Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maciejeł

Panel przedni, Wyrwany kabel i brak możliwości włączenia komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum wiec z góry przepraszam za jakiekolwiek problemy lub nieprawidłowościzwiązane z założeniem tego tematu. A teraz przechodząc do meritum, dzisiaj zdejmując panel przedni szarpnąłem za obudowę zbyt mocno i wyrwałem jeden z kabli przez co po wciśnięciu przycisku "power" komputer nie reaguje. Co mam robić? Czy naprawienie tego będzie drogie? Z góry dziękuję za każdą odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel? Ten od zasilania? Gdzie jest dokładnie urwany?

Zawsze możesz podmienić na płycie głównej przycisk zasilania z przyciskiem power aby uruchamiać kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem tak wyrwany kabel. Wystarczyło złączyć jego końcówki zazwyczaj przylegające do przycisku od obudowy żeby uruchomić komputer. Może u Ciebie też zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo ten kabel wyrwany z panelu nie jest od przycisku "power" a od przycisku "reset"

 

Kiedyś też miałem tak wyrwany kabel. Wystarczyło złączyć jego końcówki zazwyczaj przylegające do przycisku od obudowy żeby uruchomić komputer. Może u Ciebie też zadziała.

Nie wiem jak to dokładnie zrobić próbowałem ten urwany kabel spowrotem włożyć i naciskalem power ale nic te kable przy przycisku są czymś izolowane chyba i nie mogę ich tam spowrotem włożyć.

 

Jaki kabel? Ten od zasilania? Gdzie jest dokładnie urwany?

Zawsze możesz podmienić na płycie głównej przycisk zasilania z przyciskiem power aby uruchamiać kompa.

Kabel urwany jest przy tym przycisku na panelu przednim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie da się to na własną rękę naprawić czy trzeba udać się do naprawy z nim? Jeśli pozostaje opcja naprawy to ile mogło by coś takiego kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa jest dziecinnie prosta. Przycisk działa na zasadzie takiej, że łączy ze sobą dwa piny na płycie głównej, co daje znać komputerowi, że ma zostać uruchomiony. Może kable się urwały w którymś miejscu. Wtedy trzeba je wymienić albo połączyć na nowo. Jeżeli przycisk się uszkodził będzie już gorzej. Da się go wymienić bez problemu i w dowolnym sklepie elektronicznym dostaniesz inny, ale estetycznie do dobudowy może nie pasować.

Cennika nie znam i nie wiem, ile naprawa tego mogłaby wynieść w serwisie albo u elektronika jakiegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...