Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michal1986

Zestaw głośnikowy 2+1 do kwoty 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w dniu wczorajszym zakupiłem zestaw głośnikowy Logitech Z623 - kwota 619zł

Dźwięk generalnie mi się podoba jak i bass - nie mam zastrzeżeń.

Jednak po przeczytaniu opinii jakby tknęło mnie poradzić się profesjonalistów - gdyż zestaw uważany jest za dość awaryjny i nie warty swojej ceny (chińszczyzna klejona w środku).

Z racji iż mam 15 dni na zwrot (teraz jeszcze 14), proszę o doradztwo jaki zestaw 2+1 do 1000zł byście polecili ? Który jest wykonany dobrze i oferuję naprawdę wysoką jakość brzemienia w swojej półce cenowej.

 

Dla przykładu proszę również o ocenę poniższych zestawów - widziałem dużo pozytywnych opinie o marce Edifier - ale czy każdy model jest wysokiej klasy (czy wybrane modele) ?

http://allegro.pl/edifier-glosniki-edifier-2-1-c3x-czarne-sklepy-i6200841595.html

http://allegro.pl/glosniki-2-1-edifier-s530d-145w-rms-mdf-optyk-i6202892633.html

 

 

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne zastosowanie głośników to? muzyka/gry/filmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka (lubię basowe szybki brzmienia), Filmy (podłącze TV równolegle z komputerem pod zestaw tak jak teraz)

Nie gram w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż mam 15 dni na zwrot (teraz jeszcze 14), proszę o doradztwo jaki zestaw 2+1 do 1000zł byście polecili ? Który jest wykonany dobrze i oferuję naprawdę wysoką jakość brzemienia w swojej półce cenowej.

Ja bym polecił 2.0. Będziesz miał bas oraz zrównoważony dźwięk we wszystkich pasmach. W tej cenie masz całkiem niezły wybór, np.: Edifier R2730DB, Edifier R2600, Microlab Solo9c itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobisz jak zwrócisz ten zestaw Logitecha

ile masz wolnego miejsca w pokoju by postawić nieco większe kolumny bo za 1k zł można złożyć zestaw używanych kolumn pasywnych lub nowych gorzej grających zestawów Edifiera czy Microlaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym miejscem jest nie za dobrze...

 

Subwoofer z z623 jest lekko przy duży. Natomiast satelity gabarytowo są w porządku.

Wymiary maksymalne dla ew. nowych satelit / kolumien na jakie moge sobie pozwolić to: wysokość max 26cm, szerokość max 30cm, głębokość max 20cm

 

Dziękuję za dotychczasowe jak i przyszłe sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aro cena;) za sztuke jest nie zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Szanowni, czy jakiś zestaw do kupienia w marketach typu media markt, media expert czy salonie X-Kom znalazł by się do polecenia ? Chodzi mi o możliwość odsłuchu na miejscu takiego zestawu (lub w domu z możliwością zwrotu).

 

Dzięki za powyższe uwagi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz przez internet to masz 14 dni na zwrot towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny

jak pisałeś masz malutko miejsca na kolumny chcesz iść w strone jakości to polecałem M-Audio nic do ciasnego ustawienia chyba lepszego nie znajdziemy zestawy z Subem unikaj jak najdalej nic nie zaoferują oprócz rozlazłym nie kontrolowanym basem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś link aby pokazać jak to gra w praktyce ? (Na youtube szukałem ale nie znalazłem filmu który by odzwierciedlił jak to potrafi zagrać).

Mam na myśli ten zestawik http://allegro.pl/m-audio-studiophile-bx5-d2-monitory-aktywne-para-i6017197110.html

 

Nie jestem audiofilem, ale lubię głębszy bass, czy ten zestaw zapewni to ?

Czy te kolumny posiadają wbudowany jakiś wzmacniacz? Czy podłącza się je bezpośrednio do kumputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktyka i YT to chyba tylko jeśli o wygląd chodzi kolumn można łączyć te słowa;) o brzmieniu kolumn już lepiej poczytaj w testach jeśli nie masz gdzieś w okolicy żeby posłuchać. Bas(nie bass) nie będzie ci dudnił jak z 2.1, ale to raczej na ogromny + bo samo zobaczysz że niektóre kawałki na nowo odkryjesz. Dobry niskie tony to tylko porządny zestaw 2.0 plus wzmak lub sub, ale to już wyższa szkoła, żeby dobrać odpowiedni do kolumn, pomieszczenia itd no i koszta. Do tych kolumn nic więcej od ewentualnej karty dźwiękowej nie potrzebujesz. Gotowej odpowiedzi nikt Ci nie da bo kazdy inaczej słyszy i preferuje inny dźwięk, a wierz mi że gust się zmienia i w naszym wieku;) jak usłyszysz prawdziwy dźwięk i muzykę to może potem przejdziesz i na lepszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem audiofilem, ale lubię głębszy bass, czy ten zestaw zapewni to ?

Czy te kolumny posiadają wbudowany jakiś wzmacniacz? Czy podłącza się je bezpośrednio do kumputera?

Tu niestety nie będziesz miał dużego głębokiego basu jak nazwa wskazuje to są monitory studyjne masz liniowy dźwięk gdzie bas napewno nie będzie grał 1 planu a tylko dopełnienie reszty pasma

twoje warunki jak pisałeś są kiepskie a znowu wydawanie 600-1000zł na zestawy 2.1 od Edifiera albo co gorsza Logitecha jest bardzo słabym pomysłem szkoda pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegoś podobnego, bo stare z5500 idą do garażu :E

Może być max 1500zł, 2+1, bo lubię dobry basik. Typowo pod komputer, do delektowania się muzyką mam inny sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pssst chyba po tylu tematach nie ma wątpliwości że " dobry basik" z 2.1 w takich kwotach nie jest do końca dobrym basikiem;). Dobry bas mogą ci zapodać dobre kolumny i do tego dobrze rozstawione. Sub niestety częściej więcej psuje niż poprawia. Chyba, że lubisz i jesteś przywiązany do brzmienia logi 2.1 to następce kupuj lub edifiery 2.1 z dużym pudłem, ale nie wydawaj tak dużej kasy na nowe lepiej używki kup lub po prostu niższy model typu EDIFIER C3X 2.1 i będzie Pan zadowolony;) do filmów i giercowania stykną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce Ci się, to edki c3x możesz dostać od 500 zł. Mnie się udało miesiąc temu kupić zestaw za 499 na morelach.

 

Brzmieniem, jak i jakością wykonania, nie mam żadnych zastrzerzeń. Sprzęt warty tej kasy.

 

@Edit

 

Zresztą poczekaj, znów zaczynają spuszczać z ceny.

https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-c3x-701002/

 

Niedawno z 499 wróciło znów na 699 a teraz już po trzeciej chyba obniżce.

Marketing poziom Janusz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 500 tym bardziej 700zł za taki zestaw jest z kosmosu podobne jakościowo Microlaby FC330 można upolować za 150-200zł

 

pewna osoba z naszego forum zakupiła wczoraj kolumny Arcus AS5 za około 300zł do tego dobry wzmak i zmieści się w kwocie co nowe C3X przy czym naturalość dzwięku kila razy lepsza dużo wyższa klasa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...