitów używałem Wattoola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wattool działał do którejś wersji Criomsonow, teraz jest apka Overdrivetool czy jakoś tak.

PS: jaka obudowę trzeba mieć aby nie tłumic 1500rpm chociaż? :E

Po co się męczyć z 1100 RPM na RX 580? Lepiej już kupić RX 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...