Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xmh41587

PC do poskładania

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, potrzebuję świeżego PC, bo mój się zaczyna sypać. Zna się ktoś na tyle, aby zaproponować ciekawy zestaw do gier?

Musze kupić wszystko oprócz dysków(ssd/hdd), karty dźwiękowej i napędu optycznego (mam SSD i HDD + jakiś napęd optyczny w półce nieużywany/niepotrzebny), resztę chciałbym wymienić (oczywiście mowa tutaj jest tylko o sercu komputera, bo peryferia mam)

 

Mój obecny PC jest opary o:

- asus m4a88td-v evo

- amd phenom II x4 945

- asus radeon hd 7770

- ocz stealth x stream 2

- 4x4GB corsair vengeance ddr3 1600 cl9 (CMZ16BX3M4A1600C9B)

 

 

Co to zestawu:

16gb ramu wydaje sie wystarczająco, mogą być te co podałem wyżej lub jakieś nowe

Całkowity koszt części w górnej granicy to około 3000zł

 

 

Jak macie jakieś pytania to proszę poniżej, będę śledził temat.

Ps. Mam nadzieje, że to dobry dział!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły dział - tutaj powinieneś pisać :). Nawet na pierwszej stronie tamtego działu masz kilka zestawów z progu cenowego, który podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/6gcJb0/

 

Obudowe sobie wybierz ale płytę główną można by było wziac z170 jeśli by było trochę więcej kasy oraz procek i7.

Chłodzenie możesz sobie wybracć jakie chcesz.

 

Procka sobie podkręć :)

-b150

-OC

 

może jednak kolegi nie słuchaj

Najwydajniej będzie złożyć coś na i5 6500 i uzywanym gtx970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega szlor dobrze prawi. Osobiście brały taki zestaw - do tego jak dobrze i cierpliwie poszukasz to wyrwiesz za 1500-1600 zł GTX 980 i masz zestaw jak tralala :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-b150

-OC

 

może jednak kolegi nie słuchaj

Najwydajniej będzie złożyć coś na i5 6500 i uzywanym gtx970

 

Gdyby wział płytę pod z170 to do oc by było w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na propozycjach stworzyłem taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/8alFSc/

 

Tylko na co konkretniej zwrócić uwagę przy wyborze płyty głównej?

Sockety się zgadzają, wszystkie obsługuja DDR4 2133MHz

RAM jest na liście wspieranych pamięci przez poniższe płyty główne

 

Te płyty główne są prawie identyczne:

- GA-B150M-D3H

- GA-Z170-HD3 - ta płyta jest na morele.net, ale z dopiskiem DDR3 (na proline.pl jest za 470zł)

Nie wiem którą z nich wybrać, różnią się jedynie chipsetem i bardziej przychylałbym się do Z170, ale czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Widziałem też na stronie gigabyte listę wspieranych dysków SSD. Czy to na prawdę ma znaczenie?

 

 

Pytanie jest takie ilu watowy zasilacz musi być?

 

Pomału coś mi się składa, chociaż i tak drogo wychodzi.. za drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ramow to polecił bym szybsze kości , zawsze to lepiej i system żwawiej działa ,

co do karty graficznej , popytał bym użytkowników 980ti czy nie chciał by sprzedać z dobrymi warunkami gwarancyjnymi , zawsze to wydajniej będzie pod każdym aspektem

Z170 pozostawia otwarta drogę do OC a w przypadku serii K płyta bardziej interesująca na rynku wtórnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na propozycjach stworzyłem taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/8alFSc/

 

Tylko na co konkretniej zwrócić uwagę przy wyborze płyty głównej?

Sockety się zgadzają, wszystkie obsługuja DDR4 2133MHz

RAM jest na liście wspieranych pamięci przez poniższe płyty główne

 

Te płyty główne są prawie identyczne:

- GA-B150M-D3H

- GA-Z170-HD3 - ta płyta jest na morele.net, ale z dopiskiem DDR3 (na proline.pl jest za 470zł)

Nie wiem którą z nich wybrać, różnią się jedynie chipsetem i bardziej przychylałbym się do Z170, ale czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Widziałem też na stronie gigabyte listę wspieranych dysków SSD. Czy to na prawdę ma znaczenie?

 

 

Pytanie jest takie ilu watowy zasilacz musi być?

 

Pomału coś mi się składa, chociaż i tak drogo wychodzi.. za drogo

 

Weż płytę z170 którra daje duże możliwości oc.

Co do tych dysków to mogą zdarzać się kłopoty z kompaybilhością ale są bardzo rzadkie i nie ma powodów do obaw.

Zasilacz najlepiej 500-550 będzie optymalnym wyborem.Ale lepiej wziąć 600w bo jeśli w przyszłości kupisz np.Geforce 1080 lub podobnego to zapas się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu z GTX 980 i i5 6600K generalnie wystarczyłby nawet 450W zasilacz. Poleciłem Ci Vero L1 600W bo pod względem tego co oferuje (cichy wentylator, 2 lata gwary, niezależna regulacja napięć, a wszędzie w tej cenie masz grupową) do ceny to najlepsze co jest w przedziale ~200 zł, moc niejako w gratisie dostajesz. Chcesz coś lepszego to Corsair CX550M, ewentualnie Supremo L2 550W.

 

Jeśli bierzesz i5 6600k to bierz mobo na Z170 żeby umożliwić podkręcanie - nie chcesz podkręcać bierz i5 6500 + mobo na H110 lub B150. Niestety, ale mobasy na Z170 są drogie - z tańszych godnych polecanie ASRock Pro 4S, drożej MSI Z170A Gaming M3 ewentualnie ASRock Z170 Extreme 4. Dalej - jeśli bierzesz mobo na H110 czy B150 to taktowanie pamięci 2133MHz, jeśli bierzesz Z170 to lepiej wziąć szybsze moduły - np. G.Skill Trident Z 3200MHz CL16. Kolejna sprawa - bierzesz i5 6500 to wystarczy boxowy cooler, bierzesz i5 6600k czyli masz zamiar podkręcać = trzeba wziąć coś co umożliwi podkręcanie - taniej Fera 3, drożej Fortis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wodnym chłodzeniem, bo jak oglądałem recenzje obudowy to mówili, że wejdzie tam chłodnica 280mm, więc rozmyślam nad chłodzeniem wodnym 280mm. Zapewne do tego chłodzenia trzeba będzie lepszy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet w 4000zł się nie zmieścisz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o AiO LC to sobie odpuść - temat wielokrotnie wałkowany. Wydajność tego typu rozwiązań bierze się z wysokich obrotów wentylatorów = jeśli ma być wydanie, będzie głośno. Przy niskich obrotach wydajność tego typu konstrukcji mówiąc łagodnie jest kiepska. Do tego dochodzi głośność pompki oraz awaryjność tego typu rozwiązań. Jeśli mówisz o składaniu swojej pętli LC to potrzebujesz przynajmniej 400-500 zł jeśli chcesz składać na używkach, przy nowych częściach przynajmniej z 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem, a zarazem nie problem - sytuacja jest znana od ponad roku. Karta ma 3.5GB 'normalnego' VRAMu + 0.5GB wolniejszego. Kart sprzedało się na tony, a jakoś nikt nie zgłasza problemów ze spadkiem FPSów po zapełnieniu 3.5GB. Genreralnie jednak opcja z czekaniem jest dobra - GTX 1080 jest już dostępny, ale kosztuje 3.5k zł - jak wyjdą wersje niereferencyjne, to cena może trochę spadnie; GTX 1070 będzie się pewnie dało wyrwać od 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...